הבלוג של נשים עושות שלום

נשים עושות שלום

נשים עושות שלום היא תנועה בלתי מפלגתית, רחבה וצומחת, של אלפי נשים הפועלות ומשפיעות במרחב הציבורי והפוליטי. התנועה נוצרה באוגוסט 2014, בתגובה למלחמת "צוק איתן", במטרה להוביל לפתרון לא אלים, מכבד ומוסכם של הסכסוך בין שני... +עוד

נשים עושות שלום היא תנועה בלתי מפלגתית, רחבה וצומחת, של אלפי נשים הפועלות ומשפיעות במרחב הציבורי והפוליטי. התנועה נוצרה באוגוסט 2014, בתגובה למלחמת "צוק איתן", במטרה להוביל לפתרון לא אלים, מכבד ומוסכם של הסכסוך בין שני הצדדים- הישראלי והפלסטיני. זאת באמצעות השפעה ישירה ועקיפה על הפוליטיקאים ועל קובעי המדיניות, ובאמצעות שילוב נשים כמובילות במוקדי תכנון, קבלת החלטות ותהליכי משא ומתן להשגת ההסכם (על פי עקרונות 1325). אנו פונות לכל אזרחיות מדינת ישראל, מכל קצווי המפה הפוליטית ומכל מגוון הקהילות, המזדהות עם הייעוד שלנו, להצטרף אלינו ולפעול למען הווה ועתיד של בטחון ושלווה במדינת ישראל. להצטרפות לתנועה מלאו את הטופס באתר שלנו: http://womenwagepeace.org.il/join-us/

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מאוקטובר 2014

בנאומים שלהם בפני עצרת האומות המאוחדות, גם אבו מאזן וגם נתניהו טיפסו על עצים גבוהים. אנחנו קוראות להם לא לרדת משם, אלא להמשיך לטפס לצמרת ולהתבונן מעל ליער.

מאת ד”ר מרילין סמדג’ה, מובילת התנועה

נאומו של אבו מאזן באו”ם ב- 26.9.14  הבהיר שהוא “טיפס על עץ גבוה”. שלושה ימים לאחר מכן, נתניהו “טיפס על עץ גבוה” לא פחות, בנאום שנשא באו”ם. אנו קוראות: אל תבקשו מהם לרדת מהעץ! להפך! דרשו מהם לטפס עוד יותר גבוה! עד שסוף סוף יגיעו שניהם לצמרת!

עד שסוף סוף יוכלו שניהם לראות מעל העץ, מעל היער.

על צמרת העץ הם יוכלו לקחת  נשימה עמוקה ואמיצה, נשימה של מנהיגים ערכיים, הרואים את טובת הכלל – ולא רק את החלקה הקטנה בה הם נטועים.

כך הם יוכלו להתרחק מהקולות הרועשים של המלחמה, של השנאה ושל האלימות, ולחשוב בראש צלול על הסכסוך שהם מנהלים ביניהם מעל הראש שלנו, מעל הראש של רוב הציבור הישראלי והפלסטיני. כי זה ידוע וברור, הרוב מבקש דבר אחד: לסיים עם הסכסוך המתמשך והנוראי, ולחיות סופסוף חיים שקטים. 

נתניהו ואבו-מאזן אל תרדו מהעץ!

נתניהו ואבו-מאזן אל תרדו מהעץ!

עזבו את הענפים השבריריים – התחברו לאקוסיסטם האזורי

על צמרת העץ, נתניהו ואבו מאזן יוכלו להתרחק מרעשי המלחמה הבוקעים מהקואליציות שלהם ומהאופוזיציות. הם יוכלו לראות את האקוסיסטם האזורי, את המתרחש בעולם, ולהבין שכדאי להם מאוד להשתייך לבריתות החדשות, לשם המלחמה הקשה יותר בין העולם הנאור לבין עולם הטרור השפל.

כך נתניהו ואבו מאזן יהיו עסוקים פחות בלהיאחז בכל כוחם בענפים השבריריים עליהם הם יושבים, ויהיו פחות מאויימים מהפוליטיקאים הקרובים להם, שמזעזעים את הענפים הללו.

אל תרדו מהעץ כדי להגיד לנו שאין תקווה

אנחנו קוראות: טפסו גבוה! כי לנו, האזרחיות והאזרחים, נמאס כבר מהמשחק של שניכם. כל אחד על ענפו, מציגים לנו פעם אחר פעם אותו משחק שחוק ומייאש: “אתה התחלת ראשון! לא, אתה!”, “אני הקורבן! לא, אני!”, “אתה תמיד אשם! לא, אתה!”

אל תבקשו מנתניהו ואבו מאזן לרדת מהעץ! לשם מה? כדי שיגידו לנו שאין תקווה ויחמקו מאחריות?

בואו ניתן להם אחת ולתמיד לטפס הכי גבוה שאפשר, עד הצמרת. אולי משם ישמעו את הקריאה החזקה שלנו: “דרוש מנהיג! דרוש חזון! דרושה ראיה רחבה!”. ואם למזלנו שם, מעל הצמרות, מעל יער הסכסוך המתמשך, הם יבינו את המסר הברור של כל אחד מבנות העם ומבני העם שלהם, אזי נוכל סופסוף גם אנחנו לצאת מיער הסכסוך בו אנו חיים יותר מדי שנים. כדי להחזיר את התקווה!

אנו בוחרות בחיים!

—————————————————-

בואו לשוחח איתנו בדף של נשים עושות שלום בפייסבוק ובאתר האינטרנט שלנו. להצטרפות לפעילות שלנו ולקבלת עדכונים שוטפים אנא מלאו את הטופס הבא.

עוד מהבלוג של נשים עושות שלום

Thumbnail

לאן תיקח אותנו השנה החדשה? לאן שאנחנו ניקח אותה!

מאת: אורה לוי, תושבת אשקלון, פעילה בתנועת "נשים עושות שלום" שמי אורה לוי, בת 56, אם לשלושה ילדים. נולדתי בערב ראש השנה העברית בעיר אילת. הורי הגיעו לאשקלון כדי להקים את המרכז הרפואי בעיר . הייתי פעילה: מדריכה ורשג"דית בתנועת...

Thumbnail

משא ומתן - עד עשן לבן, ומיד!

מאת ד"ר עירית קינן, חברה בתנועת "נשים עושות שלום". בין אם את תומכת בארץ-ישראל השלמה ובין אם אתה מוכן לוותר על שטחים תמורת שלום, בין אם את חולמת בעברית או בערבית, רובנו רוצים חיים טובים יותר לילדינו ולנכדינו. ובכל-זאת,...

תגובות

פורסם לפני 6 years

את השלום עלינו להביא - הוא לא יבוא מאליו

מאת: תמר לדרר-ברקן, עין איילה, פעילה בתנועת "נשים עושות שלום" לו יכולתי הייתי מפצלת עצמי לאלפי 'תמיות' וכל אחת מהן היתה חברה בעמותה אחרת למען השלום. הייתי מתפצלת לאלפי נשים ומופיעה בכל הכנסים ובכל העצרות בכל רחבי הארץ - רק...