עדכונים:

פוסטים: 3

החל מיוני 2019

אם בעבר, קידום האתר בגוגל התבסס בעיקר על איכות התוכן, הקישורים ומילות המפתח, כיום אחד הפרמטרים העיקריים המשפיעים על קידום אורגני בגוגל הוא חוויית המשתמש באתר – מהי מידת ההצלחה והרלבנטיות שלו אצל הגולשים ברשת.  לכן, על מנת שהאתר יקבל ציון גבוה במנוע החיפוש גוגל וידורג בראש רשימת תוצאות החיפוש, צריך לשים דגש על שיפור חוויית המשתמש בזמן השהייה באתר.

מהי חוויית משתמש?

את חוויית המשתמש מקובל למדוד, בין היתר, לפי זמן הגלישה באתר, האם יוצר קשר עם הבעלים,תכיפות החזרה לגלוש באתר. חשוב להעניק למשתמשים חוויית משתמש נוחה, איכותית ומהירה ובכך להשפיע על דירוג האתר בגוגל ומשיכה של משתמשים חדשים.

הגורמים העיקריים שמשפיעים על חוויית המשתמש

זמן הטעינה: מהירות עליית דפי האתר משפיעה מאוד על נכונות המשתמש להמשיך ולגלוש בו. ככל שזמן הטעינה יהיה מהיר יותר, הדירוג שלו בגוגל יהיה גבוה יותר, פחות גולשים יעזבו את האתר וכמות המשתמשים החוזרים תגדל.

ניווט יעיל באתר: חשוב להקפיד שהאתר יהיה ידידותי למשתמש ומאפשר למצוא את מה שמחפשים במהירות ובקלות. אתר שבו המשתמש צריך להשקיע זמן רב בחיפוש ייחשב כמייגע והציון שלו בגוגל ייפגע. לכן בניית אתרים בשנת 2019 חייבת להיות מבוסס על התאמת ממשק המשתמש לגולש.

תוכן איכותי: על האתר לספק למשתמשים ערך מוסף ותוכן איכותי, מעניין ובעל רלבנטיות. לכן,חובה להקפיד לשים באתר תוכן רלבנטי לגולשים, מובן ומסודר, קריא, ברור וכתוב ברמה גבוהה.מומלץ לצרף תכנים ויזואליים, כגון תמונות וסרטונים, המשפרים מאוד את חוויית הגלישה של המשתמשים באתר וכמובן מסייע לקידום האתר בגוגל ולשמירה על מיקומים גבוהים.

התאמת הגלישה למובייל: בעידן של היום, רוב האנשים גולשים באינטרנט דרך הטלפון הסלולרי ופחות מהמחשבים. לכן, האתרחייב להיות מותאםבצורה יעילה ונוחה לשימוש מהסלולר, על מנת שלא לאבד משתמשים פוטנציאליים.

התאמה לצרכים הספציפיים של קהל היעד :על מנת לשפר את חוויית המשתמש יש להתאים את האתר לגולשים בו, הן מבחינת רלבנטיות התכנים והן מבחינת ההתנהלות בו. לדוגמה, אם קהל היעד של האתר הוא גיל מבוגר, מומלץ לעצב אותו בהתאם מבחינת גודל הכתב, סוג הפונט, התמצאות קלה ויעיל ועוד.

עוד מהבלוג של niso100

עיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב ממשקי משתמש

בעבר, הרושם הראשוני של לקוח על עסק מסוים נוצר במפגש שלו מול חלון הראווה. חלון צבעוני, מעוצב, מפתה ומזמין יגרום ללקוח להיכנס לחנות, ושם כבר ישפיעו על החוויה שלו מרכיבים נוספים כמו מגוון המוצרים, המחיר, השירות ועוד. היום,...

תגובות

פורסם לפני 3 months

הכללים החשובים בעיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב ממשקי משתמש

הכללים החשובים בעיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב ממשקי משתמש בחרו קו שמייצג את העסק שלכם ולכו איתו עד הסוף – צבעים מזוהים, כיתוב מיוחד או שימוש בשם העסק בצורה שחוזרת על עצמה בכל מסך שנפתח או פעולה שמתבצעת: כל אלו ישפיעו על...

תגובות

פורסם לפני 3 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה