הבלוג של עמית אשבל

סודות מחדר המיטות

מטפל רב תחומי בעיסוי הוליסטי, בעל הקליניקה "צל הפקאן" בבית יהושע. טל. 050-7523645 דוא"ל [email protected] אתר - www.tzel-hapekan.com

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מספטמבר 2015

חצאיות צרות, חצאיות קצרות, נעלי עקב, נעלי שפיץ.

כל מה שאתן לובשות כדי להראות יפות, חטובות, אלגנטיות …

מה זה עושה לנו הגברים אתן בטח יודעות – בעיקר בשביל זה אתן מתלבשות ככה, לא? אבל מה זה עושה לכן? מעבר לעובדה שאתן מרגישות טוב יותר כשאתן לבושות בהידור או בהתאם לצוי האופנה.

אז בואו נתחיל,

נעליים:נעליים

זוכרות את מחאת הדיילות לפני כמה שבועות? נעלי עקב יוצרות עיוות במנח הרגליים, חלוקת משקל שונה, מכווצת את שרירי התאומים, משנה את חלוקת המשקל באגן ויוצרת עומס על עמוד השידרה באזור המותנית.

נוסיף לזה עקבי סטילטו גבוהים ובכלל שטח המגע של הרגל עם הקרקע מצטמצם, היציבות נפגעת ואתן הולכות, מטופפות וכלל לא יציבות.

נוסיף לזה גם נעליים צרות, או נעליי שפיץ, עצמות כף הרגל נדחסות, האצבעות נצמדות זו לזו (ובמקרים חמורים אפילו עולות זו על זו) והתמיכה, ההליכה והיציבה נפגעות.

נעלה קצת יותר גבוה

חצאיות צרות:חצאית צרה

חצאית צרה מגבילה את גודל הצעדים, ההליכה משתבשת, ושוב היציבה הכללית של הגוף משתנה.

חשוב לזכור, הגוף שלנו, במהלך מליוני שנות אבולוציה, התפתח לפעול בצורה מסויימת. ללכת, לעמוד, לרוץ. והנה אנחנו במהלך מספר שנים (ואפילו כמה פעמים בשנה) מנסים להתאים אותו לצווי אופנה שונים ומשונים שנוצרו על לוח שרטוט של מעצב זה או אחר.

עלינו לנסות ולשמור על פעולה תקינה של הגוף ועל ידי כך נמנע ממתחים מיותרים, שרירים מכווצים וסטרס.

חצאיות קצרותחצאית מיני

איך אתן יושבות על כיסא? רגליים משוכלות, רגל על רגל, רגליים צמודות ומהודקות או רגליים מפושקות ובצורה יציבה?

כמעט כל מי שהולכת עם חצאית קצרה יושבת עם רגליים משוכלות/רגל על רגל. ישיבה ארוכה בצורה שכזו מעמיסה עומס יתר על האגן, משנה את היציבה באגן ולאורך זמן עלולה לגרום לכאבי גב.

אני לא אומר שעליכן להתלבש בבגדים רפויים או בטרנינג, ללכת רק עם נעלי התעמלות או כפכפים, ללבוש רק מכנסיים או שרוולים, אבל קחו בחשבון מה ההשפעה של הלבוש על היציבה ונסו למזער את הנזקים.

 את הכי יפה כשנוח לך – אומרת פרסומת מסויימת קחו את זה בחשבון וחשבו על הגוף שלכן.

אין באמור לעיל להמליץ על חברה מסויימת או לבוש מסויים

עוד מהבלוג של עמית אשבל

Thumbnail

סודות מחדר המיטות

הקדמה במהלך השנים האחרונות אני מטפל הוליסטי רב תחומי בקליניקה שלי צל הפקאן בבית יהושע. במהלך הזמן ותוך כדי מפגש עם מאות מטופלות עולים סיפורים מענינים ותובנות שונות אותם אני רוצה לחלוק עמכם. סיפורים הקשורים לגורמים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

כיצד לבחור מטפל

איך לבחור מטפל? על מי לסמוך? שאלה לא פשוטה. בחלק מהמקרים המטופל מגיע לספא כזה או אחר ומקבל מטפל (או מטפלת) מבלי שהוא מודע כלל מי מטפל בו. אפשרות הבחירה של המטפל במכוני הספא היא מזערית. המטופל מגיע לספא שבחר מבלי לדעת כלל מי...