הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 561

החל מנובמבר 2010

הסרט קוקו הוא סרט מקסים ומומלץ לילדים ולהורים

03/12/2017

בשיחה מקרית שבה נכחתי לאחרונה סיפרה אחת הנוכחות (מורה במקצועה) על אחד התלמידים שלה שהיה ספורטאי מצטיין, אבל הוריו הכריחו אותו ללמוד במגמה שלטענתם “תעזור לו יותר בעתיד”. בתחילה הוא עוד שילב בין השניים, אבל לאט לאט זה כבר הפך להיות קשה מידי והוריו אילצו אותו לוותר על הספורט שהיה כל חייו לטובת הלימודים.

הסיפור הזה הציק לי, אבל לא ממש הפתיע אותי. אנחנו כהורים רוצים להבטיח לילדינו עתיד טוב ובטוח (בעיקר כלכלית) ולכן לא פעם חוטאים בחטא הדחיפה שלהם לכיוון הזה, גם אם זה בא על חשבון דברים שהם אוהבים, בעיקר כשהם אוהבים תחום שבו העתיד לוט בערפל.

זה גם מה שנמצא בבסיס סרט הקולנוע החדש “קוקו”

COCO_1SH-HEBOLAF_New

גיבור הסרט הוא הילד מיגל – בן למשפחה מקסיקנית חמה ואוהבת שנושאת על גבה את עזיבתו של אחד מאבותיה הראשונים ובחירתו במוזיקה על גבי משפחתו. לאור הטראומה שחוו, מטילה המשפחה וטו בכל הקשור למוזיקה ובמשך דורות אוסרת על האזנה, ריקוד ולבטח – ניגון!

מיגל הקטן שאוהב את משפחתו וקשור בעיקר לסבתא רבה שלו – קוקו – נאלץ להלחם באהבה הפנימית העמוקה שלו למוזיקה ולחלום בחשאי על היותו מוזיקאי – ממש כמו גיבור העיירה – המוזיקאי הדגול ארנסטו דה לה קרוז.

COCO_c140_26c_pub.pub16.2073-Copy

אבל הכל משתנה ביום המתים – היום שבו לפי המסורת המקסיקנית, מזמינה כל משפחה את קרוביה שמתו לבקר בעולם הזה. מיגל, שנמאס לו כבר לראות את התמונה הקרועה של אבי סבתו המוזיקאי מחליט שנמאס לו, ושהגיע הזמן שיגשים את חלומו. הוא מתכנן להשתתף בתחרות כישרונות צעירים, אבל סבתו מגלה על כך ושוברת לו את הגיטרה – מה שגורם לו, בצעד נואש, לפרוץ לחדר הזיכרון של ארנסטו ו”להשאיל” ממנו את הגיטרה. לא לפני שהוא מספר להוריו שגילה מיהו סב סבו האמיתי.

COCO-1-Copy

אבל אז – ברגע שבו הוא לוקח את הגיטרה – הוא מוצא את עצמו בעולם המתים, כשהדרך היחידה לחזור לעולם החיים, הוא אם יקבל ברכת הדרך מאחד מבני משפחתו שנמצאים שם. הם מצידם מקבלים אותו כמובן בזרועות פתוחות, אבל מוכנים לתת לו את הברכה במיוחלת רק אם יבטיח לא לעסוק במוזיקה לעולם. מיגל, שלא מסוגל עוד לוותר על הדחף הפנימי שקיים בו – מחליט לחפש אחר סב סבו המוזיקאי ולבקש ממנו את הברכה שתאפשר לו לחזור לעולם החיים, מבלי לוותר על חלומו.

COCO-6

הדרך מלאה מהמורות והפתעות ובסופו מבינים מיגל, בני משפחתו והצופים שלפעמים – לא משנה כמה תנסה לברוח – הייעוד שלך חזק ממך, אבל גם שהמשפחה היא הדבר היקר ביותר שיש לנו.

COCO_198397_c003b_4b_pub_pub16_111_R2_FINAL_CMYK-Copy

הסרט מקסים. מלא בהומור, מוזיקה וצבע, לצד תובנות ורגעים מרגשים.

אני ממליצה לכם בחום לקחת את הילדים ולהיכנס איתם – אולי זה יגרום לכם לחשוב רגע לפני שתנסו לדחוף אותם ללמוד “משהו אמיתי”.

IMG_4117

 

 

 

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה