הבלוג של ורד פישביין

עוד יום רביעי…

אחזו בידי והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר בן זוגי בעת ריצת בוקר בפארק הירקון. מותו של... +עוד

אחזו בידי והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר בן זוגי בעת ריצת בוקר בפארק הירקון. מותו של אב שלושת ילדי, טייס קרב, רו"ח, יזם, יו"ר הטוטו בהתנדבות, סוקר בכל אמצעי התקשורת ובהלווייתו נכחו אלפים שיותר מכל הגדירו אותו כ"אדם אוהב אדם". הגדרה זו דחפה אותי אל מסע חדש הבוחן את סביבתנו לא מזווית השכול אלא דווקא בפריזמה אופטימית של הסתכלות על "החיים".

עדכונים:

פוסטים: 52

החל מאפריל 2016

AERO5

סטיבן טיילור סולן להקן אירוסמית’ גאון !!! חבל שלא הגיע לכאן הרבה קודם.

סולן להקת אירוסמית שהופיע הערב בפארק הירקון, סיים את המופע כשהוא לובש T shirt זועקת לשמיים:
GUNS & MOSES

זו הייתה רק חולצת “T” שדמתה בתחילה ללִירִיקָה פשוטה שדומה היה כי סיפורה הוא על  להקה אגדית נוספת העתידה להגיע לישראל בקרוב-  GUNS & ROSES. אך טיילור היצירתי הפך אותה לבָּלָדָה שהציבה מַרְאָה אל מול פנינו באופן בוטה, מציאותי ואולי זה המשקף ביותר כיצד אנו מַגְחִיכִים את מצבנו כך שכשבמקום Roses (וְרָדִים) יש לנו – “בני משה“… רק, אבל רק… רוֹבִים (Guns).

אז כן, אולי הוא רק יוצר, זמר ופריפורמר מדהים, אך בחבקו את הקהל בעודו מזיע בגין כל תו שהניב גרונו השופע, חולצה אחת שכסתה את פלג גופו העליון זעקה ללא הסברים:
כ מ ה   א נ ו   ב א מ ת   מ ט ו מ ט מ י ם!

אמש, מספר ימים טרם הגעתו של הנשיא”דונלד”, הקדימו לצעוק בראש חוצות שרת המשפטים, איילת שקד ושר החינוך נפתלי בנט, שהמילים “מדינה פלסטינית” אסור כי תשמענה.

וואו, באמת  איזה רעיון מהפכני ודגול של מנהיגים “גדולים” ו”מובילי שינוי”.

אֱמֶת לְאֱמְתָה, שמירת הסטטוס-קוו הוא הצמר גפן הנוח ביותר שיש. למה לשנות אם אפשר לְשַׁמֵּר?

ואכן, מה אם רחמנא ליצלן, יקרה נס ואכן הבנה תושג ויחתם הסדר שכזה, מה אז יְבַדֵּל פוליטית את בנט@שקד מאחרים? התשובה היא כלום “מיט” כלום. הרי עם יד על הלב, בטיפול בביוב הפנימי אין שום דבר סקסי ויכולת להאשים חיצוניים…

מוזר איך במדינה שלנו המכונה Start Up Nation  דווקא השמירה על הקיים, חוסר חדשנות, היעדר אומץ לב ובעיקר ואקום של אחריות, יוצרים באפן מתריס בציבור תחושה של “כאילו” תכונה מהפכנית; ושמירה על המשך סכסוך בן הדורות בינינו לבין הפלסטינים, נתפס כפטריוטיות מהפכנית ואחראית הדואגת לעתיד הדורות הבאים.

כמה עצוב שמי שהיה בליבו אומץ “לא” לומר “לא” אלא לענות ב”כן”, אותו אחד שהעז לשנות את דעת כור מחצבתו ולהכריז שחובה עלינו להגיע להסדר מדיני כדי שנוכל לחיות כאן בעתיד, דווקא אותו אחד יושב  ב”קָלַבּוּשׁ” מנוטרל מכל כוח השפעה ואפשרות לחולל שינוי.

האחריות הראשונית והגדולה למשפט הנוראי שקיבע את חיינו: “אין לנו פרטנר“, מוטלת על ראש הממשלה בתחילת האלף הנוכחית, אהוד ברק, שהשריש את המושג הזה יותר מכל פוליטיקאי אחר בעקבות כישלון המשא ומתן בקמפ דיויד. “האין לנו פַּרְטְנֵר” הפך למציאות קיימת, טובה, נוחה ומקובעת שאין לשנותה.

aerosmith3

והנה ה- Wake-Up Call הגיע הערב בהופעתה של אירוסמית’ שבחלקה נראתה כ”תחיית הזקנים“.
מדוע זקנים? משום שכל חבר בלהקה נתן את כל כולו בכל תו, צליל ותנועה על הבמה המוארת. ואחרי ריאנה וביבר שלא עשו מאמץ לתת תמורה לאגרה, נודה שהלהקות הגריאטריות הן אלה שיודעות להתאמץ למען הקהל שלהן ומשתדלות לתת פריפורמנס אמתי נטול פלייבקים  ותירוצים. – פשוט תענוג.

סטיבן טיילור נועץ מבט ממזרי בקהל, חושב אולי בליבו ש”MOSES” (משה) היה צריך לחזור ולהוציא אותנו שוב מהבִּצָּה הגלותית-מחשבתית. הוא מסיר את ה”T”, חושף בטן שטוחה וזרועות חסונות בנות 69. הוא עוצם את עיניו ומסובב את החולצה בסְפִּין של מכונת מזל. אצבעות ידיו מעיפות את פיסת הבד באוויר בתקווה שבתום מעופה היא תנחת על בָּר-חוכמה אמיץ שיעז אולי לחשוב אחרת…

אז כן, ללא מילים למכביר ועם הרבה מוזיקה, הומור וחוכמה המשאירה מקום לדמיון, סטיבן טיילור האגדי מגחך את הקיבעון המחשבתי-אבסורדי  אליו נקלענו ושואלGUNS & MOSES ? או במילים פשוטות:
and what about the ROSES?

AEROSMITH1

עוד מהבלוג של ורד פישביין

עוד יום רביעי...

אחזו בידי גלגלו למעלה כדי לקרא את הפוסט והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר צחי פישביין, בעת...