הבלוג של עמית אשבל

סודות מחדר המיטות

מטפל רב תחומי בעיסוי הוליסטי, בעל הקליניקה "צל הפקאן" בבית יהושע. טל. 050-7523645 דוא"ל [email protected] אתר - www.tzel-hapekan.com

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מספטמבר 2015

בתחילת דרכי כמטפל, ועוד לפני שהקמתי את הקליניקה, הייתי, כמו מטפלים רבים אחרים, מגיע לטיפולים בבתי הלקוחות.

אחת המטופלות הראשונות שלי היתה פסיכולוגית קלינית, כבדיחה הייתי מספר שאחת לשבועיים אני מגיע לפסיכולוגית, נכנס לקליניקה שלה, ואז הפסיכולוגית היתה נכנסת, נשכבת על מיטת הטיפולים ומתחילה לדבר.

IMG_2503 (4)

כן הטיפול, המגע הישיר של ידיים בגוף, האינטימיות בחדר הטיפולים, רק המטפל והמטופל, גורמות לעיתים למטופל להפתח, לדבר, לספר על בעיות, להתייעץ או סתם לשפוך ולהוציא החוצה רגשות ומחשבות.

מטופלים קבועים מגיעים אלי בתדירות (כל אחד על פי צרכיו ואפשרויותיו הכלכליות) והשיחות שהסתיימו בטיפול הקודם ממשיכות הלאה.

כמובן שהמטופל הוא שיוזם את השיחה ורק על פי רצונו היא מתקיימת, בקצב שלו וכשהוא מוביל את השיחה.

אני לא מחשיב את עצמי כיועץ, מומחה, או כפותר בעיות אבל שומע מקשיב ומנסה לתת למטופלים זווית ראיה נוספת על הבעיות והסיפורים אותם הם מעלים.

בחלק גדול מהמקרים עצם הוצאת המחשבות והמללתן עוזרות למטופל לקבל זווית ראייה נוספת או מקלות עליו את הרגשות ביחס לאותה בעייה.

במקרים אחרים המטופלים פשוט מתייעצים איתי בנושאים שונים ומשונים. החל מגידול צמחים ומערכות השקייה (מה לעשות אני גם מושבניק בנוסף לכל), דרך שאלות על הטיפול עצמו ונסיון להגיע ולהבין מדוע הם סובלים מבעיה כזו או אחרת וכלה בשאלות כלליות ואפילו כלכליות (בעברי הרחוק הייתי רו”ח).

המקומות בהן אני מייעץ קשורות לטיפול עצמו ולבעייה הגופנית איתה הגיע המטופל. אני מנסה לברר איתו את מקור הבעייה – בדרך כלל דרך חיים וצורת עבודה, חוסר/עודף פעילות גופנית ומנסה למצוא פתרונות אפשריים להקלה פיזית והקלה על מתחים במהלך חיי היום-יום.

מה שאני יכול להבטיח לכל מטופל הוא שמה שנאמר בחדר הטיפולים – נשאר בחדר הטיפולים וכמו שפסיכולוג לא חושף את השיחות שערך עם המטופלים שלו גם אני לא מוציא החוצה מהחדר שום סיפור ו/או פרטים מזהים שעלולים לחשוף את המטופל.

מוזמנים בשמחה לבוא, לשכב על מיטת הטיפולים לדבר (או לשתוק) כרצונכם.
עמית אשבל, מטפל רב תחומי בעיסוי הוליסטי – צל הפקאן
050-7523645

עוד מהבלוג של עמית אשבל

Thumbnail

סודות מחדר המיטות

הקדמה במהלך השנים האחרונות אני מטפל הוליסטי רב תחומי בקליניקה שלי צל הפקאן בבית יהושע. במהלך הזמן ותוך כדי מפגש עם מאות מטופלות עולים סיפורים מענינים ותובנות שונות אותם אני רוצה לחלוק עמכם. סיפורים הקשורים לגורמים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

בגדים, נעליים ומה שמתחת

חצאיות צרות, חצאיות קצרות, נעלי עקב, נעלי שפיץ. כל מה שאתן לובשות כדי להראות יפות, חטובות, אלגנטיות ... מה זה עושה לנו הגברים אתן בטח יודעות – בעיקר בשביל זה אתן מתלבשות ככה, לא? אבל מה זה עושה לכן? מעבר לעובדה שאתן מרגישות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

כיצד לבחור מטפל

איך לבחור מטפל? על מי לסמוך? שאלה לא פשוטה. בחלק מהמקרים המטופל מגיע לספא כזה או אחר ומקבל מטפל (או מטפלת) מבלי שהוא מודע כלל מי מטפל בו. אפשרות הבחירה של המטפל במכוני הספא היא מזערית. המטופל מגיע לספא שבחר מבלי לדעת כלל מי...