הבלוג של ולדימיר בליאק

vladimirbeliak

רואה חשבון ומשפטן ממודיעין מכבים רעות, מתמחה בליווי וקידום עסקים קטנים ובינוניים, מועמד לכנסת ה-20 מטעם מפלגת "יש עתיד".

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאפריל 2016

מיה 2018

תכירו את מיה, הקטנה שלי, ילדה יפה, מקסימה ופקחית בת שנתיים ו-9 חודשים. היא קצת עצובה כאן בתמונה, כי בדיוק ישבנו במסעדה וההזמנה שלה לא מיהרה להגיע. קורה, אתם יודעים.

אך כאשר סוף סוף המנה של מיה הגיע ליעדה, היא לא הייתה חלבית. כי מיה אלרגית לחלב מלידה, ברמה של סכנת חיים. ולכן אנו מאוד מקפידים בנושא הזה, וגם מצוידים במזרק אפיפן, בבית ובגן.

בספטמבר השנה מיה תיכנס למערכת החינוך הרשמית, לגן עירוני. רק שבניגוד לעבר, בשנה הבאה מיה לא תהיה זכאית לסייעת לילדים עם אלרגיה.

כי לפני כשבועיים משרד החינוך הוציא חוזר, שבו בוטלו סייעות לילדים עם אלרגיה בגנים והכיתות א’ וב’. מדוע? כי כנראה לממשלה יש הרבה הוצאות ומטרות אחרות. אתם יודעים – הסכמים קואליצייים זה דבר יקר.

במקום סייעות, הומצא איזושהי ”רפורמה”, אשר בפועל כוללת קיצוץ בסייעות הרפואיות, צמצום התקצוב לחינוך המיוחד והעברת האחריות מהרשויות אל הורי הילדים. באופן לא מפתיע, אף גורם מחוץ למשרדי הממשלה לא מאמין, כי המבנה המוצע יכול לעבוד.

ולמרות התגובות החריפות ובטרם עברה החקיקה המתאימה, משרד החינוך כבר החל בשטח ביישום הרפורמה.

כמובן שאיש לא מוכן לקחת אחריות. משרד החינוך מפיל הכל על הנחיות משרד הבריאות, ומשרדי הבריאות מחזיר לו באותה המטבע.

ומיה ועשרות אלפי ילדים נוספים נשארים באמצע. ללא פתרון. ללא השגחה. ללא עזרה במצבי חירום שעלולים להגיע.

כי הרי מיה היא לא איזה קבלן קולות או שתדלן. היא פשוט ילדה קטנה ומקסימה. והקסם, כידוע, אינו קבוצת לחץ.

כי יש הרי דברים חשובים יותר לטפל בהם. כי שר הבריאות עסוק בלהוציא את העיתון המקורב אליו מתכולת החוק להגבלת פרסום מוצרי טבק, ושר החינוך, כידוע, טובע בסוגיית פסקת ההתגברות.

ומיה? מי זאת מיה?

אתמול התקיימה בכנסת ישיבת ועדת החינוך בנושא, אשר הסתיימה עם הרבה הצהרות וללא שורה תחתונה. כי זאת מדינת ישראל 2018, שבה הממשלה התנתקה מבעיות הציבור.

אני מקווה כי עוד ניתן להפוך את ההחלטה האומללה הזאת. בכל אופן - אנו, ההורים, לא נוותר.

עוד מהבלוג של ולדימיר בליאק

תצוגה מקדימה

בגובה העיניים

את התופעה הזאת הכרתי לראשונה בחודש מרץ 1993. אז רוסיה, שעוד פינטזה על עתיד חופשי ודמוקרטי, עמדה בפני אחת מנקודות ההכרעה - משאל עם על האמון למדיניותו של הנשיא ילצין. הגעתי לאחד המפגשים של ילצין עם הציבור, שבועות בודדים לפני...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ליצמן אין, הכנות אאוט

יעקב ליצמן הוא ללא ספק פוליטיקאי מוכשר. אחד הטובים. חד, חכם, לפרקים מבריק. הוא גם כנראה שר הבריאות לא רע. לפחות כך טוען מערך יחסי הציבור המשומן שלו, שדי מצליח לכפות את דעתו על רוב הציבור. יחד עם זאת, תפקודו של השר במקרים לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה