הבלוג של ולדימיר בליאק

vladimirbeliak

רואה חשבון ומשפטן ממודיעין מכבים רעות, מתמחה בליווי וקידום עסקים קטנים ובינוניים, מועמד לכנסת ה-20 מטעם מפלגת "יש עתיד".

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאפריל 2016

בישראל חיים יותר מ-120 אלף מגמגמים ומגמגמות שקולם אינו נשמע וחבל, כי אם אתה מדבר דברי טעם, מה זה משנה אם מדי פעם הדיבור שלך נתקע?

29/04/2019

יהודה פוליקר, אשר נבחר השנה להשיא משואה ביום העצמאות, אמר במפגש הראשון של משיאי המשואות, כי הוא דואג שיגמגם מההתרגשות בטקס, ואולי אף ישיר במקום.

ומדוע בעצם הוא צריך לדאוג? כי שטף הדיבור עלול להיתקע? האם זה אמור להדאיג אותו? לבייש אותו?

יהודה פוליקר (צילום מסך)יהודה פוליקר במפגש משיאי המשואות (צילום מסך)

אולי בלי להתכוון, פוליקר עלה היום על בעיה חברתית קיימת. חיים בישראל מעל 120 אלף מגמגמים ומגמגמות (אולי אף יותר) שקולם אינו נשמע. תרתי משמע.

כמה מגמגמים אתם ראיתם בתקשורת בשנים האחרונות? הם לא קיימים שם, נכון? אולי האחרון ביניהם היה רונאל פישר, אשר בעצם לא בדיוק מגמגם וגם לא לגמרי היה ראוי לבמה שקיבל.

אבל קיבל. כי אתה בהחלט יכול להיות מעורב בעסקאות מפוקפקות. אתה יכול לטנף, להסית, לקלל, לשקר, להתגזען או סתם להיות אורן חזן – אף עורך לא יחתוך אותך כמעט אוטומטית.

אך אם אתה מגמגם בשידור, מהתרגשות, לרוב אין לך הזדמנות שנייה. זה כנראה כל כך מרתיע את אנשי המדיה, שהם מעדיפים פשוט להתעלם מקיומם של אנשים עם בעיה רפואית בשטף הדיבור.

תאמינו לי, למדתי את זה על בשרי לא פעם. ולא פעמיים.

לא, לא נעלבתי. ניסיתי להבין. בעיקר התאכזבתי. בדומה לכל אדם שמופלה לרעה.

ולדימיר בליאק מתראיין (אלבום פרטי)אם אתה מדבר דברי טעם, זה לא נורא אם מדי פעם, הדיבור שלך נתקע. ולדימיר בליאק (אלבום פרטי)

ועדיין אני סבור, כי אם אתה מדבר דברי טעם, זה לא כזה נורא שמדי פעם הדיבור שלך נתקע ואתה מתקשה לבטא אות כזאת או אחרת. לא נראית לי כמו סיבה מוצדקת ל”חסימות”.

אנו 120 אלף ופוליקר המדהים אחד. כמעט אחוז החסימה. אולי אף יותר. בלתי נראים ונאלמים. יש לנו מה לומר. לרוב, דברי טעם. תקשיבו לנו. תנו לנו לדבר.

נ.ב. – אחזיק ליהודה פוליקר אצבעות. אני כל כך מבין את תחושותיו. תנסו להבין גם אתם.

עוד מהבלוג של ולדימיר בליאק

תצוגה מקדימה

בגובה העיניים

את התופעה הזאת הכרתי לראשונה בחודש מרץ 1993. אז רוסיה, שעוד פינטזה על עתיד חופשי ודמוקרטי, עמדה בפני אחת מנקודות ההכרעה - משאל עם על האמון למדיניותו של הנשיא ילצין. הגעתי לאחד המפגשים של ילצין עם הציבור, שבועות בודדים לפני...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ליצמן אין, הכנות אאוט

יעקב ליצמן הוא ללא ספק פוליטיקאי מוכשר. אחד הטובים. חד, חכם, לפרקים מבריק. הוא גם כנראה שר הבריאות לא רע. לפחות כך טוען מערך יחסי הציבור המשומן שלו, שדי מצליח לכפות את דעתו על רוב הציבור. יחד עם זאת, תפקודו של השר במקרים לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה