הבלוג של ורד דלאל

mid-wife

עדכונים:

פוסטים: 25

החל מיוני 2011

אחרי שנים בחדר לידה בארץ, החלטתי יום אחד שאני יוצאת לעצמאות. חוששת ומשקשקת יצאתי לדרך עצמאית וגיליתי שזה מה שחיפשתי כל חיי

16/04/2018

צילום גלית סבג
אחרי שנים בחדר לידה בארץ, החלטתי יום אחד שאני יוצאת לעצמאות. חוששת ומשקשקת יצאתי לדרך עצמאית וגיליתי שזה מה שחיפשתי כל חיי.
אני ורד המיילדת. כן, אני מיילדת במקצועי, לא בדיוק העסק העצמאי הכי מובן מאליו. עד שמערכות הבריאות בישראל ישכילו להבין שלנשים יש זכות להחליט בעצמן איך ללדת, מי תלווה אותן בלידה ואיך צריכה להיראות הלידה שלהן הרוב המוחלט של המיילדות יימצא בבתי היולדות בארץ.
גם אני ביליתי בחדרי הלידה יותר מ-20 שנה. הייתי מיילדת בכירה בבבתי היולדות השונים עד שמצאתי את ייעודי במרכז הלידה הטבעית באחד מבתי החולים הגדולים בארץ.
לפני מספר שנים, בהחלטה שרירותית ועצובה נסגרו מרכזי הלידה בארץ ואני מצאתי את עצמי לפני צומת דרכים – לחזור לחדרי הלידה הרגילים או לצאת לדרך עצמאית וחדשה, להפיץ את בשורת הבחירה ולעזור לנשים להכיר את גופן ולהביא אותו ללדת בדיוק כמו שהוא יודע ומכוון בעשרות אלפי שנות אבולוציה.
את ההחלטה הנשים החליטו עבורי. שיחת הטלפון הראשונה הייתה מיולדת, שיילדתי אותה 3 לידות והיד עוד נטויה, היא הודיעה לי את איתי בלידה הבאה לא חשוב מה יהיה. כך היה וכך זה התחיל.
כשפתחתי את העסק שלי קיבלתי לא מעט ריקושטים, אבל הבערה הפנימית שלי והתשוקה לייצר וליזום ליוותה אותי, שמעתי מה אמרו לי אבל החלטתי בעצמי – אני עצמאית בשטח. מתנגנת לי בראש השורה “עצמאי בשטח לא צריך טובות” תוך ההבנה שבעצם עצמאי בשטח צריך הרבה טובות, שיתופי פעולה, ניסיון של קולגות עם רשויות המס, היכרות עם המדיה וכל המרבה הרי זה משובח, כי עצמאי אין פירושו עובד לבד – אלא אך ורק להיות אדונית לעצמי.
היום אני עדיין מיילדת, אבל בפועל יש לי עסק המעניק הרבה שירותים החל מליווי לידה מקצועי ומהודק מהשלב הראשוני של ההריון, תכנית הלידה ועד ניתוק חבל הטבור בחדר הלידה.
אני מעבירה קורסים פרטניים בהכנה ללידה, מסייעת לנשים להכיר תרגילים שיקלו על כאבי הצירים ומכינה אותן ללידה עוצמתית שבה יש להן את הידע והיכולת להחליט על הלידה שהן רוצות, לכל אורכו של התהליך.
כשנאלצתי לעזוב את חדרי הלידה בבית החולים לא הייתה מי שחששה יותר ממני, אבל היום אני מבינה שטובה גדולה מאוד נשלחה אליי, ללדת את העסק שלי למקום שאני רוצה. מרגע שעזבתי את מערכת הבריאות אני מעזה לצאת החוצה, לכתוב, לדבר, להצטלם, לייצר עוד מוצרים ליולדות ובעיקר לתת מענה לנשים שצריכות אותי.
הבייבי החדש שלי הוא קורס ההכנה ללידה שפיתחתי, קורס שהוא תוצר של אלפי היולדות שפגשתי בחיי המקצועיים ומהן למדתי מה נשים צריכות לדעת ומה המלווים שלהן לחדר הלידה צריכים לדעת לפני הרגע המאושר הזה. מאז שיצאתי לעצמאות אני עובדת כל העת על פיתוחים נוספים.
התחושה שלי ביציאה לעצמאות מהאירגון הגדול בו עבדתי היא דרור ליצירתיות, להתפתחות ולהיכרות העולם העסקי, יוזמות והבנה שיש עוד הרבה נשים כמוך, שמפחדות אבל מתמודדות.  שלעיתים נכשלות אבל האמונה בעצמן מחזקת אותן. כמו כל עסק, גם אני מרגישה לפעמים שאולי לא עשיתי מספיק, תחושת בזבוז הזמן שאני חייבת להיות עם היד על הדופק כל הזמן להתעדכן וליזום, הרי אני אחראית על הפרנסה שלי, אבל אני מזכירה לעצמי שתמיד יש לאן לשאוף ולהשתפר, לומדים דברים תוך כדי תנועה ומבינים שאף פעם אין מספיק זמן, ואני יודעת שהעסק שלי כאן כדי להישאר ולהתפתח. את הכוח אני שואבת מכן, ההריוניות, האימהות והחברות שפונות אליי בשאלות, שחוזרות אליי לידה אחרי לידה, שעוזרות לי להפיץ את הבשורה ביחד.

לידה זו הזדמנות להגשמה עצמית .

עוד מהבלוג של ורד דלאל

רגעים

כשפעמון הדלת צילצל, זה היה רגע; רגע כמו רגעים אחרים שאני מנסה לנצור. ואני שחיה בעולם שכזה בעצם אוספת רגעים. יש אנשים שאוספים אצבעונים, יש כאלה שאוספים בולים, אני אוספת רגעים. מאפסנת רגעים במגירה, ויודעת שאת האוסף שלי אף אחד...

תגובות

פורסם לפני 8 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

המיילדות העיבריות

כולן מדברות על יציאת מצרים שלהן, על ההקבלות והאנקדוטות שכאילו נשתמרו מאז הסיפור המקראי ועד היום. ברוח התקופה, עברה בי המחשבה שעל אף שחלפו עברו להן אלפי שנים, הרי שאני עדיין נמצאת במצרים, רק לא במצרים של פרעה ורעמסס אלה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה