הבלוג של מאיר דוידוביץ'

הבלוג של מאיר דוידוביץ'

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיולי 2017

מיהו אורי לופוליאנסקי ? היכן גדל והיכן שירת בצבא? ומה עשה כאשר כיהן כראש עיר ירושלים? לא כולם מכירים באמת את הדמות והיא אורי לופוליאנסקי. לכן בהמשך נספר לכם כמה דברים שכדאי לדעת על אורי לופוליאנסקי.

לופוליאנסקי – חייו הצעירים

אורי לופוליאנסקי עלה מפולין וגדל בעיר חיפה, והוא בנם של יעקב ומלכה רוזנבלום. אורי שירת את שירותו הצבאי בתפקיד חובש ולאחר שסיים את השירות הצבאי שלו, עבד כמורה. עם השנים החליט לופוליאנסקי כי הוא מעוניין במשרה ציבורית ולכן התמודד על תפקיד במועצת העיר ירושלים, שם עבד כממונה על תיקי משפחה וקהילה, וגם כיושב ראש תכנון ובנייה. עם השנים הצליח אורי לכבוש גם את התפקיד הנחשק של ממלא ראש העיר, דאז – אהוד אולמרט.

orm

לופוליאנסקי בתפקיד ראש העיר

לופוליאנסקי המשיך לעבוד בתפקידים בכירים בעריית ירושלים, ואז עם פרישתו של אהוד אולמרט מראשות העיר אל חיי הפוליטיקה, התמנה אורי להחליף את אהוד אולמרט והיה לראש העיר החרדי הראשון בירושלים. למרות אדיקותו הדתית, נחשב לופוליאנסקי כראש עיר ששמר על הסטטוס קוו בין חילונים לחרדים בעיר, ולא היו בקדנציה שלו הפגנות גדולות או התלקחויות בין חרדים לחילוניים. בכהונתו כראש עיר, עסק לופוליאנסקי בנושאים שונים כמו נושאי קבורה וחופש בחירה בקרובה, נושאי הקהילה הלה”טבית בעיר ועוד.

לופוליאנסקי והקמת יד שרה

פועלו הבולט של לופליאנסקי הינו הקמת עמותת הצדקה ‘יד שרה’. את הארגון הקים לופלאנסקי מתוך מצוקה אישית כאשר חיפש לבנו משאף כשזה היה חולה. כשלא מצא משאף זמין, אלא רק משאף להשאלה, הבין לופוליאנסקי שיוכל לסייע לאנשים באמצעות ציוד רפואי מושאל, ובכך הקים את ארגון הצדקה יד שרה שבו הוא יושב ראש עד היום. עמותת צדקה ‘יד שרה’ היא אחת העמותה הגדולות שמשאילה ציוד רפואי לחולים רבים ומסייעת לאנשים במצוקה, וכיום יש בה עשרות סניפים, אלפי מתנדבים ועובדים.

לופוליאנסקי – פרסים והוקרות

על פועלו של לופוליאנסקי בהקמת העמותה קיבל פרסים רבים ביניהם ‘פרס ישראל’, ‘אות הנשיא למתנדב’ ו ‘פרס יושב ראש הכנסת‘.

עוד מהבלוג של מאיר דוידוביץ'

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה