הבלוג של ורד פישביין

עוד יום רביעי…

אחזו בידי והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר בן זוגי בעת ריצת בוקר בפארק הירקון. מותו של... +עוד

אחזו בידי והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר בן זוגי בעת ריצת בוקר בפארק הירקון. מותו של אב שלושת ילדי, טייס קרב, רו"ח, יזם, יו"ר הטוטו בהתנדבות, סוקר בכל אמצעי התקשורת ובהלווייתו נכחו אלפים שיותר מכל הגדירו אותו כ"אדם אוהב אדם". הגדרה זו דחפה אותי אל מסע חדש הבוחן את סביבתנו לא מזווית השכול אלא דווקא בפריזמה אופטימית של הסתכלות על "החיים".

עדכונים:

פוסטים: 52

עוקבים: 14

החל מאפריל 2016

את לא יכולה לאחוז בידי אך אני נוכח

18/01/2017

armi

לבתי האהובה המתגייסת הבוקר לצה”ל,

למרות שכטַיִס אני רגיל למהירות סילונית, כולי  נדהם כל פעם מחדש נוכח המהירות בה חולף הזמן. כן, אותו זמן שהפך אותי לבָּר חלוף זה מכבר.

אני יכול להבחין בגבותיך המתרוממות כעת בהשתוממות. בצדק. את ממש אינך רגילה לכך שאני כזה פַּלְסְפָן פיוטי ורגשן. בדרך כלל מילותיי ענייניות, ממוקדות ואינן סוטות מדרך ההיגיון המקובלת. יש לכך הסבר מתקבל על הדעת גם אם הוא מלא בֵּאוּר רגשני לחלוטין.

תיווכחי במהלך חייך, ממש כפי שקרה לי, שכאדם, מֵמַד הזמן מְזַמֵּן לְךָ רגעי חיים מרהיבים אותם לִבְּךָ  נוֹצֵר בהתרגשות שמתעוררת מחדש בכל פעם שאתה נזכר בהם. מן אירועים מכוננים המשפיעים בעוצמה על תּוֹדָעָתְךָ.

שנים חלפו, זיכרונות רבים נשכחו ועדיין אני יכול למנות רסיסי זמן שהפכו לאייקונים בלתי נשכחים עליהם נשען בניין חיי: הגיוס לצבא, סיום קורס טיס, יום חתונתי ובעיקר שלושה רגעים שונים בהם נולד כל אחד מילדי.

לאחרונים יש תת רגעים מרגשים שהפכו את שברי הזמן הזעירים הללו לנצחיים. בוודאי לא העלית בדעתך כמה דמעות של התרגשות הוסתרו ביום בו הלכת לכתה א’. סתם מן 1 בספטמבר בו אלפי זאטוטים נכנסו בפעם הראשונה בשערי בתי הספר בדיוק בשעה 8:00 בבוקר.
על גבך הקטן נשאת תרמיל שנראה פי כמה ממידתך ובכל זאת השתדלת לפסוע זקופה. צעדת פנימה ורגע לפני שנעלמת, הסתובבת וחייכת לעברי חיוך מאושר ובלתי נשכח. כְּהֶרֶף עַיִן בָּהַקְתְּ עבור שתי עיני שבידלו את דמותך מכל בני ה-6 האחרים. נראית מלאכית קטנה שמעליה הילה זוהרת במיוחד. מדוע? פשוט, כי היית הילדונת שלי בעלת החיוך המתוק שהחלה זה עתה את צעדיה הראשונים והקטנים במסע מואץ אל עבר חייה הבוגרים, ועשית זאת כה יפה.

הרגע בו זרועותי החזיקו בזהירות צרור קטנטנן עטוף וורוד ששקל 2.9 ק”ג ידעתי שאת שלי ובליבי לעד. תינוקת מדהימה שהציתה בי פעם שלישית אש אהבה שאינה תלויה בדבר. אהבת אלמוות שליוותה אותי עד יומי האחרון ותלווה אותך כימי השמים על הארץ.

חשבי כמה מיליונים  חווים את אותה חוויה וחשים את אותה אהבה. ובכל זאת, כל אב פלוני סבור שאותה הרגשה אקסקלוסיבית אותה זימן לו רגע חיים בלעדי, שמורה לתינוקת סגולית שאין דומה לה בתבל. ברוא מיניאטורי, תמים ואהוב שבהבזק  מצית את להבת המסירות האינסופית של אב לבתו.

מסירות אין מַשְׁמָעָהּ שאני נצרך לנוכחות פיזית בכל עת, אלא, שיש בי מחויבות אין סופית להיות לצדך תמיד, לפחות בתודעתך.

לֹא בִּכְדִי זימן לך הגורל להתגייס דווקא ב”יום רביעי”. אני אתך ולמרות שאינך יכולה לאחוז בכף ידי, אהיה נוכח כפי שאהיה נוכח בכל האירועים המכוננים שלפניך.

היי שלום בתי האהובה ונצרי את הרגע. זכרי כי חרף הכאב המהול בחשש, רוחי האוהבת והבוטחת מחבקת את ליבך ושמה את מבטחה כי הנך צועדת זקופה אל עבר העתיד בדיוק כפי שאת ואני תכננו יחד מאז ומתמיד.

אני מחייך לעצמי ואומר בגאון ובהומור, שכעת עם גיוסך לצה”ל, רב אלוף גדי איזנקוט ואזרחי מדינת ישראל בהחלט יכולים לישון בשקט ובשלווה. את פשוט נהדרת!

אתך לאורך כל המסע ואוהב בלי קץ.

אבא

צבא1

עוד מהבלוג של ורד פישביין

עוד יום רביעי...

אחזו בידי גלגלו למעלה כדי לקרא את הפוסט והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר צחי פישביין, בעת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מפת הדרכים והסולו הראשון שלי

מפת הדרכים היא ממש לא רק מושג פוליטי. מפת הדרכים היא אותו "חפש את המטמון" שמתגלה בהיסטוריה השייכת לטריטוריה פרטית בעודך מתחקה אחר דברי הימים המצויים ברדיוס האישי הקטן. על מפה זו פוסעים צעד אחר צעד במשעולי כיסים נסתרים...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ללא 9/11 - "כיפור" כסיפור תיירותי ייחודי במינו

ב-11 בספטמבר או "9/11" כפי שנוהגים לכנות את היום המזוויע הזה, מצאתי את עצמי נצורה בטורנטו שבקנדה. בצו גלובלי-בטחוני וגורף, נמלי התעופה בצפון אמריקה נסגרו. אין יוצא ואין...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה