הבלוג של ולדימיר בליאק

vladimirbeliak

רואה חשבון ומשפטן ממודיעין מכבים רעות, מתמחה בליווי וקידום עסקים קטנים ובינוניים, מועמד לכנסת ה-20 מטעם מפלגת "יש עתיד".

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאפריל 2016

בשלוש וחצי השנים האחרונות, נתניהו וכחלון הרסו את היציבות הפיננסית של מדינת ישראל ואת ההשלכות החמורות נרגיש בשנתיים בשנתיים הקרובות לפחות

18/11/2018

חברים, תזכרו ותרשמו – שר האוצר, כל שר האוצר שיתמנה אחרי בחירות 2019, יעלה מיסים למעמד הביניים. אתם מאוד תכעסו עליו, התקשורת תעשה קמפיינים על ראשו, יאשימו אותו באטימות, בהיעדר רגישות חברתית ועוד, אך לא תהיה לו ברירה.

מדוע? מפני שנתניהו וכחלון בשלוש וחצי השנים האחרונות הרסו – כן, הרסו – את היציבות הפיננסית של מדינת ישראל. וצפויות לכך השלכות חמורות על החיים של כולנו בשנתיים הקרובות לפחות.

זה התחיל מהבזבוז של 12 מיליארד ש”ח על הסכמים קואליציוניים מופרכים, בעיקר עם החרדים. זה המשיך עם עידוד מתמשך של תרבות הקצבאות, פגיעות חוזרות ונשנות במגזר העסקי על ידי העלאות שכר המינימום ותשלומי מעסיקים, הקצאת 7.5 מיליארד ש”ח לדרישות ההסתדרות, ועוד ועוד.

משה כחלון (צילום: חיים זך / לעמ)

מדוע כמעט ולא הרגשנו את זה בשנים 2016-2017? מכיוון שרוב הבזבוזים של נתניהו וכחלון נבנו בשיטת “הפעימות”. נדחו ל-2018-2020. כעת מגיע הזמן לפרוע את ההתחייבויות. וכסף – אין. ועוד לא דיברנו על “המחיר למשתכן”.

וזה ממשיך. 30 מיליארד ש”ח לתקציב הביטחון, חצי מיליארד ש”ח לעוטף, 22 מיליארד ש”ח לשכר ולפנסיות השוטרים. כל ההפקרות הפושעת הזאת נקראת אצלנו “מדיניות חברתית”. ואולי הגיע הזמן להפסיק עם השקר הזה, מפני שבסופו של יום את מחיר “המדיניות החברתית” תמיד משלמות בעיקר השכבות החלשות.

היה רק מגזר אחד שכחלון הצליח לומר לו “לא” מוחלט לאורך כל הקדנציה. העסקים הקטנים. מנוע הצמיחה העיקרי של המשק. הלב הפועם של כלכלת ישראל. אז מה הפלא שגביית המיסים הולכת ופוחתת?

הגרעון באוקטובר הגיע ל-3.6% מהתוצר. חריגה של 0.7% מהיעד הקבוע בחוק. גם אם באמצעות תרגילים חשבונאים האוצר יוריד אותו בדצמבר ל-3-3.2%, זה לא ישנה דבר. רק ב-2019 במקום 4% הוא יקפוץ ל-4.5%.

למען האמת, לי בתור כלכלן ואיש כספים זה פשוט כואב. כואב בגוף. נתניהו וכחלון קיבלו מיאיר לפיד קופה מלאה וכלכלה במצב מצוין, ופשוט עברו על הכל ב-D9. כל כך חבל וכל כך מיותר.

אני מקווה שאחרי הבחירות ההנהגה תתחלף, ונצליח לצאת מהמשבר במחירים מזערים. אפשר היה למנוע את המשבר הזה. רק הגיע הזמן להתחיל לבחור נכון ולהעיף את פוליטיקה המושחתת מחיינו. כי מגיע לנו יותר.

עוד מהבלוג של ולדימיר בליאק

תצוגה מקדימה

בגובה העיניים

את התופעה הזאת הכרתי לראשונה בחודש מרץ 1993. אז רוסיה, שעוד פינטזה על עתיד חופשי ודמוקרטי, עמדה בפני אחת מנקודות ההכרעה - משאל עם על האמון למדיניותו של הנשיא ילצין. הגעתי לאחד המפגשים של ילצין עם הציבור, שבועות בודדים לפני...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ליצמן אין, הכנות אאוט

יעקב ליצמן הוא ללא ספק פוליטיקאי מוכשר. אחד הטובים. חד, חכם, לפרקים מבריק. הוא גם כנראה שר הבריאות לא רע. לפחות כך טוען מערך יחסי הציבור המשומן שלו, שדי מצליח לכפות את דעתו על רוב הציבור. יחד עם זאת, תפקודו של השר במקרים לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה