הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 563

החל מנובמבר 2010

הפעם, אולי בגלל כל מה שקרה בחודש האחרון נמשכתי דווקא לספרים עם תובנות. כאלו שמלמדים על העולם, אבל גם על עצמך..

03/12/2012

המלחמה, סופי השבוע הקרים והעובדה שבכל יום ראשון אני מחכה שעה וחצי מחוץ לחוג האמנות של הקטן, השאירה לי די הרבה זמן פנוי. ומה יותר כיף ואיכותי לעשות בזמן פנוי מאשר לקרוא? הפעם, אולי בגלל כל מה שקרה בחודש האחרון נמשכתי דווקא לספרים עם תובנות. כאלו שמלמדים על העולם, אבל גם על עצמך..

“אימון פיוז’ן” מאת ד”ר ענת רוזן ליב, הוצאת “אופיר ביכורים”

זה לא ספר קריאה, אלא סוג של ספר לימוד. זהו למעשה ספר קואצ’ינג המשלב תורת אימון קלאסית ופרקטית (כמו שאני אוהבת) עם עקרונות בודהיסטים. השילוב הזה שבין מזרח למערב, בין התורות העתיקות שטענו, האמינו ועדיין כי הכל טמון בנפש, לבין העכשוויות, החומריות ומדיניות הדחף של ימינו תמיד מעניינות אותי.

לא אומר לכם שעכשיו אני מאומנת, אבל הספר בהחלט כתוב בצורה מעניינית וללא ספק מעניק נקודות למחשבה. ובגלל שאני מאמינה ששינויים גדולים הם בעצם אוסף של המון שינויים קטנים, אני בהחלט ממליצה לכם על הספר הזה.

מחיר: 79 ש”ח

“ים שחור, אופק לבן”, מאת ד”ר ישראל לשם, הוצאת אופיר ביכורים

זהו יותר ספר תובנות היסטוריות, העוסק בשאלת האפליה על רקע גזעני בצי האמריקני בשנים 1939-1948. יש בו המון היסטוריה, אבל גם המון תובנות על דברים שהשתנו וגם המון על דברים שלא.

אני אוהבת ספרי וסרטי היסטוריה, ואני חושבת שאם בתיכון יתנו לתלמידים לקרוא ספרים בסגנון הזה, אין ספק שהידע הכללי, הציונים בבגרויות ודרך הארץ של כולם תהיה הרבה יותר טובה. לא ספר קל ודורש ריכוז, אבל מעניין ומרתק.

מחיר: 79ש”ח

טוב, הייתי חייבת גם אחד לילדים: “עץ התפוזים פוגש חברים, מאת קרין זדנט, הוצאת “אוריון”

ספר מקסים מקסים על עץ תפוזים שלא גדל בפרדס יחד עם חבריו עצי התפוז, אלא גדל לבד בשדה תפוח. הוא מרגיש קצת עצוב ובודד אך מחליט לקחת את גורלו בידיו ובשל ליבו הרחב הוא מוצא לעצמו המון חברים. ספר שכתוב בצורה מקסימה וקולחת. מעבר למסר החשוב של נתינה ללא תמורה, שעובר מצויין בספר, יש המון אינפורמציה על אורח חייהם של החיות השונות וזה פשוט מקסים וכייף לקריאה.

מחיר: 55 ש”ח

כיף לקרוא. נצלו את ימי החורף…

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה