הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

דרך סיפורו האישי הנוגע ללב של מחבר הספר “כל מה שילד צריך – מיומנו של איש חינוך”, הוא הצליח לפרוט לי על מיתרי האמהות ולהציג בפניי תמונה קצת אחרת על חינוך, על הורות, על החיים ועל ילדים. מרגש ומקסים!

16/12/2018

המשפט שאני הכי מסכימה איתו הוא “מורה טוב – מורה לחיים”. אני באמת מאמינה בכך שמקצוע ההוראה הוא המקצוע החשוב ביותר (ועם זאת הכי פחות מוערך במדינה, לפחות מבחינת השכר). מורה טוב יכול לשנות ב-180 מעלות חיים של ילד, לטוב או לרע, ממש כך. שמעתי והייתי עדה ללא מעט מקרים כאלו, משני הצדדים…

אולי זו הסיבה שהתחברתי כל כך לספר “כל מה שילד צריך – מיומנו של איש חינוך”, מאת יהונתן דורון (הוצאת סטימצקי).

IMG_9003

דרך סיפורו האישי הנוגע ללב של המחבר, הוא הצליח לפרוט לי על מיתרי האמהות ולהציג בפניי תמונה קצת אחרת על חינוך, על הורות, על החיים ועל ילדים. מרגש ומקסים!

סיפור חייו של יהונתן אינו פשוט. הוריו מתגרשים בילדותו והוא ואחיו עוברים לגור בערד יחד עם אמם, שדי מחפשת את עצמה בחיים. כחלק מהמסע הרוחני שלה היא מוצאת זוגיות עם מעין כוהן דת הינדי שמתגלה בסוף כגבר אלים ושתלטן. יהונתן ואחיו יהל (כן, זה מהצמד “גיא ויהל”) הופכים אט אט לילדים מוכים, מפוחדים ורעבים. עד שדי, יהונתן לא יכול עוד ומבקש לעבור לפנימיה, למרות ייסורי המצפון על כך שהוא משאיר לבד את אחיו הקטן בתוך התופת.

הוא עובר לפנימיית הדסים ושם משתנים חייו… ולא, זה לא איזה קסם, זה תהליך ארוך ואיטי, מלא כאב וצער, אך בזכות המדריך שלו הוא צולח אותו וגדל ממנו, ובהמשך גם עוזר לאחרים שהגיעו ממצב דומה לשלו לצלוח אותו גם הם.

הוא הופך לאיש חינוך בעצמו, איש שהיה מחלוצי החינוך הדמוקרטי בת”א, ולאורך כל הדרך ניכרת הגישה השונה שלו לחיים ולחינוך, כולל סיפורים אמיתיים שממחישים עד כמה לכל מילה, לכל ליטוף ולכל הבעה יש כוח, בטח על ילדים שבריריים שהחיים לא ויתרו להם.

החלק שהכי ריגש אותי בספר, ממש עד דמעות, היה הפרק שבו סבא שלו נפטר – הסבא שתמיד האמין בו ועשה ככל יכולתו כדי לעזור. תיאור הפרידה הזכירה לי את הפרידה שלי מסבתא שלי, האישה האהובה שאני מתגעגעת אליה בכל יום. הכל שם היה כל כך חשוף שממש הרגשתי כאילו הוא מדבר מתוך הרהורי ליבי, מה שכמובן רק הוסיף לאמינות של כל שאר הספר.

ספר מרגש, מקסים וחשוב – לא רק לעובדי ההוראה, אלא גם לנו כהורים. ממליצה בחום!

 

 

 

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה