הבלוג של ניוטק איילון

weighing11

דוד לייזר, הבעלים של חברת ניוטק איילון גאה להציג לכם מידע חיוני לפני הבחירה במשקל הנכון לכל מטרה

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מיולי 2015

עולים על המשקל- על משקלים ועוד

משקלים- זה עד כדי כך חשוב?
במאה האחרונה התפתחו שיטות שונות לשקילה של חומרים או חפצים שונים, ובעשורים האחרונים פותחו משקלי אדם, המיועדים למדידת משקלים של אנשים. הסיבות העיקריות לפיתוחם של משקלי אדם הן סיבות רפואיות, וכמו כן גם האובססיה והמרוץ אחר הרזייה שקיים בכל רחבי העולם.

משקלי גוף- רע וטוב
מה זה בעצם משקל גוף? משקל גוף הוא מידת הכוח שבו הגוף נמשך, והוא תלוי במקום בו אנו נמצאים (לדוגמא- על הירח משקל גופנו יהיה נמוך יותר). משקלי גוף הם נושא הנוגע לכולנו. רוב האנשים רוצים ומנסים להגיע למשקל הגוף האופטימאלי עבורם, הן מסיבות רפואיות והן מסיבות אסתטיות. משקל גוף אידיאלי עבור אדם תלוי בגובהו, במינו ובגילו. כמובן שמשקלי גוף מושפעים גם מגנטיקה ותורשה, תזונה ופעילות ספורטיבית.

בכל רחבי העולם ישנם אנשים רבים שסובלים מבעיה של עודף משקל (או השמנת יתר). משקלי גוף שעוברים את הרף של משקל אופטימאלי (לכל אדם משקל אופטימאלי אחר) מוגדרים כעודף משקל. לתופעה זו סיכונים רבים, וביניהם: מחלות לב, סכרת, יתר לחץ דם, סתימת עורקים וורידים, סרטן וכד’. תופעה זו נפוצה מאוד בקרב ילדים ובני נוער, בעיקר בארה”ב שם השמנת יתר נחשבת לאחת מהמחלות הנפוצות ביותר. השמנת יתר עלולה לעיתים להוביל גם להפרעות אכילה כגון אנורקסיה או בולימיה.

כשמודבר על משקל בתחום הבריאותי, נהוג להשתמש במונח- משקל רפואי. משקל רפואי הוא משקלו של אדם מבחינה בריאותית. ולכן, לעיתים קרובות משקל רפואי מודד לא רק את מסת הגוף של האדם, אלא גם  דופק, לחץ דם וכד’.

אז איך מודדים משקלים?
משקלים משמשים ככלי מפתח בתחומי רבים והם חיוניים לאדם. קיים מגוון רחב של אמצעי שקילה שונים עבור מדידת משקלי אדם, משקלים תעשייתיים וכו’.
על מנת למדוד משקלי אדם בד”כ משתמשים בסוג של משטחי שקילה בעלי סרגל גובה (בנוסף), המבוססים על עיקרון האיזון, כמו שכולנו רגילים לראות אצל הרופא. בשנים האחרונות התפתחו גם משקלים דיגיטליים. משקל דיגיטלי הוא פלטה עליה עומד האדם והתוצאה מגיעה מיידית בחישוב שאמור להיות מדויק תמיד.
לסיכום, המילה משקלים כוללת בתוכה עולם רחב ובעל משמעויות שונות: משקלי גוף, משקל רפואי, משקלי אדם, משקלים תעשייתיים וכיו”ב. המילה משקל מתפרשת שונה אצל כל אחד מאיתנו. מומלץ וכדאי לא להיות אובססיביים לגבי משקלים, אך בכל זאת לא לשכוח מדי פעם לעלות על משקל!

לדוגמה, תמונות של משקל המיועד לשקילת אדם ביתי, נייד ורפאוי:

 

משקל ביתי נייד

משקל ביתי נייד

משקל לשקילת גוף אדם

משקל לשקילת גוף אדם

 

משקל נייד לשקילת גוף דגם tanita

משקל נייד לשקילת גוף דגם tanita

 

 

עוד מהבלוג של ניוטק איילון

תצוגה מקדימה

משקל - להצלחת העסק שלך

הפרטים הקטנים שמובילים להצלחה גדולה בעסק אם אחרי שנים של חלומות החלטת שאתה רוצה להגשים את כל מה שחשבת עליו ולהקים עסק עצמאי כמו סופרמרקט, אתה חייב לעשות את זה בצורה מושלמת. יותר מידי אנשים פתחו בתי קפה, מסעדות וסופרים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מהי מדידת משקל?

בהגדרה, מדידת משקל היא הדרך היחידה לאמוד את משקלם המדויק של פרטים. במישור הפרטי, העניין החשוב ביותר הוא משקלם של בני האדם ושל תינוקות. נתוני משקל מהווים פרמטר משמעותי בכל תהליך גדילה תקין ועל כל אדם לבצע מדידת משקל מפעם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מעקב וירידה במשקל

ירידה במשקל ירידה במשקל רלוונטית לרוב האנשים שסובלים מעודף משקל ומעוניינים להיראות במיטבם, להרגיש טוב עם עצמם ולשמור על בריאותם. לעומת זאת, יש גם אנשים שחייבים להוסיף מסה למשקלם ולכן המשקל ישמש אותם לפיקוח לגבי מספר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה