הבלוג של הקוסם

yael123

כן זה אני הקוסם, גם כאן. מזוית קצת אחרת. העולם נראה קצת שונה במשקפי הראייה של הקוסם.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיוני 2014

[youtube Q_4REpE2Oyk nolink]

זה הטרנד החדש, זה נשמע מדליק, מה זה?

כן היינו, לא הספקנו, אבל שמענו על זה… מה? אתם לא יודעים מה זה? ‘חדר בריכה’? כאילו חדר עם בריכה? צימר? אה… ‘אסקייפ רום’, כן שמעתי משהו כזה בטלוויזיה.

אלו חלק מהתגובות הנפוצות כשאני מספר על חדר הבריחה החדש שלי. מסתבר שיש הרבה אנשים שלא שמעו על זה, אני מניח שיש יותר אנשים ששמעו על תופעת הפוקימונים מאשר על חדרי הבריחה.

חדרי בריחה הומצאו ביפן או ברוסיה, הוויכוח על זה יישאר בטח באוויר , היפנים או הרוסים? זה נראה הגיוני בעיני שהרוסים המציאו את זה, הם יותר חברותיים, אבל ייתכן שלמראית עין.  בכל מקרה כבר שנה וחצי שהתופעה בסביבה שלנו, בחודשיים האחרונות  היא תפסה תאוצה מטורפת, ממש חגיגה. יש כבר כ 300 חדרים ברחבי הארץ, הטובים שבהם תפוסים חודש קדימה, אנשים חוגגים מסיבות בחדרי הבריחה, דייטים, הצעות נישואים, מיון עובדים, גיבוש, רוב הבורחים מתמכרים, חוגגים את הפלא… לא במקרה.

בקיצור ‘בא לשכונה בחור חדש’. חתיך הורס ובעיקר חכם מאוד וממזרי.

הרעיון פשוט, להיכנס לסיפור, להצטרף למסע, לחפש רמזים, להבין ולהצליח לצאת מהמצב…מגיעים לחדר קבלה, המפעיל מספר את הסיפור, מראה סרטון קצר , נועל אתכם בחדר וזהו…מכאן תצטרכו לברוח לבד. טוב לא לגמרי לבד, יש אפשרות לקבל רמזים הכוונה או עזרה ישירה. אין ‘כתב חידה’ , אין הסברים, אין הוראות הפעלה. יש רק רמזים, צריך אינטואיציה חזקה, חכמה , אינטליגנציה משני הסוגים ורצון לשחק ולשתף פעולה, אין לך ברירה אלא לעבוד בצוות.

חדרי בריחה זה לילדים?

החדר שלנו מיועד למבוגרים, אבל גילינו שילדים ‘עפים עליו’, המונח לחשוב מחוץ לקופסה הומצא בעיני על ילדים, ילדים חושבים אחרת לגמרי, הם מסוגלים לראות דברים אחרת, על באמת. הם נמוכים יותר פיסית, העולם נראה אחרת מלמטה, כנראה שפשוט יותר. הדימיון משוחרר, התעוזה, הרצון לשחק ולנסות. זה בעצם מה שמושך את ההורים בחדרי הבריחה , הילד הקטן הזה שמסתתר בכל אחד ואחת מאתנו, זה שרוצה לשחק ועכשיו. בשלב מסויים אפשרנו כניסת ילדים לחדר, בליווי מבוגרים וגילנו משהו מרגש על המשפחתיות החדשה.

המשפחה בחדר בריחה

רוצה לדעת משהו על המשפחה שלך? קח אותם אתך לחדר בריחה, זאת בכלל ‘מעבדה’ לבדיקת המבנה המשפחתי. אחד הדברים הכי בולטים שראינו הוא הדיאלוגים בתוך המשפחה, יכולת ההקשבה ובעיקר היכולת לא להקשיב למי שהפתרון אצלו.

עומד ילד, כן הוא קטן יותר ממך אבא או  ממך אמא, גם ממך אדוני האח הגדול. אבל  יש לו חשיבה ממזרית, הוא מעיז לגמרי לדמיין, ולכן יש לו את הפתרון לחלק הזה של חדר הבריחה, הוא עומד ורוצה שיקשיבו לו, וכולם מתעלמים.

המסקנה הכי בולטת מחדר הבריחה זה תתחילו להקשיב לאחרים במשפחה, יש להם SAY ללא קשר לגיל הכרונולוגי שלהם, אם הרשינו להם להיכנס לחדר, סימן שהם מתאימים.

יש לנו עוד מסקנות על ‘המשפחה הישראלית המצויה’, שהיא לא רק חכמה, אלא טיפשה לפעמים או אולי בכלל עדיף לאמר שהיא חכמה מדי לפעמים.  על כך ועוד בפוסט הבא.

חדר הבריחה של הקוסם -עמוד הפייסבוק שלנו

עוד מהבלוג של הקוסם

Thumbnail

המהפך – חוזרים ובגדול : ימי הולדת לגילאים בוגרים

אני כאן בשביל לפרגן לתופעה חדשה וחיובית: 'החזרה לימי הולדת בגילאים מתקדמים', מסיבת יום הולדת למתבגרים היא רעיון מופלא בעיני, דווקא בעולם המנותק שלנו, עולם בו ילדים שוכחים איך מדברים זה עם זו ולהיפך, בעולם שכולו מסרונים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים