הבלוג של ורד פישביין

עוד יום רביעי…

אחזו בידי והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר בן זוגי בעת ריצת בוקר בפארק הירקון. מותו של... +עוד

אחזו בידי והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר בן זוגי בעת ריצת בוקר בפארק הירקון. מותו של אב שלושת ילדי, טייס קרב, רו"ח, יזם, יו"ר הטוטו בהתנדבות, סוקר בכל אמצעי התקשורת ובהלווייתו נכחו אלפים שיותר מכל הגדירו אותו כ"אדם אוהב אדם". הגדרה זו דחפה אותי אל מסע חדש הבוחן את סביבתנו לא מזווית השכול אלא דווקא בפריזמה אופטימית של הסתכלות על "החיים".

עדכונים:

פוסטים: 52

החל מאפריל 2016

הנשיא האגדי בא לחלוק כבוד לאיש שלא קיבל לא בתור תשובה

23/02/2017

oud4

oud5

האגדה מספרת על חוצפן ישראלי שהתקשר השכם וערב לנשיא של חברת ענק אמריקאית במטרה לשכנע אותו לתקוע יתד בישראל. הנשיא לא ממש התלהב אבל הבין שפגישה קצרצרה הכרחית בכדי להיפתר מהנודניק מצִיּוֹן אחת ולתמיד.
ניו אורלינס 9:30 בבוקר“, החליט האמריקאי להקשות.

למרות שהיה מְאָחֵר כְּרוֹנִי, הגיע “החוּצְפָּן” לפגישה בעיר הגדולה ביותר בלואיזיאנה בדיוק במועד שנקבע.
יש לך שתי אפשרויות” הציג בפני נשיא הקונגלומרט. “שותפות או זכיינות“.

בן שיחו איבד את הסבלנות: “במתמטיקה יש גם אפשרות שלישית… שלא אעשה כלום“. עיניו של הישראלי בהקו במבטן החודר:  ”במשוואה שלי זו לא אופציה. אני לא מקבל לא בתור תשובה“.

ענקית הציוד המשרדי דאז,  Office Depot שבימיה הטובים נסקה לשחקים עם היקף מכירות של 15 מיליארד דולר וייצרה למעלה מ- 50,000 מקומות עבודה, “עשתה עלייה” ותקעה יתד בינלאומי ראשון דווקא בישראל כשותפה בחברה המקומית.

המייסד והנשיא האגדי שלה, דיויד פואנטה ו”חוצפן” הישראלי, צחי פישביין החלו בדרך משותפת שהולידה חברות אמיצה, מחויבות, והערכה הדדית לאורך שנים. האגדה הפכה לאחד מהסיפורים החביבים על פואנטה והוא היטב לספרה בהומור, מתח ועניין בהזדמנויות רבות ברחבי העולם. בשנת 2008 עזב פישביין את Depot שנחשבה עד אז לאחת ההצלחות הגדולות של חברת האם האמריקאית.

פואנטה מהווה כבר במשך שנים סמל של מובילות עסקית מצד אחד ואחריות חברתית מצד שני. שתי חוליות שאפיינו גם את עמיתו הישראלי ויצרו ביניהם שותפות לדרך. חכמת המנהיגות של פואנטה התבטאה בצניעותו יוצאת הדופן של אדם שניהל חברת מיליארדים, מכהן בהנהלותיהן של חברות מהמובילות בעולם והינו כזה שרבים וטובים מבקשים את קרבתו ובעיקר את עצתו.

יש לי חבר טוב ואהוב שנוהג לומר על רוב האנשים: “דיבורים כמו חול ואין מה לאכול“. כמה צודק! נדירים האנשים שמדברים, מתכוונים וגם עושים.

השבוע הגיעו דויד ושילה פואנטה לביקור קצרצר בישראל בכדי לחלוק כבוד אחרון לאיש שלא קיבל “לא” בתור תשובה. הם חבקו את ילדי, אמצו אותי אל ליבם, וכל דמעה חמה שנזלה מעיניהם על האבן הקרה תחתיה נָם חברתם האהוב, בִּיצְּרָה את עמידתם לצדי ואתי.
oud6

אדם חכם שאני אוהבת, נוהג לצטט את רבי יוחנן בן זכאי שאמר ל-5 תלמידיו:
צְאוּ וּרְאוּ אֵיזוֹהִי דֶרֶךְ יְשָׁרָה שֶׁיִּדְבַּק בָּהּ הָאָדָם“? על כך ענה תלמידו, רַבִּי יְהוֹשֻׁעַ: “חָבֵר טוֹב“. כמה נכון!!!

Once Upon a Depot, הפך לסיפור’ או מה שהאמריקאים מכנים A Story To Be Told.

אך במציאות, ממש כמו פרקי אבות, הסיפור חי, קיים ומוכיח יום יום שנפש אנושית נדירה, יכולה להקרין תעצומות המעניקות לאחר, לי, כוח ותחושה שהעולם הוא יפה :) 

עוד מהבלוג של ורד פישביין

עוד יום רביעי...

אחזו בידי גלגלו למעלה כדי לקרא את הפוסט והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר צחי פישביין, בעת...