הבלוג של ויקטוריה שני

vickysu

ויקי סולקיס, כותבת פרוזה, מאמרים, טורים אישיים וסיפורים. למדתי בבית ספר לאמנות כתיבת פרוזה ותסריטאות, לאחר מכן עזבתי ללימודי עיצוב אבל המשכתי לכתוב באופן עצמאי. שואפת להוציא ספר לאור ולהצליח בתור סופרת.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מיולי 2016

sad girl
כולנו עצובים ומתוסכלים מדי פעם, אין אדם שהחיים לא זימנו לו משברים ואף אחד לא יכול להרגיש מאושר תמיד.
קודם כל חשוב לציין שאני לא מעודדת להתעלם מצערו של אדם השרוי במצוקה כתוצאה מאירועי חיים מלחיצים כמו גירושים, מחלה, תאונה, אסון משפחתי ועוד.
בסיטואציה טראומתית כשאדם חש בסכנה ממשית על חייו, בריאותו, רכושו או חיי הקרובים לו גם אנשים אופטימיים וחזקים עלולים להגיב בכעס, דיכאון, מחשבות מכאיבות על חוסר צדק ורחמים עצמיים אבל מדובר בתגובות נורמאליות למצב לא נורמאלי אלו אינם  נהנים לסבול ולא בחרו להביא את הסבל על עצמם אל תגמדו את כאבם, אל תשפטו אותם ובטח שאל תגידו להם פשוט לקחת את עצמם בידיים ולהתחיל לחייך.
אבל בזמן שמרבית בני האדם עשויים לחוות מצוקה זמנית והרגשות הקשים יחלפו מעצמם עם סיום המשבר או לאחר השלמה עם האובדן , יש אנשים שאינם זקוקים לאובדן טראומתי או מצב מעורר דחק כדי להרגיש הכי מסכנים בעולם, עבור האנשים האלו הסבל הוא דרך חיים וכשהם אומללים הם מרגישים מימוש עצמי ותכלית לקיומם אלו הם הסחטנים הרגשיים.
מדובר באנשים שנהנים להרגיש אומללים  ולכן תמיד יחפשו סיבות חדשות ויצירתיות להצדיק את סבלם , הם מומחים בלהפוך בעיות שגרתיות לאסונות ברומו של עולם ובהיעדר בעיה שיש לפתור מיד יהיו עסוקים בלחפש פגמים בחייהם ובזולתם וייזכרו במי שפגע בהם בעבר. אם יחוו מצב רוח מרומם זה יהיה לפרקי זמן קצרים בלבד ואז יחזרו לאזור הנוחות וימצאו תירוצים להמשיך להתלונן.
בהמשך יחפשו קורבנות תמימים שאמורים להשתתף בצערם ולעזור להם להתמודד עם בעיותיהם ויספרו תחת כל עץ רענן ומול כל קורבן שנקרה בדרכם עד כמה שהחיים דפקו אותם והעולם התאכזר אליהם.
כמובן שזה נשמע תמוה, למה שאדם ייהנה לסבול וירצה להיות מסכן?
פשוט מאד, כשהם אומללים הם מרגישים במרכז העולם ואז הם פטורים מהצורך לקחת אחריות ולהילחם על מנת לשפר את חייהם. במקום להתמודד בכוחות עצמם הם שומרים את הזכות לדרוש מאחרים לרקוד לחליל שלהם, לרחם עליהם, להתאמץ עבורם ולחפש דרכים לשמח אותם. הם מתיימרים להציג את עצמם כקורבנות אבל בפועל מדובר באגואיסטים קיצוניים שמשתמשים במניפולציות במטרה למצוא קורבנות לסיפוק האגואיזם שלהם.
אז מה בעצם ניתן לעשות אם תיפלו קורבן לסחטן הרגשי,
אם תגידו לו שאתם אנשים שמחים ויש לכם חיים טובים אז אוי ואבוי לכם, הסחטן הרגשי ירגיש קנאה ועוינות כי הוא היחיד בעולם כולו שסובל.
אבל אם תספרו לו שלכולם יש בעיות וגם לכם קשה, הוא יגיב בבוז והתנשאות שאתם מעיזים לבכות על מר גורלכם במקום להתעניין בבעיות של האדם הכי אומלל בעולם.
אם תבחרו פשוט להיות אוזן קשבת ותציעו פתרונות ועזרה לבעיותיו, אז הוא ימצא פגמים בכל סיוע שתציעו לו ולבסוף יגיע למסקנה שאתם אנשים רעים ושפלים.
למעשה אין הרבה מה לעשות, מוטב שתימנעו משיתוף פעולה ותשמרו על זכות השתיקה כי כל מה שתגידו עשוי לשמש נגדכם.

עוד מהבלוג של ויקטוריה שני

שלום לכולם שמי ויקי סולקיס ואני רוצה להיות סופרת

היי לכולם, אני ויקי או ויקטוריה מה שמתחשק לכם ושאיפת חיי היא להוציא ספר לאור ולהצליח בתור סופרת, בנוסף לכך אני כותבת גם סיפורים קצרים וטורים אישיים. בחרתי לעצמי את שם העט ויקטוריה שני, מכיוון ש"שני" הוא למעשה קיצור של...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

קמפיין #שונה_ומיוחד - לקידום סובלנות לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים

אתם בוודאי קוראים את זה וחושבים לעצמכם, איך זה קשור אלי? אני אדם בריא ללא שום מגבלה ויש לי חיים טובים אבל כל מה שנכתב כאן הוא מסר ממני בשבילך. "צרכים מיוחדים" זאת לא מחלה שיש...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה