הבלוג של ורדה מיניביצקי

vardamnv

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מפברואר 2015

08/03/2015

זנב השועל

בפורים נהוג להתחפש.

האם אנחנו לא לובשים בכל פעם צורה אחרת במשך חיינו ומתנהגים בהתאם למקום בו אנחנו נמצאים? הנה, דניאל בטיול במונגוליה, חובש כובע “מקומי”, נראה היה שהוא השתלב היטב.  למעשה, שני האנשים שעומדים לצידו נראים לכאורה מחופשים. והוא, רק חבש את הכובע המקומי. (צילום בתוך הגר, האוהל המקומי)

       2

חיפשתי תמונות של דניאל בתור ילד/נער מחופש בפורים. עלעלתי גם בתמונות הרבות שמסודרות באלבומים קטנים אותם רכש במונגוליה, שם שהה מספר חודשים, במסגרת “הטיול הגדול”.

באחת מתמונות ה”פורים” שלו דניאל מחופש לאסיר. מדוע אסיר, כי במקרה התגלגלה לידינו תחפושת של אסיר, כמה פרקטי!

 דניאל מחופש לאסיר

אני חושבת על כך שדניאל היה אסיר של המחלה שהשתלטה על חייו בשנים האחרונות. זו מחלה שמוציאה מן האדם את עצם היותו אדם והופכת אותו למשהו אחר. לוקחת ממנו את החיות, את השמחה ואת היכולת לחוות מאורעות שעוברים עליו. כמה ימים לפני שעזב אמרתי לו שהוא נראה נהדר, ולא לחינם הוא ענה: “נכון אימא, אבל אין לי אנרגיה”. זה היה ה “פור” שלו, הרי מקור המילה פורים הוא מהמילה “פור”, גורל.

רציתי לספר על דבר מה משעשע שקשור בפורים וקשור לאותו טיול גדול שדניאל עשה במונגוליה, לאחר שירות קרבי מפרך, אך מרתק, ביחידת “מגלן”.

באחד האזורים שבהם שהה התפשטה מחלת הפה והטלפיים. לכן אסרו על התושבים לעבור למקומות אחרים בערבות מונגוליה כדי לא להביא להתפשטות המחלה. גם על דניאל נאסר המעבר, ובינתיים, מפקד המשטרה המקומית אירח אותו בביתו. דניאל, הבחור הגבוה הזה, יוצא הדופן במקום, התחבב על אותו מפקד משטרה וכאות הוקרה הוא נתן לו במתנה זנב שועל!

כיום כשהוא טבעוני, דניאל היה אולי לוקח את הזנב כדי לא להעליב את נותן המתנה, ומעלים אותו אי שם הרחק מהמקום.

אך בזמנו, הוא קיבל את הזנב בשמחה, וכשהתאפשר לו לעזוב את המקום, הוא המשיך הלאה במסע שלו ופגש חבר מהתיכון שעמד כבר לחזור לארץ. דניאל מסר לו את הזנב כדי שיביא אותו אלינו כמתנה.

אני חוששת שארגון “תנו לחיות לחיות” יכעס עליי. אני ממש לא מצדדת בשימוש בפרוות ו/או בזנבות של שועלים. אני לעולם לא אלך עם פרווה אמיתית. מן הסתם, אין לי אחת כזו. גם דניאל כיום, חוגר חגורות מבד ולא נועל נעליים מעור. יש לי תמונה של אותו זנב שועל, אך לא אפרסם אותה.

ובכל זאת המקרה המדובר משעשע בעיניי. זנב השועל הובא אלינו, ואני תליתי אותו על הידית בדלת העליונה של הארון בחדרו של דניאל.

חשוב לי להדגיש שוב, כיום לא הייתי מעזה לתלות ולו שריד קטנטן של חיה בביתי, אבל זה היה מקרה מיוחד. דניאל היה בטיול הגדול, אנחנו רחוקים ממנו, והזנב לכאורה חיבר בינינו. חוץ מזה הקשר היחיד שלי לשועל הוא דרך פסל שפיסלתי בזמנו.

הזנב היה תלוי למשך תקופה מסוימת ודלת החדר הייתה סגורה. לפתע, שמתי לב,  שבדירתנו הולכת וגדלה כמות די נכבדת של זבובונים שמעופפים לכל עבר. ניסיתי לגרש אותם כמו שאימי ז”ל נהגה, בעזרת נפנוף במגבת מטבח. העניין לא צלח וכבר לא ידעתי מה לעשות.

הגיע יום הניקיון של הדירה. התחלתי מהסלון ועברתי לחדרו של דניאל הצמוד אליו. חשכו עיניי! החדר היה כולו אפוף זבובונים קטנים ואולי גם מעופפים אחרים פצפונים. מיד זיהיתי שמקור הצרה הזו הוא הזנב. רצתי מהר להביא מהמטבח שקית ניילון גדולה, עטפתי את הזנב וסגרתי אותה היטב. עטפתי בעוד שלושה ניילונים נוספים וליתר ביטחון נפטרתי מהזנב. את החלונות פתחתי לרווחה.

היום כבר אין בחדרו אף לא זבוב אחד, כמו גם בשאר חלקי הבית.

לא יכולה לסיים מבלי שאצרף תמונה נוספת של דניאל ממונגוליה. אמנם עברו מספר שנים מאז:

דניאל, מונגוליה

איך אפשר להבין את עניין היעלמותו של דניאל מלפני 5 חודשים? איך לא אראה אותו שוב, מחייך עם שתי גומות החן שלו? איך לא אראה שוב את הצחוק המלא שלו? ואיך אוכל להמשיך ללא התכונה שהיתה תמיד מסביבו בבית? זה לא יכול להיות!!!

אשמח אם תיכנסו לדף של דניאל, שאותו העלינו כדי ליצור מודעות לגבי היעדרותו, – ותשתפו. אולי מישהו מבין הנכנסים לדף יזכר שראה אותו. קצה החוט המיוחל עשוי להוביל אותנו אליו.

הקישור לדף: https://www.facebook.com/danielminivitzki?ref=hl

תודה רבה,

ורדה מיניביצקי

עוד מהבלוג של ורדה מיניביצקי

Thumbnail

רד מהאוטובוס, חמודי

דניאלי, מה קורה פה? זה כבר נראה לי מוגזם, שבוע, שבועיים, חודש, חודשיים! חמישה חודשים?! דניאלי, חמישה חודשים! הרי רק ירדת לעשן ולשתות קפה! כפי שנוהגים להגיד ילדים (וגם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

בנוגע לעליזות ש"תפסה" אותי

לפני כחודש התבקשתי על ידי בתי, אפרת, ללוות את נכדי האהוב, אלוני, לגן, כדי לחגוג את יום המשפחה. ערב קודם לכך, הוא לן בביתנו והשמחה הייתה רבה. מוקדם בבוקר, הכנו אותו, בעלי, יהושע (שוקי) ואני, לבוש ורחוץ היטב, כראוי ליום המשמח הזה....

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

הבה נצאה במחול

                            גובה 64 ס"מ,   טכניקה מעורבת,  מורכב מ-36 תווים "הבה נצאה במחול", מחול של שאיפה לצמיחה, רצון...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים