הבלוג של שירה רובינס

Shira Robbins

שמי שירה רובינס, אני בת 39 ואם לשני ילדים .אני מייסדת שיטת Life Dance TM - שיטת כושר לנשים בלבד על טהרת המחול. נשים מופעלות על ידי רגש והמוצר שמעורר אצלנו רגש יהפוך לחלק בלתי נפרד מהרגלי הצריכה שלנו. זוהי המהות של חוויה סוחפת של... +עוד

שמי שירה רובינס, אני בת 39 ואם לשני ילדים .אני מייסדת שיטת Life Dance TM - שיטת כושר לנשים בלבד על טהרת המחול. נשים מופעלות על ידי רגש והמוצר שמעורר אצלנו רגש יהפוך לחלק בלתי נפרד מהרגלי הצריכה שלנו. זוהי המהות של חוויה סוחפת של שיטת "LifeDance" , שנולדה מתוך צורך אישי וחיפוש אחר תרפיה מכאבי החיים.. בתוספת לפשטות , הוראות מדויקות ותנועות נגישות , החוויה הופכת לממכרת ומשמעותית אף יותר .

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאוקטובר 2015

שמי שירה רובינס, יוצרת שיטת LifeDance
אני בת 39 ואם לשני ילדים.

_DSC9721-3

“ספורט! תפנימי כי ספורט זה לא מותרות, ספורט זה חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו…כמו שאנו אוכלות, ישנות, מתקלחות, כן…אנו זקוקות לתנועה כדי לשמור על אורך חיים תקין.

אבל המילה ספורט הינה מושג רחב, ולא כל אחת ממש מסוגלת להתמיד . מה גורם לאישה להתמיד במשהו (לא דווקא בספורט) ? התשובה היא רגש ! נשים מופעלות על ידי  רגש והמוצר שמעורר אצלנו רגש (בריבוי משמעויות) , יהפוך לחלק בלתי נפרד מהרגלי הצריכה שלנו. הרגש מאפשר לנשים להרגיש יותר חזקות , שמחות יותר , חופשיות יותר , מסוגלות  הרבה יותר וכך גם מאושרות ומשוחררות . זוהי המהות הפסיכולוגית של שיטת לייף דאנס אשר באה לידי ביטוי בעזרת ריקוד – כלי אשר לאורך ההיסטוריה חצה תרבויות , גבולות , דתות ומלחמות.

בדומה לתהליך הגדילה של אדם , המתודה של לייף דאנס מורכבת מ -3 חלקים . החלק הראשון מתמקד בלימוד השפה הריקודית בצורה מבנית וברורה , לימוד הצעדים ושילובם על מנת ליצור פעולה מתמשכת – ריקוד . כל סגנון הוא צד אחר בנשיות: ריקוד אפריקאי שבטי כשחרור והפעלת שרירים כוחנית ומחוברת לאדמה , בוליווד כנציג של תנועות בעלות שפה רומנטית ומלאה בפנטזיות , היפ הופ שמאפשר לזוז לכל אחת בצורה חושנית וחדה ועוד .ככל שהאדם מתבגר ובקיא יותר ביסודות, הוא רשאי וגדל לעולם של ביטויי עצמי, עולם האלתור (האימפרוביזציה) וגם החלק השני של השיעור מתמקד בביטוי העצמי כאשר כל שיעור נבחר נושא ,אותו נחקור דרך התנועה כאשר בישעור הנשים רוכשות את הכלים המתאימים להתמודדות עם הסוגיה. החלק השלישי הוא ריקוד חופשי , בעצם החיים עצמם אחרי שרכשנו את הכלים המתאימים לביטוי עצמי. מדובר בהשתוללות טהורה – נשים בנות 30, בדומה לנשים בנות 60 שהופכות לנערות קופצות במסיבת טבע. זהו ריקוד חיים שלי ושל מאות נשים שבאו וממשיכות להגיע . התחושות מתחדדות , הגוף הופך לחי יותר , ישנן אנרגיות שהנשים מקבלות בשיעור שמלוות אותן הרבה אחרי שכיבינו את האור בסטודיו. זוהי שיטה שבה ניתן לעבור תהליך אישי, באופן קליל ושמח, מלא זיעה וטירוף, שאגות וחיוכים בלתי נגמרים…ואף פעם…לא להסתכל על השעון!

גם אני, טרם פיתחתי את השיטה, אשר זכתה לקבל סימן רשום ישראלי בעל זכויות יוצרים , עברתי תהליך אישי של התרסקות מנטאלית ממנה קמתי לתחייה והפכתי את חיי מקצה לקצה. כאישה, נערה…וילדה…אהבתי הראשונה הייתה לרקוד! מגיל 4 , הגיל בו מתחילים לזכור דברים שמלווים אותנו בתור ילדים , אני זוכרת את עצמי , מעוטרת בחצאית טוטו ורודה , מתייצבת בסטודיו בלט 4 פעמים בשבוע. כך המשיך כל ילדותי , התחזק בנעוריי ובעצם נגמר , או יותר נכון , הפסיק והמתין למועד ה”נכון” עם מבחני הבגרות במחול, אותם צלחתי בהצטיינות. אז מסע החיים: גיוס לצבא , טיול של שנה וחצי למזרח הרחוק , לימודי רפואה , התמקדות בהומיאופתיה וכך לאחר 7 שנים של לימודים והתנסות , אני פותחת קליניקה לרפואה אלטרנטיבית  , תוך כדי נישואין לאיש יקר ואהוב והפיכתי לאימא בפעם הראשונה.

“החלום האמריקאי” בהתגלמותו מקבל תפנית מפתיעה כאשר בעלי מתחיל תהליך קיצוני של חזרה בתשובה .לרב ,מול הזוגות הנשואים , ניצבת הבעיה של אובדן רגש ותשוקה  – במקרה שלי , הרגש התפרץ , התשוקה בעטה , אך עקרונות פרוצדוראליים וטכניים פשוט לא אפשרו לברית זו לשרוד. בשלב מסוים הבנתי שאין לי מקום בחייו ובעולמו של בעלי. זה נמשך כמה שנים. כמה שנים של מלחמת ההתשה – אני עם עצמי , מול העקרונות שלי והאמונות שלי.התגרשנו.
כך מתחיל פרק ב’ בחיי…אם צעירה עם תינוק בן שנה וחצי, וילדה בת ארבע, יוצאת אל מסע הישרדות.הוא נישא מיד בשנית והקים משפחה חדשה ואני הפכתי לאם חד הורית וכל זאת עם חובות של 40,000 ש”ח נדוניה מהנישואים. עבדתי שבעה ימים בשבוע, שעות בלתי מוגבלות, כשהורי מתגוררים בחו”ל ומשפחתו של הגרוש ניתקו עימי קשר בעקבות הוראות הרבנים. כאקט חירום בחרתי להציל את נפשי על ידי בחירה קטנה אך משמעותית מאד עבורי – בחרתי לחזור לאהבתי הראשונה , ריקוד! ואז התעורר הרגש , ואז התחלתי להגיע לרקוד כל שעה פנויה שיש לי ואז ובעקבות רצף אירועים מעט מתסכל אך נחוץ , בדיעבד , פתחתי חוג ריקוד לנשים אחרות . משהו קטן, דיסקרטי ומאולתר למדי דאז שהפך לשיטה שמהווה השתקפות של הרצונות והצרכים של הלקוחות שלי.לייף דאנס נולדה כמענה לניתוק מהמערבולת של היומיום של כל אחת מאיתנו . כורח הנסיבות הפך אותי ליצירתית , רגישה וקשובה – גם לעצמי , גם לאישה שבי וגם לקול כל אחת הנשים שהגיעו לשיעורים .

כיום יש כ-40 קבוצות ברחבי הארץ שלי ושל מדריכות בשיטה,
שני מחזורים בהכשרה ומסלול הבא שיפתח במכללת וינגייט בחודש נובמבר.
יש לנו קהילה של מאות נשים שרוקדות…שואגות, מועצמות, חזקות ומוכנות להלחם על
כל רגע של ריקוד!

עוד מהבלוג של שירה רובינס

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...