הבלוג של ויצו תנועת נשים ציונית למען החברה בישראל

wizo

ויצו פועלת לקידום מעמד האישה בישראל באמצעות חקיקה, פיתוח מנהיגות ומודעות אישית וחברתית לשוויון נשים בחברה ולשוויון ולצמצום פערים בכלל.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מנובמבר 2015

רומן. פרידה. איומים. שבירת דלת. מאסר. רצח. בסיפור רציחתה סבטלנה וורביוב רב הנסתר על הגלוי.

22/11/2015

ניסיונות רבים לחשוף מידע על הפרשה העידו כי מדובר בסיפור טרגי בעל רגישות מאד גבוהה ועל כן לא ניתן למצוא מידע נוסף מעבר לפרטים הרשמיים והמועטים שהופיעו בתקשורת.

בשלושים בדצמבר 2014, יום שלישי בערב, פורסם באינטרנט כי המשטרה מצאה ברחוב לוס אנג’לס באילת אשה מחוסרת הכרה עם סימני אלימות קשים על גופה.

סבטלנה ניהלה מערכת יחסים קצרה עם האיש שהואשם ברציחתה. במקום הכי בטוח שלה, בסלון דירתה, הותקפה בדקירות סכין אכזריות, לא אחת ולא שתיים, אשר קטעו את חייה והיא רק בת 48. כשכל החיים עוד היו לפניה, הותירה אחריה בן ובת יתומים. היה זה סיום טרגי (וניתן לומר צפוי) למה שנחשד כמסכת איומים והטרדות שנמשכה מספר שנים, כשלסבטלנה לא היה סיכוי למולה.

בטוקבק האחד והיחיד באינטרנט העיד שכן: “…ועצוב לי להגיד שזה מקרה שהיה ידוע מראש. בשנתיים שאני גר פה, שכנים (ואני ביניהם) הזעיקו משטרה המון פעמים על צרחות מטורפות מהבית הזה. אנחנו השכנים דיברנו על זה ולכולם זה היה ידוע…”.

רצינו לספר את סיפורה של סבטלנה ומצאנו יותר פרטים על האיש שרצח אותה…

מי את סבטלנה וורביוב?

עולה מרוסיה, בת 48, אלמנה, תושבת אילת, אם לשניים. בנה ברוסיה ובתה בישראל. ניהלה מערכת יחסים קצרה עם דוד יוספוב.

בשנת 2011 הגישה תלונה נגדו. במהלך משפטו העידה: “בתחילת היחסים שלנו הכל היה בסדר. אחרי זה ראיתי אצלו רגרסיה. ביקשתי ממנו להיפרד ונישאר ידידים, אבל הוא לא הסכים. יום אחד הגיע אלי הביתה במצב לא שפוי ושבר לי את הדלת בבית”.

האם עבדה למחייתה? במה עבדה? האם היו לה חברים? האם היה לה את מי לשתף במצוקתה? האם היתה אשה שמחה? האם השתלבה בישראל? האם היה לה קשר טוב עם ילדיה? מה היו תוכניותיה לעתיד? לא נדע.

Svetlana_Wide_Shtika

אילוסטרציה: Shutterstock

מיהו דוד יוספוב?

עולה מרוסיה, בן 52-61 (גילאים שונים במקורות שונים), ערירי ומחוסר דיור, אינו דובר עברית, נמצא לאחר הרצח במקלט בעיר. ניהל בעבר מערכת יחסים עם סבטלנה. ב-2011 יוספוב כבר הורשע פעמיים ונשלח לכלא למספר חודשים, לאחר שאיים לפגוע בוורוביוב.

בין השאר, אמר לה: “זה הסוף שלך. את לא תחיי יותר”. הבטיח וקיים! בדצמבר 2014 רצח אותה בדקירות סכין.

יוספוב הכחיש תחילה את האישום אך בהמשך הודה ברצח. טען להגנה עצמית. כרגע נמצא במעצר. התיק לא התקדם מעבר לדיונים ראשוניים. טרם הוכרע גזר הדין.

קשה שלא להשתחרר מהתחושה שהאלמנטים שמרכיבים את הסיפור העצוב הזה לא יצרו מספיק עניין בתקשורת והשאירו את הסיפור כאילו לא קרה; אילת, רוסים, חסר דיור, אנשים בשוליים של החברה. איך נלמד מהמקרה הטראגי הזה? איך יימנע הרצח הבא?

רחוב לוס אנג’לס באילת…

כתבו: תמר לוין ועליזה תמיר

עוד מהבלוג של ויצו תנועת נשים ציונית למען החברה בישראל

תצוגה מקדימה

רחל אמזלג ז"ל - לביאה מסורה

אני יכולה לשמוע את הלמות ליבי בשתיקות שבין צלצולי הטלפון, עד שעונה מעברו השני של הקו בן משפחתה של רחל. כמה רגישות יש במילים שהוא אומר ועוד יותר באלו שלא. כמה אהבה וכמה חום אני מרגישה ממנו ודרכו על אישה שגם בעיניים עצומות,...

תצוגה מקדימה

בהייה-בתיה, המנוסה שלא צלחה

‏ "אין חיים שאינם, ולו להרף-עין אחד בלבד, בני-אלמוות." ויסלבה שימבורסקה: "על המוות, ללא הגזמה" מתוך: סוף והתחלה. לקראת היום הבינלאומי לציון המאבק באלימות נגד נשים, הצטרפתי לפרויקט "בגנות השתיקה" של ויצו וסלונה, המספר...

תצוגה מקדימה

אירינה בונגרט ז"ל

  אף אחד לא יכול לדעת מה עבר על אירינה בונגרט בשעות  שבין ה-9 ל-11 בספטמבר, יום האסון הלאומי של ארצות הברית ויום הטרגדיה הפרטי של אירנה, שלא שרדה את היום, והיא רק בת 30. כל שידוע מקטעי העיתונות הכתובה והאינטרנטית הוא...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה