הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

הצגת הילדים החדשה “הודיני” של תאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, היא לא פחות מקסומה. במלוא מובן המילה

08/09/2018

מי לא שמע על הודיני הגדול? אומן הבריחה הבלתי מעורער של כל הזמנים? כילדה הוקסמתי ממנו וכמה שמחה הייתי כששמעתי שתאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער העלו הצגה חדשה על חייו. הצגה שמגוללת את סיפור חייו של הארי הודיני – מילד יהודי בשם אריך וייס שגדל עם אמו כמהגר בארה”ב ועד שהפך לאומן ההתחמקות הגדול ביותר שהיה אי פעם.

תמונה: wikipedia

תמונה: wikipedia

כילד לא היה לאריך פשוט. אמו עבדה שעות רבות והוא לא ממש נמנה על “חבורת המקובלים”, מה שגרם לו לשוטט ברחובות בניסיון להרוויח קצת כסף ממשלח יד ולסייע לאמו בכלכלת הבית – מה שלא כל כך מצליח לו בעיקר בגלל “המקובלים” שמציקים לו ומאיימים עליו שיסתלק מהשטח שלהם.

באחד מהימים, רגע לאחר התקלות נוספת עם “המקובלים”, שבה הם שוברים את הפרחים שאותם הוא מנסה למכור, עובר ברחוב אדם שמבקש ממנו לקנות את הפרח השבור. כשאריך המופתע שואל אותו לפשר הרכישה המוזרה, מספר לו האיש כי הוא הקוסם הנודע ז’אן רובר אודן ואף ממחיש לו קסם קטן עם הפרחים.

צילום: כפיר בולוטין

צילום: כפיר בולוטין

הודיני נשבה בקסמיו ולמרות שהוא מבטיח לאמו לרכוש בכסף שהרוויח זוג גרביים חדש, הוא לא מצליח להתאפק ורוכש כרטיס למופע של אודן הגדול. המופע שבדיעבד שינה את חייו… כשמסתיים המופע ממתין אריך לאודן ומתחנן אליו שייתן לו לעבוד כעוזר שלו ובתמורה ילמד ממנו את סוד הקסם. אודן כמעט ומשתכנע, אבל אז מגיע גם הבריון המוכר ומבקש מאודן את אותה בקשה בדיוק. כדי לבחור מי מהם יהיה העוזר שלו, מחליט אודן לאתגר אותם ומודיע להם כי בעוד שבוע יערוך ביניהם תחרות קסמים והקוסם הטוב ביותר יזכה להיות העוזר שלו.

צילום: כפיר בולוטין

צילום: כפיר בולוטין

אריך שרוצה בכל מאודו להיות קוסם משקיע ימים ולילות בלמידה, אימונים, ניסיונות וחיפוש אחר הקסם המושלם.

צילום: כפיר בולוטין

צילום: כפיר בולוטין

התהליך שהוא עובר אינו פשוט והוא נאלץ להתמודד עם ההתנגדות של אמו והרצון שלה להעניק לו עתיד טוב, התחרות הלא תמיד הוגנת עם החבורה השנייה, התסכולים ונקודות המשבר. כל אלו מונגשים לילדים (ולהורים) בצורה מופלאה, רגישה, מעניינת ואיכותית. פשוט הצגה מעולה ומומלצת.

הנה הצצת וידאו קטנה:

embedded by Embedded Video

ההצגה תעלה במסגרת פסטיבל ירון ה-16 של התאטרון שיתקיים במהלך חוה”מ סוכות (28-26 בספטמבר) במוזיאון תל אביב. לפרטים, מועדים ומחירים – לחצו כאן.

פוסטר- הודיני

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה