הבלוג של ורד פישביין

עוד יום רביעי…

אחזו בידי והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר בן זוגי בעת ריצת בוקר בפארק הירקון. מותו של... +עוד

אחזו בידי והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר בן זוגי בעת ריצת בוקר בפארק הירקון. מותו של אב שלושת ילדי, טייס קרב, רו"ח, יזם, יו"ר הטוטו בהתנדבות, סוקר בכל אמצעי התקשורת ובהלווייתו נכחו אלפים שיותר מכל הגדירו אותו כ"אדם אוהב אדם". הגדרה זו דחפה אותי אל מסע חדש הבוחן את סביבתנו לא מזווית השכול אלא דווקא בפריזמה אופטימית של הסתכלות על "החיים".

עדכונים:

פוסטים: 52

עוקבים: 14

החל מאפריל 2016

מה אמר אדלסון ברגע ששמע על ההבטחה לכאורה של נתניהו למו”ל ידיעות אחרונות?

11/01/2017

adelson2

האמת שהכי רציתי להיות זבוב על הקיר באותו רגע בו שלדון אדלסון קיבל לידיו את הפרסומים השונים בדבר הבטחתו לכאורה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לנוני מוזס, מו”ל “ידיעות אחרונות” לקדם את החוק “נגד עיתון “ישראל היום” בתמורה לסיקור “מפנק” ו”אוהד” בעיתונו.

אדלסון עומד מאחורי הקמת החינמון  ”ישראל היום”  וידוע כגדול תומכיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מאז הופעת הגיליון הראשון ב-30 ביולי 2007, נטען בעין השביעית, מאופיין העיתון בסיקור אוהד של  ראש הממשלה והצנעת הביקורת עליו באופן שהוא נוטה “שלא להבליט אירועים שעלולים לגרום לו מבוכה. לעומת זאת, העיתון מדווח דרך קבע ובאופן בולט על הישגי ראש הממשלה“.

אדלסון נחשב ליהודי העשיר בתבל והונו מוערך בכ- 22 מיליארד דולר המגיעים בעיקר מעסקי ההימורים בלאס-וגאס ובמקאו. הוא נמנה על גדולי התורמים למפלגה הרפובליקנית, והוא ורעייתו מירי תורמים מאות מיליונים למטרות שונות כגון: למעלה מ- 100 מיליון דולר לתגלית; כ- 25 מיליון דולר לאוניברסיטת אריאל,  50 מיליון לחקר הסרטן בהדסה.

מהנתונים הפיננסיים של “ישראל היום” שפורסמו בעיתון “הארץ” עולה, כי מיום הקמתו ועד לסוף שנת 2014  הפסיד החינמון סכום עתק של 730 מיליוני שקלים.

תסכימו שגם עבור מי שמדורג 16 בין עשירי העולם הפסד מתמשך בסדר גודל כזה צורב מאוד, והמשך “סחיבתו” מצביע או  על אהבה אין סופית לבן חסותו או שמצריך הסבר טוב אחר?

לכן, אם יש משהו אחד שמאוד מאוד מעניין בכל הפרשה הזו, הוא: מה חושב כרגע שלדון אדלסון, הבעלים של “ישראל היום” והתומך הגדול ביותר של ראש הממשלה ?

בחצות לא ניתן היה למצוא דיווח על החקירה המתנהלת כנגד ראש הממשלה בעמוד הבית של “ישראל היום”. רק חיפוש מדוקדק שכלל לחיצה על “חדשות” וגלגול די משמעותי כלפי מטה, חשף דיווח על הנושא תחת הקטגוריה: “פוליטי“. צוין בו, כי כוונת נתניהו היתה מניעת פרסום ידיעה הקשורה בבנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. בשעה 1:06 לפנות בוקר, צורף דיווח נוסף, הפעם בקטגוריה המסקרת אירועים”בארץ“.

העריכה הוויזואלית בשני הדיווחים, מפנה את העין, ומתוך כך את האצבע, בעיקר כלפי נוני מוזס, עורך “ידיעות אחרונות”. לדוגמה: שמו נקשר ב”סחיטה”: “נוני מוזס לנתניהו: אפעל כדי שתהיה רה”מ כמה שתרצה“. באופן זה מעורבות נתניהו מקבלת עמדה פסיבית.

אתר ישראל היום 10-11/1/2017

אתר ישראל היום 10-11/1/2017

אין ספק שאם תוכן הקלטות שחלקו התפרסם בעיקר בעיתון “הארץ” אכן נכון, הרי שאדלסון עשוי לראות בכך פגיעה אישית קשה מאוד.

עד אתמול נתניהו זכה לכיסוי תומך ואוהד בחינמון “ישראל היום”. לכן, יהיה דווקא מרתק לעקוב אחר תנודות הדרך בה  יבחר “ישראל היום” לסקר את הפרשה, ומתוך כך אולי לשער מה באמת יודע וחושב שלדון אדלסון על הפרשה המרעידה הזו, אמיתות ההאשמות העולות ממנה והסיכוי של נתניהו להפרד מכסאו.

אגב, בשעה 2:34 לפנות בוקר, הדיווח האחרון עבר אל עמוד הבית והמילה “סחיטה” נעלמה מכותרתו, מה שאגב אינו בא לביטוי במהדורה המודפסת שכבר יצאה לאור קודם לכן.

האם תמיכתו של אדלסון משנה את פניה???

adelson4

עוד מהבלוג של ורד פישביין

עוד יום רביעי...

אחזו בידי גלגלו למעלה כדי לקרא את הפוסט והצטרפו אלי למסע מרתק חוצה שמים, ארץ, דמיון ומציאות שהחל מאז אותו "יום רביעי..." אז קיבלו חיי תפנית שאינה מאפשרת שחזור של אף מצב קודם. ביום סתמי של אמצע השבוע, נפטר צחי פישביין, בעת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מפת הדרכים והסולו הראשון שלי

מפת הדרכים היא ממש לא רק מושג פוליטי. מפת הדרכים היא אותו "חפש את המטמון" שמתגלה בהיסטוריה השייכת לטריטוריה פרטית בעודך מתחקה אחר דברי הימים המצויים ברדיוס האישי הקטן. על מפה זו פוסעים צעד אחר צעד במשעולי כיסים נסתרים...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מירי רגב היא לא אישה רעה! רגב היא המריל סטריפ של הפוליטיקה

‏18 אוקטובר 2016 מירי רגב היא לא אישה רעה מירי רגב פשוט פוליטיקאית חכמה ומוכשרת בתשובה לפוסט "מירי רגב את אישה רעה"  מי שפגש את מירי רגב באופן אישי יודע שלאישה יש לב חם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה