הבלוג של ולדימיר בליאק

vladimirbeliak

רואה חשבון ומשפטן ממודיעין מכבים רעות, מתמחה בליווי וקידום עסקים קטנים ובינוניים, מועמד לכנסת ה-20 מטעם מפלגת "יש עתיד".

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאפריל 2016

את התופעה הזאת הכרתי לראשונה בחודש מרץ 1993. אז רוסיה, שעוד פינטזה על עתיד חופשי ודמוקרטי, עמדה בפני אחת מנקודות ההכרעה – משאל עם על האמון למדיניותו של הנשיא ילצין. הגעתי לאחד המפגשים של ילצין עם הציבור, שבועות בודדים לפני ההצבעה. הנשיא הגיע מלווה בלא פחות מ-20 מאבטחים, אך איכשהו, באופן מקרי, הצלחתי “לפרוץ” את מעגל האבטחה ולהגיע אליו פנים מול פנים. ילצין, הר אדם המשופע בכריזמה, לחץ את ידי והמשיך הלאה. זאת הייתה לחיצת יד מרגשת, אך מאכזבת למדי. כי הוא לא ממש ראה… אותי. כי הרגשתי שקוף. כי לרגע הנשיא לא הסתכל לי בעיניים. בהמשך פגשתי עוד מספר מנהיגים בולטים ברוסיה והבנתי, כי התופעה הזאת היא ממש לא ייחודית לילצין, אלא סוג של נחלת כלל המנהיגים. הם לא מסתכלים בעיניים. הם רואים אותך ולא רואים אותך. ממש לא רואים אותך. תחושה מאוד מוזרה.

עם הזמן התברר לי, כי התכונה להסתכל ולא לראות מאפיינת גם את המנהיגים הישראליים. מנסיוני הדל אני יכול להעיד, כי המצטיין כאן – אהוד ברק, כאשר גם תוך כדי שיחה איתו אתה לא ממש מרגיש קיים. את יאיר לפיד פגשתי לראשונה באוקטובר 2012, במפגש הראשון של מטה דוברי רוסית של “יש עתיד” הצעירה. קמתי ושאלתי שאלה על חוק השוויון בנטל. לפיד הסתכל עליי. הסתכל לי בעיניים. גם תוך כדי תשובה. זה היה חדש ומרענן – פוליטיקאי בכיר שרואה אותך. מנהיג שמדבר איתך בגובה העיניים. אז הבנתי שאני מאמין לו. שאלך איתו, כי אפשר לסמוך עליו. תחפשו מנהיגים שמדברים איתכם בגובה העיניים. זה לא מובן מאליו.

עוד מהבלוג של ולדימיר בליאק

תצוגה מקדימה

ליצמן אין, הכנות אאוט

יעקב ליצמן הוא ללא ספק פוליטיקאי מוכשר. אחד הטובים. חד, חכם, לפרקים מבריק. הוא גם כנראה שר הבריאות לא רע. לפחות כך טוען מערך יחסי הציבור המשומן שלו, שדי מצליח לכפות את דעתו על רוב הציבור. יחד עם זאת, תפקודו של השר במקרים לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

כחלון: מילים שחוקות, ססמאות מאוסות

נמאס לי מכחלון. משר האוצר כחלון. נמאס לי ממילים שחוקות. נמאס לי מכותרות ריקות. הבוקר מוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות" מבשר לציבור על רפורמות להורדת יוקר המחיה, אשר עשויות "לחסוך" למשפחה ישראלית ממוצעת 5,000 ש"ח בשנה....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה