הבלוג של וונדרמאמ wondermom

וונדרמאמ Wondermom

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאוגוסט 2017

ריפלוקס** שמעתם על המושג הזה?

אני נאלצתי לשמוע את זה בפעם הראשונה אחרי שילדתי את בתי השניה לפני כמה חודשים… השתחררנו מבית חולים והייתי בטוחה שהפעם זה יהיה אחרת, זה יהיה יותר פשוט, אני כבר מנוסה, מוכנה נפשית להתעוררויות בלילה, להחלפת קקי, לסחוב חצי תכולת הבית כשיוצאים לטיול וכל מה שכרוך בגידול תינוק… הבעיה (!) שהילדה השניה הצליחה לתפוס אותי לא מוכנה! רק שבוע אחרי שנולדה התחילו ההקאות בקשת, ההשתנקויות באמצע הלילה, הפליטות בכמויות הזויות ואז התחלנו את סבב הרופאים והבדיקות השונות… האם מדובר ברגישות לחלב? בריפלוקס? בסתם ילדה עם אופי קשה ולא נינוח?! האמת… שבגיל הזה הרופאים די מנחשים מה הסיבה לכל דבר, קשה לאבחן חד משמעית ולכן בתקופה הזו עושים כל מיני ניסיונות עד שמגיעים לפתרון הכי טוב לבעיה.

אנחנו התחלנו מלהחליף סוגי תמ”לים .. רק אז גיליתי שחוץ מתחליפי החלב שעל המדפים יש עוד סוגים בתוך בית המרקחת, כל ה- AR  למיניהם (אנטי ריפלוקס) אז ניסינו בערך את כולם.. אחרי שאחד גרם לשלשולים חריפים, אחד גרם להחמרה בהקאות ואחד גרם לעצירות נוראית, הגענו סוף סוף למסקנה שיש סוג אחד שכנראה משפיע לטובה על הילדה. אומנם זה הפסיק את ההקאות לגמרי אבל נשארנו עם הפליטות המוגזמות! שיהיה ברור שהילדה צריכה החלפת בגדים בין שלוש לארבע פעמים ביום!! וזה בימים הטובים שלה! עכשיו לא לשכוח כמובן שהיא נולדה בחורף ולכן כל החלפה היתה בעצם החלפה של 3 שכבות אז בחישוב זריז יוצא שצריך להפעיל מכונת כביסה רק עבור התינוקת יום כן יום לא!

טוב אז מההקאות נפטרנו ועם כמות הכביסה התמודדנו אבל ממש לא בזה מסתכמת תופעת הריפלוקס היקרה! מאז התחילה בעצם ההכרות שלי עם התופעה המעצבנת הזו… אז אני אנסה בקצרה לתאר לכם מה עובר על האמהות של ילדי הריפלקוס (אגב…. ליבי איתכן!)

בשביל לצאת מהבית אפילו לשעה מסכנה אחת (כמו למשל להסיע את הילדה הבכורה בבוקר לגן ולחזור הביתה) אז צריך לקחת לפחות שתי חליפות אקסטרה כי אי אפשר לדעת מתי בדיוק תגיע הפליטה הגדולה וכמה גדולה היא תהיה! והכוונה היא שתי חליפות לתינוק ושתי חליפות לאמא כי אי אפשר לדעת לאיזה ממדים הפליטה תגיע.

אחרי כל ארוחה התינוק צריך להשאר עלייך במצב מאונך לפחות חצי שעה כי אחרת חבל על הזמן שלך! האוכל פשוט יצא מאיפה שנכנס…. ולא לדבר על הצרבות שהתינוק סובל מהם והגרעפסים שנתקעים אפילו שעה אחרי הארוחה! וכל זה קורה גם בלילה!!!

ולשחק ולברבר עם התינוק שלכם? זו משימה בלתי אפשרית כי בין ארוחה לארוחה את עסוקה בלנקות את הפליטות ולהרגיע את התינוק שסובל מצרבות ולנסות להוציא את הגרעפסים הארורים האלה… אז עד שהתינוק נרגע מכל זה הגיע הזמן לארוחה הבאה!

אתם יודעים מה המסקנה של כל זה….?! יש לכם תינוק עצבני ולא נינוח בכללללל :( 

שינה?! מה זה בכלל! הרי אם התינוק לא אוכל אז הוא פולט, אם הוא לא פולט אז הוא סובל מצרבת והאוכל עולה לו ועולה עד שיוצא הגרעפס או שהוא פולט… שוב… ושוב… ושוב…

ניסיתי פעם להתייעץ עם הרופאה בטיפת חלב איך בעצם אני יכולה להקל על הילדה כי היא כל הזמן נראית ב”סטרס”?! אתם יודעים מה היתה התשובה…. “יש לך ילדת ריפלוקס. ככה זה.. ילדי ריפלוקס הם ילדים לא רגועים!”

יופי… אז ככה זה באמת… 

רק אחרי בערך שלושה חודשים, יכולתי להגיד שהתחלתי להתרגל למצב. עדיין לא היה שיפור משמעותי אבל מצאתי לי כמה טכניקות שיעזרו לי ולה ולכולנו לעבור את הימים בצורה יותר שקטה ורגועה.. מנשא זה אחד מהן, זו פשוט המצאה גאונית! אומנם את לא רואה את כפות הרגליים שלך רוב היום אבל זה אחלה פתרון… מסתבר שזה מאפשר תנוחה נוחה לילדי ריפלוקס….. וכמובן דאגנו להגביה את המיטה והעגלה… הטרמפולינה היא החברה הכי טובה שלנו וחוץ מזה… התפללנו שהזמן יעשה את שלו… אומרים שמרגע שהתינוק מתחיל לאכול מוצקים אז המצב יכול להשתפר…

היום, סופיה אוטוטו בת 10 חודשים ואני לא מאמינה שאני כותבת את זה אבל הריפלוקס כבר מאחורינו.. אחרי שהתחלנו עם מוצקים אכן התחלנו לראות שיפור ולאט לאט עם הזמן, התחלנו להכיר ילדה מתוקה, אנרגטית ומלאת שמחת חיים.

sophi1

אין ספק שזו היתה תקופה קשה אבל מסתבר שגם זה עובר בסוף.

בהצלחה לכל הורי הריפלוקסונים המתוקים….. מאחלת לכם המון כוח וסבלנות :)

 ** ויקיפדיה: רפלוקס קיבתי-ושטי (Gastroesophageal Reflux Disease) הוא הפרעה שבה נוזל חומצי מהקיבה עולה במעלה הוושט וגורם לתחושה של צרבת בחזה ובגרון ולדלקת.

עוד מהבלוג של וונדרמאמ wondermom

Thumbnail

בנות בסוף הולכות לאבא

בנות בסוף הולכות לאבא! כן כן כבר שמענו את זה! מה באמת קורה בין הבת לאבא? למה הקשר החזק הזה? למה לא משנה כמה אנחנו האמהות נבלה איתן.. נשחק איתן... נקלח אותן... נאכיל אותן... בסוף הן יהיו "הבנות של אבא"?! טוב נו בתור אחת שמגיעה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
Thumbnail

אמא מושלמת זו לא אני...

לא ברור לי כל כך למה החלטתי להתחיל לכתוב בלוג... אבל זה היה דחף שלא ניתן היה להתעלם ממנו! כל כך הרבה דברים עוברים לי בראש בזמן האחרון (ומאחר ואני אוהבת שיש לי סדר בראש אחרת אני הולכת לאיבוד...) אז חשבתי שזו תהיה דרך טובה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
Thumbnail

טירוף של בוקר

למה זה כל כך קשה להתארגן בבוקר ולצאת בזמן?! גם לכן זה קורה... שאתן מבטיחות לעצמכן שמחר נקום יותר מוקדם ולשם שינוי נצא בזמן.. ואז באותו בוקר שאחרי, הילדה תעשה בעיות לקום בזמן... התינוק יפלוט עלייך בדיוק לפני היציאה מהבית... בדרך...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים