הבלוג של ולדימיר בליאק

vladimirbeliak

רואה חשבון ומשפטן ממודיעין מכבים רעות, מתמחה בליווי וקידום עסקים קטנים ובינוניים, מועמד לכנסת ה-20 מטעם מפלגת "יש עתיד".

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאפריל 2016

יעקב ליצמן הוא ללא ספק פוליטיקאי מוכשר. אחד הטובים. חד, חכם, לפרקים מבריק. הוא גם כנראה שר הבריאות לא רע. לפחות כך טוען מערך יחסי הציבור המשומן שלו, שדי מצליח לכפות את דעתו על רוב הציבור. יחד עם זאת, תפקודו של השר במקרים לא מעטים לוקה בציניות וחוסר מקצועיות. כך גם בפרשת “מקדונלד’ס אאוט”.

ממתי שר בממשלת ישראל יוצא חוצץ כנגד חברה פרטית, אשר לכאורה (וגם לא לכאורה) לא עברה על שום חוק? מה בעצם מטרת ההצהרה ומהות המלחמה כנגד הג’אנק פוד? האם כבוד השר יוצא לקרב כנגד אכילת בשר, כפי שאולי סבורים טבעוניים רבים? אז אולי כדאי לו להתחיל מהביקורת על קצביות, כולל קצביות תחת פיקוח בד”צ. איך הרעיון? אה..כן. זה יפגע במגזר שהוא, יש לציין, מייצג אותו באדיקות מופלאה.

ואם לא בשר, אז אולי מטרת המלחמה היא בעצם השמנת יתר, המאיימת על ילדינו? מצוין. זמן להקשיב לדעת הדיאטנים המומחים, לעזוב את קציצת הבקר בשקט ולהתרכז במוצרים שבאמת גורמים נזק, לעיתים בלתי הפיך, לבריאות שלנו. כגון ממתקים, וופלים, עוגות, משקאות ממותקים. אגב, במקרה של המשקאות אולי מוטב אם יתחיל מהלשכה של עצמו, אשר קונה אותם בהיקף של עשרות אלפי ₪ בשנה. אך גם במקרה של הוופלים ההכנסות של בד”צים עלולות להיפגע. האם כבוד שר הבריאות ייתן לזה לקרות?

וישנה עוד אפשרות. אולי בעצם כבוד השר מנסה לגרום לרשתות הג’אנק הזרות, “רשתות הגויים”, לעזוב את גבולות ישראל, כחלק מהמהלך הגדול כנגד מאכלים “חילוניים”? על כל פנים, מותר לנו כציבור לצפות משר הבריאות, בטרם יוצא בהצהרות מפוצצות, למנה גדולה יותר הן מהכנות והן מהעבודה היסודית והמקצועית.

עוד מהבלוג של ולדימיר בליאק

תצוגה מקדימה

בגובה העיניים

את התופעה הזאת הכרתי לראשונה בחודש מרץ 1993. אז רוסיה, שעוד פינטזה על עתיד חופשי ודמוקרטי, עמדה בפני אחת מנקודות ההכרעה - משאל עם על האמון למדיניותו של הנשיא ילצין. הגעתי לאחד המפגשים של ילצין עם הציבור, שבועות בודדים לפני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

כחלון: מילים שחוקות, ססמאות מאוסות

נמאס לי מכחלון. משר האוצר כחלון. נמאס לי ממילים שחוקות. נמאס לי מכותרות ריקות. הבוקר מוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות" מבשר לציבור על רפורמות להורדת יוקר המחיה, אשר עשויות "לחסוך" למשפחה ישראלית ממוצעת 5,000 ש"ח בשנה....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה