הבלוג של tzipimory

tzipimory

אני ציפי מורי, אמא של רועי המדהים בן ה-12, אני מתמודדת עם אמהות לילד עם אוטיזם וזה שינה את חיי לטובה. במקצועי את מתווכת לנדל"ן ונהנית ללוות אנשים הביתה.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2019

בתחילת הדרך שלי לימדו אותי ליהיות “אשת מכירות”, זו שנכנסת לבית של אנשים ומשכנעת אותם לתת לי לשווק את הבית שלהם. ליהיות “בולדוזר” ולא לצאת עד שחותמים לי. אם לא קיבלתי את החתימה יצאתי מאוכזבת, חשבתי שלא לחצתי מספיק, לא שכנעתי טוב, לא עשיתי את עבודתי. האבסורד הוא שאפילו לא שאלתי את עצמי האם אני באמת יכולה או רוצה למכור את הבית הזה.

20/06/2019

לאחרונה מוצאת את עצמי חושבת מי הלקוח האידאלי שלי? למי אני רוצה להגיע? אני מרגישה צורך לדייק את עצמי ואת העסק שלי לאחר 12 שנות עשייה.
האם באמת יש דבר כזה איפיון לקוח? כעוסקת בתחום הנדל”ן מובן שכסף הוא מרכיב חשוב, האמנם?
העסקאות הכי טובות שלי אלו העסקאות שהבנתי שנגעתי באנשים, שנתתי ערך.
בתחילת הדרך שלי לימדו אותי ליהיות “אשת מכירות”, זו שנכנסת לבית של אנשים ומשכנעת אותם לתת לי לשווק את הבית שלהם. ליהיות “בולדוזר” ולא לצאת עד שחותמים לי.
אם לא קיבלתי את החתימה יצאתי מאוכזבת, חשבתי שלא לחצתי מספיק, לא שכנעתי טוב, לא עשיתי את עבודתי. האבסורד הוא שאפילו לא שאלתי את עצמי האם אני באמת יכולה או רוצה למכור את הבית הזה.
מה שהיה לנגד עיני היה עמידה ביעדים מספריים.

צילום: מאגר תמונות pixaby

צילום: מאגר תמונות pixaby

אני באה מעולם המכירות, עברתי את מיטב בתי הספר של המכירות החל משואבי אבק ביתיים ועד בתים.
לפני כמה שנים הבנתי שחל שינוי בתפסית יחס לקוח/ נותן שרות, דווקא שככל שהעולם נהיה יותר דיגיטלי וכביכול פחות אישי כך הצורך של האנשים הוא בחיבור.
זה שינוי מבורך ומדהים בחינתי של כל מה שידעתי.
הבנתי שיש סוגים שונים של אנשים ולכל אדם יש את השפה שלו, הצורך שלו והרצונות שלו. בתקשורת. הבנתי שיש לקוחות שצריכים דחיפה ולקוחות שצריכים ליטוף, לקוחות שצריכים מהר ולקוחות שצריכים לאט.
אבל בעיקר הבנתי שאנשים היום, ואני ביניהם, מחפשים את החיבור, את האוטנטיות.  הלקוחות שלי רוצים להכיר אותי באמת. מעבר לצד המקצועי. ואני מתחברת.

צילום pixaby

צילום: מאגר תמונות pixaby

במהלך הקריירה שלי ליוויתי מאות אנשים לבית, זוגות צעירים שזו דירתם הראשונה מלווים בפחדים והורים, זוגות מבוגרים שזה אולי ביתם האחרון שעזבו בית ענק ועברו לדירה קטנה ופרקטית, אנשים שהתגרשו ונאלצים לפרק בית ולבנות אחר מותאם,
אנשים שנאצלים למכור מסיבות כלכליות או בריאותיות, מצמצמי דיור, משפרי דיור, משקיעים ותיקים ומשקיעים סולידיים. לעתים היו עסקאות מהירות ולעתים אטיות או לא בכלל…
קרה גם שפגשתי אנשים שלא היו לי מדוייקים ושחררתי. ידעתי שאתם אני לא אצליח. פעם שמעתי משפט חכם “לפעמים השרות הטוב ביותר הוא לא לתת שרות”.

צילום pixaby

צילום: מאגר תמונות pixaby

אז את מי אני רוצה? מי הלקוח זהב שלי? באמת שאין לי אחד כזה. הוא יכול ליהיות גבר או אשה, אשכנזי או מזרחי, חילוני או דתי, צעיר או מבוגר, משפחה או בודד, מקומי או מעיר אחרת. עשיר או לא.
אני יודעת שאם אני מגדירה ש”כולם” יכולים ליהיות לקוחות שלי אז זה בעצם אף אחד אבל אני מחפשת ורוצה לעזור למי שאני יכולה לתת ערך, למי שבאמת צריך את העזרה שלי ויידע להעריך אותה.
אני לא נלחמת בשביל להשיג לקוחות, לא יכולה לעזור לכולם, יש אנשים שרוצים לעשות את התהליך לבד ויש אנשים שמתחברים למתווכים אחרים.

רוצים לעשות עסקת נדל”ן איתי? רוצים להכיר אותי ולהתחבר לדרך שלי? בואו נקבע לקפה ואם התחברו מובטחת חוויה.

 

 

 

 

עוד מהבלוג של tzipimory

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

בית זה המקום בו הלב נמצא

עסקת נדל"ן הראשונה שתיווכתי החזירה אותי  לילדה הקטנה בארגנטינה. היה לנו בית קטן עם גינה, 3 חדרים ו-2 חתולים. יחד עם אחותי הגדולה ושני הוריי הייתי בטוחה ומוגנת, לימים הצטרפה תינוקת והבית המה, הבית היה קטן אך היה בית חם ומלא...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

למה לקח לי 10 שנים להקים עסק?

אחד הדברים שמרתק אותי זה לראות איך חיים חדשים נולדים בבתים, את המחזוריות של החיים. איך אותו בית יכול ליהיות שונה בתכלית עבור משפחה אחרת. שנים רציתי וחלמתי ליהיות חלק מזה. למה בחרתי במקצוע הזה סיפרתי בפוסט הקודם (מוזמנים...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה