הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

סרט הילדים החדש פלא של פארק הוא סרט כייפי ומלא דמיון, שהזכיר לי ואני משערת שיזכיר גם לכם, שתקרת הזכוכית היא רק בראש שלנו ושהכל אפשרי אם רק מעזים לחלום ולא מפחדים לנסו

26/03/2019

סרט הילדים החדש “פלא של פארק” הוא סרט כייפי ומלא דמיון, שהזכיר לי (ואני משערת שיזכיר גם לכם) שתקרת הזכוכית היא רק בראש שלנו ושהכל אפשרי אם רק מעזים לחלום ולא מפחדים לנסות :-)

WONDER-PARK_1SH

וולט דיסני אמר פעם ש”אם אתה יכול לדמיין את זה, אתה יכול לעשות את זה” וזה נכון. תשאלו כל איש רוח/מאמן/קואוצ’ר/ספורטאי או אפילו פסיכולוג.

כולם ככל הנראה יאשרו לכם שהכל מתחיל בראש. שזה “הסוד” (לכו לקרוא אם טרם עשיתם זאת). תציב לעצמך מטרות, תדמיין את עצמך שם וזה יקרה… אבל בחיים כמו בחיים, אנחנו מתחילים תמימים ואופטימיים, מלאי דימיון ובטוחים שהכל אפשרי ולאט לאט מאבדים עוד פיסה משכבת האופטימיות הזו. הופכים להיות “ריאליסטים” ועל הדרך, מאבדים את היכולת שלנו להאמין.

המחשבות האלו עלו לי אחרי שיצאנו מסרט הילדים החדש “פלא של פארק”

סרט מתוק, אופטימי ומלא דימיון שגיבורתו היא ג’ון הקטנה. בת יחידה לשני הורים אוהבים שמאז ומתמיד אהבה לבנות לונה פארקים ולדמיין את מה שקורה שם.

Wonder-Park3-Medium

היא ואמא שלה נהגו לשבת במשך שעות, להמציא מתקנים, פעילויות ולדובב את הבובות שהיו כמובן החיות בפארק הדמיוני. יום אחד אמא של ג’ון חולה ונאלצת לנסוע לטיפול למשך תקופה לא ידועה. ג’ון מרגישה שעולמה חרב עליה. היא מנסה להמשיך כרגיל אבל לא יכולה. בלי אמא שלה, היא לא מצליחה לחשוב, ליצור, לדמיין…

WP-FF-038-4kpx-Copy-Medium

כשמגיע מועד מחנה המתמטיקה, היא עולה על האוטובוס ברגשות מעורבים ובאמצע הדרך מתחרטת ומחליטה לחזור הביתה. בתעלול מתוחכם שהיא רוקמת יחד עם חברה הטוב באנקי, היא מצליחה להתחמק מהאוטובוס ומתחילה לצעוד דרך היער חזרה הביתה.

ללא כל הכנה מוקדמת היא מוצאת את עצמה בפתחו של פארק השעשועים שאותו בנתה בעצמה, אבל הפארק הרוס, אין בו איש ועננה שחורה מרחפת עליו.

WP-FF-157-Copy-Medium

היא פוגשת שם את כל חבריה החיות שבהם הפיחה חיים במהלך השנים – בומר הדב הכחול, גרטה חזירת היבלות, סטיב הדורבן ויתר חברי הדמיון “האמיתיים” שלה. מהם היא מבינה שעננה מסתורית הופיעה ביום אחד מעל הפארק, הרסה אותו, הפכה את הבובות החמודות למפלצות קטנות שחטפו את פינאט הקוף – מי שהיה אחראי על יצירת הפלא של הפארק.

WP-FF-495-498-4kpx-Copy-Medium

היא מנסה לעזור להם להשתלט על הכאוס וכמעט נשברת, אבל אז היא מבינה שהכל התחיל וייגמר בראש שלה. העננה היא למעשה העצב שהיא חשה והיא זו שהפסיקה את הטיפול בפארק והביאה אותו למצבו הנוכחי.

Wonder-Park10-Medium

מה היא עושה, איך זה נגמר, ואיך היא חוזרת הביתה תצטרכו לגלות בעצמכם, אבל אני מבטיחה לכם שהסרט הזה לא רק יחזיר אתכם לילדות ויעשה לכם חשק לטוס לדיסנילנד, אלא גם יזכיר לכם כמה כיף וחשוב לדמיין – לא רק כילדים, אלא גם ואפילו בעיקר כמבוגרים.

תיהנו!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה