הבלוג של נשים עושות שלום

נשים עושות שלום

נשים עושות שלום היא תנועה בלתי מפלגתית, רחבה וצומחת, של אלפי נשים הפועלות ומשפיעות במרחב הציבורי והפוליטי. התנועה נוצרה באוגוסט 2014, בתגובה למלחמת "צוק איתן", במטרה להוביל לפתרון לא אלים, מכבד ומוסכם של הסכסוך בין שני... +עוד

נשים עושות שלום היא תנועה בלתי מפלגתית, רחבה וצומחת, של אלפי נשים הפועלות ומשפיעות במרחב הציבורי והפוליטי. התנועה נוצרה באוגוסט 2014, בתגובה למלחמת "צוק איתן", במטרה להוביל לפתרון לא אלים, מכבד ומוסכם של הסכסוך בין שני הצדדים- הישראלי והפלסטיני. זאת באמצעות השפעה ישירה ועקיפה על הפוליטיקאים ועל קובעי המדיניות, ובאמצעות שילוב נשים כמובילות במוקדי תכנון, קבלת החלטות ותהליכי משא ומתן להשגת ההסכם (על פי עקרונות 1325). אנו פונות לכל אזרחיות מדינת ישראל, מכל קצווי המפה הפוליטית ומכל מגוון הקהילות, המזדהות עם הייעוד שלנו, להצטרף אלינו ולפעול למען הווה ועתיד של בטחון ושלווה במדינת ישראל. להצטרפות לתנועה מלאו את הטופס באתר שלנו: http://womenwagepeace.org.il/join-us/

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מאוקטובר 2014

מאת מירב אורן, פעילה בתנועת “נשים עושות שלום”

לפני זמן מה הוזמנתי לחוג בית באזור מגוריי. לא ידעתי מה מצפה לי, נאמר לי רק שמדובר בתנועת נשים חדשה בשם – “נשים עושות שלום”.

בזמן המפגש הקשבתי, התנגדתי, הקשיתי ולבסוף… הצטרפתי. התנגדתי והקשיתי, כי המילים “שלום” ו”תנועת נשים” נשמעו באוזניי נאיביות, ואולי אפילו פתטיות. חשבתי שמדובר במושגים מרוחקים ומודרים מהמציאות ומהשיח החברתי, הנמצא בלב הקונצנזוס.

אך הדברים ששמעתי באותו ערב לא נתנו לי מנוח.

הלכתי הביתה והחלטתי שכאֵם לחייל, וכמי שאוהבת מאוד את הארץ, אני רוצה לוודא, שהמנהיגים שלנו יוציאו אותנו למלחמה הבאה רק אחרי שימצו עד תום, ומתוך כוונה כנה, את הישיבה אל שולחן הדיונים. הגעתי למסקנה כי גם אני חייבת לעשות משהו, על מנת לנסות לפתור את הקונפליקט בדרך מדינית.

לפיכך, הצעד הראשון שלי היה להזמין אנשים לחוג בית, כדי לאפשר גם להם לשמוע על התנועה. הערב החל בסבב שבו כל אחד מ-45 הנשים והגברים שנכחו בחדר סיפר מה הביא אותו לקום מהכורסה בביתו. הסיבות היו מגוונות, מעניינות וחשובות מאוד. עולות ותיקות מדרום אמריקה וצרפת סיפרו על החזון שהיה להן כשהגיעו ארצה, על הקונפליקט הקשה שחוו כשבניהן התגייסו, על האהבה העמוקה לארץ לנוכח המציאות שהולכת ומתדרדרת, מציאות שאינה עולה בקנה אחד עם התקוות שהביאו אותן להגיע לכאן.

משתתפות בחוג בית של תנועת "נשים עושות שלום" בקדימה.

משתתפות בחוג בית של תנועת “נשים עושות שלום” בקדימה.

אנשים שלחמו או ליוו לוחמים, דיברו על התחושות הקשות של השפלת אנשים באזורים הכבושים. היו שדיברו על הבושה שהם חשים היום להיות ישראלים; על חוסר הסובלנות אל השונים מאיתנו; על כך שאיננו מגלים עמידה תקיפה מול הקיצונים; ועל האלימות המחלחלת בכל תחום בחיינו.

חלק מן המשתתפות דיברו על הקונפליקט שלהן: האם להצטרף לתנועה כזו בעוד בניהן משרתים כלוחמים קרביים בצבא. הן ציינו את החשש שהצטרפותן תחליש את ילדיהן, תפגע במורל שלהם ותגרום להם להסס בפעם הבאה שיקבלו פקודה לתקוף.

מיכל שמיר, שהנחתה את הערב, סיפרה על האופן שבו קמה התנועה, וכשנשאלה: “אז מה אתן עושות כדי להביא הסכם שלום?” החזירה את השאלה אל המשתתפים, ואז עלתה מתוכנו בבירור המסקנה ששינוי יוכל להתרחש רק אם כל אחת ואחד מאיתנו יעשה מעשה. מיכל סיפרה כיצד הגתה והוציאה אל הפועל את רעיון הרכבת לשדרות, שבה נסעו 700 נשים לבושות לבן לטקס השקת התנועה בקמפוס ספיר שבנגב.

בתוך כך החלו המשתתפים להעלות יוזמות ורעיונות לקידום המודעות לצורך בתהליך השלום.

המסקנה הייתה שכל אחד יוכל לתרום על פי דרכו להעלאת המודעות, באמצעות חוגי בית, פייסבוק, יציאה לצמתים, מסע אופניים, ענידת סרט תכול על פרק כף היד או קשירתו אל התיק, ודרכים רבות נוספות.

בסיום הערב נותרתי עם שתי תחושות עיקריות. הראשונה, שעשיתי היום משהו למען העלאת המודעות לצורך שלנו בהסכם, ולחיזוק ההבנה שההסכם לא יגיע מעצמו. והתחושה השנייה הייתה ש’הסרתי את האבק’ שנצבר במשך שנים מעל הכמיהה שלי לשקט ולשלום.

מול כל חומות ה’אי-אפשר’, ניצב לו זיכרון אחד שלי כילדה, העומדת עם כיתתה בשולי רחוב הנשיא בחיפה ומנופפת לשלום לשיירת הנשיא סאדאת.

עשינו זאת, וגם אז הדבר נראה בלתי אפשרי.

———————————————————

נשים עושות שלום היא תנועה בלתי מפלגתית של אלפי נשים הפועלות ומשפיעות במרחב הציבורי והפוליטי. חברות בתנועה נשים בעלות דעות פוליטיות שונות, יהודיות וערביות, חילוניות ודתיות, מכל רחבי הארץ; כולן קוראות להשיב את חזון השלום למרכז השיח הציבורי וללב הפעילות המדינית. אנו פועלות למימושו של פתרון לא אלים, מכבד ומוסכם, של הסכסוך בין הישראלים והפלסטיניםהצטרפו אלינו – נשים וגברים מכל הקשת הפוליטית, ונעשה שינוי כבר השנה.
למילוי טופס הצטרפות וקבלת עדכונים על פעילותנו לחצו כאן. בואו לשוחח גם בדף שלנו בפייסבוק.

עוד מהבלוג של נשים עושות שלום

תצוגה מקדימה

אל תבקשו מאבו מאזן ומנתניהו לרדת מהעץ!

בנאומים שלהם בפני עצרת האומות המאוחדות, גם אבו מאזן וגם נתניהו טיפסו על עצים גבוהים. אנחנו קוראות להם לא לרדת משם, אלא להמשיך לטפס לצמרת ולהתבונן מעל ליער. מאת ד"ר מרילין סמדג'ה, מובילת התנועה נאומו של אבו מאזן באו"ם ב-...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לאן תיקח אותנו השנה החדשה? לאן שאנחנו ניקח אותה!

מאת: אורה לוי, תושבת אשקלון, פעילה בתנועת "נשים עושות שלום" שמי אורה לוי, בת 56, אם לשלושה ילדים. נולדתי בערב ראש השנה העברית בעיר אילת. הורי הגיעו לאשקלון כדי להקים את המרכז הרפואי בעיר . הייתי פעילה: מדריכה ורשג"דית בתנועת...

תצוגה מקדימה

משא ומתן - עד עשן לבן, ומיד!

מאת ד"ר עירית קינן, חברה בתנועת "נשים עושות שלום". בין אם את תומכת בארץ-ישראל השלמה ובין אם אתה מוכן לוותר על שטחים תמורת שלום, בין אם את חולמת בעברית או בערבית, רובנו רוצים חיים טובים יותר לילדינו ולנכדינו. ובכל-זאת,...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה