הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

הספר שיחשוף בפניכם פרטים חדשים על פרשת הדריסה שזעזעה את המדינה לפני כ-8 שנים

06/02/2019

אני בספק אם יש מישהו שלא שמע, ראה, הזדעזע ו/או צקצק בעקבות פרסום הפרטים על תאונת הפגע וברח של לי זיתוני בשנת 2011.

כמעט 8 שנים חלפו להן מאז הפרשה, לא מעט מים זרמו לכנרת, ולמרבה הצער גם לא מעט תאונות פגע וברח, אבל משהו בפרשה הזו היה שונה ואולי זו הסיבה לכך שהיא זכורה כל כך.

התאונה והמוות של לי הם כמובן מצערים ומיותרים, אבל הסיפור “האמיתי” בפרשה הזו התרחש מאחורי הקלעים ועסק בניסיון לתפוס את הדורסים, שהשתייכו לזן המפוקפק של בני האדם וברחו להם לצרפת מיד לאחר התאונה. חוק ההסגרה הצרפתי, סתם לידע כללי, לא מחייב הסגרה של פושעים למדינות שאינן באיחוד האירופי ולכן הדורסים מעולם לא נשפטו בישראל, אלא רק בצרפת.

ספר חדש שהוציא לאחרונה רועי פלד, מי שהיה אז בן הזוג של לי ונלחם בחירוף נפש למצוא את הדורסים, שופך אור נוסף (ומלא רגש) על הפרשה ובעיקר, על מה קרה שם מאחורי הקלעים.

“רק דברים טובים”, מאת רועי פלד

WhatsApp Image 2019-01-27 at 17.23.35

הססיפור מסופר מנקודת מבטו של רועי, מהבוקר של לפני התאונה ועד הסוף הידוע. השמות שונו וייאמר לזכותו של רועי שבספר עצמו (וגם לא על הכריכה האחורית) אין הסבר על כך שהספר מבוסס על הפרשה הזו, אבל איך שהתחלתי לקרוא היה לי ברור שכבר שמעתי את הסיפור הזה פעם וחיפוש קצר בגוגל גילה לי שצדקתי.

למה אני מספרת לכם את זה? כי זה ספר שלגמרי עומד בפני עצמו וגם מי שהוא לא חובב תחקירים מושבע יוכל להינות, להתרגש, לכעוס ולבכות ביחד עם רועי.

ממליצה לכם בחום!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה