הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 158

החל ממאי 2011

כל כך הרבה רוח, אבל האם יש באמת השפעה מגדרית על הבחירות?

08/01/2013

היום ב-3 יתקיים באוניברסיטת תל-אביב כנס נשים בוחרות-בוחרות נשים, ביום רביעי שעבר התקיים “דיבייט נשים מועמדות לכנסת התשע-עשרה”, ביום חמישי כנס “הדרת נשים בפוליטיקה בסימן מהפכה”, ושבוע לפני כן כנס “נשים בוחרות – נשים קובעות”. בכנס זה נכחתי וסיכמתי כדרכי בצורה ויזואלית.

(מתוך הפוסט הקודם)

מבול של כנסים הדנים בנקודת המבט הנשית-פמיניסטית, אני חושבת לעצמי, איפוא הם היו קודם? ואז נזכרת שלא הייתי כאן בחמש מערכות הבחירות האחרונות. והמרחק, הוא משפיע יותר ממה שאתם חושבים. עניין הבחירות הזיז לי שם מעט מאוד, ואף פחות, כך שאין לי מושג – אולי גם במערכות הבחירות הקודמות היה באזז כזה. (היה? ספרו לי!)

ובכל זאת, האם כמות הכנסים היא אינדיקציה להשפעת הנושא? האם באמת יש או תהיה הצבעה מגדרית בישראל?

בבחירות האחרונות בארה”ב זכה אובמה לרוב מוחץ אצל הנשים, ומחנה רומני תרם את חלקו עם פעולות דוחות נשים הכוללות פליטות פה חשוכות ובעיקר הכוונה לפעול לסגירת “פלאנד פרנטהוד”, ארגון ללא מטרות רווח שמספק רפואת נשים בת השגה ובפרט הפלות (בקיצור – כמו ארגון אפרת – אבל להפך). לנשים האמריקאיות היה אכפת.

ואצלנו? כל הסימנים שם: המפלגות לוקחות את הכנסים האלה ברצינות ודופקות נוכחות, הועלה בג”ץ נגד מפלגות שהתקנון שלהן אוסר על יצוג נשים (ובעקבותיו התארגנות של נשים חרדיות “לא נבחרות – לא בוחרות”), קרב בין “הליכוד ביתנו” ל”הבית היהודי” מי חזירי יותר כלפי נשים, מאז הבחירות הקודמות נושא “הדרת נשים” תפס כותרות, ומרוב נשים שרצות בראש מפלגה (4 סה”כ) האקדמיה מחדשת עם הביטוי “ראשת ממשלה”.

אבל למה נראה לי שזה מהומה רבה על קצת דבר? אולי אלו ניצנים, אבל תחושתי היא שבבחירות הנוכחיות לא תהיה ההשפעה להצבעה המגדרית, לא ברמה דומה לזו שבארה”ב. שטיפת המוח הביטחוניסטית פוגעת גם בנושא הזה, הנושא הכלכלי מרחף מעל ראשנו, ושלום אין טעם להזכיר.

ואולי אני טועה.

מה דעתכן ודעתכם?

(מתוך הפוסט הקודם)

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

תצוגה מקדימה

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

תצוגה מקדימה

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה