הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 157

החל ממאי 2011

הרפתקה מצולמת, בין רשות הדואר למשרד הפנים, התדעו מה סופה?

05/11/2015

(בסוף הטקסט – הגירסא המצולמת).

ב-13 באוקטובר הגשתי בקשה לדרכון חדש רגיל במשרד הפנים בכפר סבא, עשרה ימי עסקים הבטיחו לי, ישלח לביתך. לא חשדתי.

עברו עשרה ימי עסקים + שבוע קרדיט.  הטיסה מתקרבת ודרכון אין. התחלתי לחשוש.

בשירות לקוחות הטלפוני של משרד הפנים הודיעו לי שהחבילה נמסרה לדואר ישראל כבר ביום בו הגשתי את הבקשה(!), והאינדקציה היחידה לגבי החבילה במערכת המעקב הממוחשבת, היא שהתקבלה למשלוח בדואר כפר סבא, ב-13 באוקטובר, מאז לא נודעו עיקבותיה.

צללתי לנבכי מערכת הדואר הישראלית. הגעתי אישית לדואר כפר סבא, משם שלחו אותי לדואר הוד השרון (היעד הסופי של החבילה), בשני הסניפים הכחישו שהחבילה אצלם.

חזרתי למשרד הפנים. כיוון שנוכחתי  שהם מסוגלים להנפיק דרכון בזריזות מפליאה, נכנסתי לסניף רגועה, ויצאתי משם הרבה פחות רגועה. המנהלת סירבה להבטיח שיש פיתרון. הם לא מנפיקים דרכון נוסף כל כך סמוך לראשון וזו לא בעיה שלהם שדואר ישראל בכאוס. המנהלת עם זאת הבטיחה לנצל את הידע הנרחב שלה בדואר ישראל ולנסות לאתר את האבידה. אולי היא יכולה לשחרר מקפאונה חבילה שלא הראתה סימני חיים יותר משלושה שבועות.

זו לא בעיה של הדואר וגם לא של משרד הפנים שאני אמורה לטוס לגרמניה, עם הורי בני השמונים, לטקס חד פעמי בו יונחו אבני נגף עבור אחיו והוריו של סבי שניספו בשואה (בחיי שלא רציתי לערב שואה בעניין, אבל כואב ומלחיץ).

הייתכן ונפלתי בחלל שחור שני משרדים? אציין שמשרד הפנים מתקתק, אפילו המענה הקולי שלהם זריז להפליא, וגם השירות בסניף יעיל, אבל שרירותיות הכלל לגבי  הנפקת דרכון שני תמוהה, בפרט מול העובדות.

לעומת זאת, העובדה שהדואר מקרטע ידועה, וליבי ליבי עם העובדים, הקיצוצים וההפרטות, אבל את הדרכון שלי אני רוצה, ומהר.

אני בטוחה שיש דרך, רק עדיין לא מצאתי אותה.

 

A01 A02 A03 A04 A05 A06 A07 A08 A09

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

תצוגה מקדימה

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

תצוגה מקדימה

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה