הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

הספר היקום נגד אלכס וודס, הוא בכלל לא על אלכס וגם לא ממש על היקום… ממליצה לכם לקרוא אותו

26/12/2018

“המתת חסד” היא אחד מהנושאים השנויים ביותר במחלוקת מסיבות שונות ומגוונות.

הסרט “ללכת שבי אחריו” (שכדאי לכם מאוד לראות) הציף את הנושא הזה לאחרונה, אבל באופן עקרוני אפשר לומר שהנושא הזה הוא כמעט בגדר “טאבו” במדינת ישראל.

לאחרונה סיימתי לקרוא את הספר “היקום נגד אלכס וודס”, שכתב גאווין אקסטנס (הוצאת כנרת, זמורה ביתן), שתקציר העלילה שלו מתרכז בסיפורו של נער שנפגע בראשו מאסטרואיד, אבל הסיפור האמיתי שלו קשור בכלל לדיון האינסופי בנוגע להמתת חסד.

באופן די מפתיע, דווקא העובדה שעלילת הספר נעה בין בדיון למציאות מוחשית כל כך היא זו שהפכה אותו למקסים בעיניי.

IMG_9406

הכל מתחיל כאמור כשמיני אסטרואיד נופל על גג ביתו של אלכס ופוגע בראשו. בין לילה הופך אלכס מהילד החנון של הכיתה, לכוכב שמתקשה ללכת ברחוב בלי שעיתונאים יעוטו עליו. אבל הפציעה הזו היא רק נקודת ההתחלה של כל הסיפור…

אלכס אמנם מחלים מהפציעה, אך סובל מאפילפסיה שנגרמה כתוצאה מהמכה שקיבל. הוא נאלץ להישאר ימים רבים בביתו, תחת פיקוחה הצמוד של אימו שמתפרנסת מקריאת עתידות ועניינים רוחניים אחרים ומוצא נחמה בספרי מדע ובחקר החלל.

באחד מהימים שבהם הוא יוצא מהבית, הוא נתקל בבריונים מכיתתו שרודפים אחריו ומציקים לו, עד שהוא נאלץ להסתתר בתוך אחת החצרות, מבלי לדעת שהמהלך הזה ישנה את חייו מקצה לקצה. הבריונים לא עוזבים עד שהם הורסים את החצר, ואלכס הוא זה שנאלץ לקחת על עצמו את האחריות.

בבית הזה גר קשיש ערירי וכשאמא של אלכס שומעת מה קרה, היא מכריחה אותו לשלם על הנזק בדרך הכי חינוכית שהי מכירה – לעזור לאותו קשיש לתקן מה שנהרס. זה מתחיל כמשימה מעצבנת עבור אלכס, אבל מהר מאוד הופכים השניים לחברי אמת ומוצאים נחמה ועניין אחד עם השני.

כשחברו הקשיש של אלכס מגלה שנותרו לו חודשים ספורים לחיות עד שיהפוך לסיעודי, הם מוצאים את עצמם נאלצים להתמודד עם הדילמה החוקית והמוסרית הקשה מכל. עבור אלכס אין כאן בכלל שאלה והוא מבטיח לחברו שבבוא העת יסייע לו למות בכבוד. כאן מתחיל הסיפור באמת!

ככל שהעלילה מתקדמת עולות גם לא מעט שאלות אמיתיות ומוחשיות מאוד לגבי החיים, לגבי המוות ובעיקר – לגבי השאלה עד כמה רחוק אנחנו מוכנים ללכת כדי שאנחנו או מי שקרוב לנו ימות כמו שהוא רוצה למות.

חשוב. ממליצה לכם לקרוא!

 

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה