הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 561

החל מנובמבר 2010

חנונים זה אולי “קול”, אבל מה הייתם עושים לו האח/ות הקטנים שלכם היו קופצים כיתה היישר לכיתה שלכם?

28/11/2017

שמתם לב שבשנים האחרונות הפכו ה”חנונים” (או ה”גיקים” בשמם הטרנדי) לדבר הכי COOL שיש? לא ממש ברור לי מה הסיבה לכך (כנראה עידן המחשבים), אבל כמי שהיתה בעצמה ילדה חנונית, אני די מרוצה מכל הסיפור הזה…

אבל עם כל הכיף והמגניבות – מה אתם הייתם עושים אם האח/האחות הקטנים שלכם היו הגאונים שקפצו כמה כיתות – היישר אל הכיתה שלכם? זו בדיוק השאלה שעומדת מאחורי 2 סדרות חדשות ומקסימות שמשודרות ב-YES בימים אלו: “שלדון הצעיר” ו”אחותי קפצה כיתה”.

“שלדון הצעיר” הוא למעשה סדרת טרום ההתרחשויות של הסדרה “המפץ הגדול” והיא מקסימה לא פחות מאחותה הגדולה.

שלדון הצעיר (תמונה באדיבות YES)

שלדון הצעיר (תמונה באדיבות YES)

הסדרה נפתחת ביום הראשון ללימודים, כששלדון בן ה-9 קופץ ישר לכיתה ט’, יחד עם אחיו הגדול והפופולארי. שלדון גאון וחנון אמיתי והסדרה מדויקת כל כך שהיא מצליחה להצחיק ולרגש באותה סצינה.

אחד מהרגעים העצובים (תמונה באדיבות YES)

אחד מהרגעים העצובים (תמונה באדיבות YES)

קל לראות את הביטחון שאיתו מגיע שלדון לתיכון, שמהר מאוד מתחלף באכזבה של המציאות הטופחת על פניו. על הקושי של אחיו שהפך מהילד הפופולארי של השכבה ל”אח של החנון” ובאופן טבעי – גם למושא ללהג. את הדילמות של ההורים שמצד אחד רוצים לדחוף קדימה את שלדון, אבל מצד שני מנסים להגן עליו מהעולם ובקיצור – מקסים!

“אחותי קפצה כיתה” היא יצירה ישראלית מקורית – קומדיה משעשעת ומלאה בחוש הומור משובח, שעלתה ממש אתמול (יום ראשון ה-26.11). 

 

מתוך "אחותי קפצה כיתה" (תמונה באדיבות YES)

מתוך “אחותי קפצה כיתה” (תמונה באדיבות YES)

(תמונה באדיבות YES)

(תמונה באדיבות YES)

בת ה-16 היא זו שנאלצת להתמודד עם התוספת הגיקית החדשה לכיתה שלה – אחותה הקטנה רוני שקפצה 2 כיתות. הבנתם נכון – היישר לכיתה שלה.

מיכל שכמו כל נערה בתיכון מתמודדת על תואר הפופולאריות מגלה שיש לה תחרות לא קלה בכלל מול אחותה, שבלי להתכוון הופכת את החנוניות שלה לקוליות וגונבת לה את ההצגה. הסדרה מלאה בהומור, בקטעי “פנטזיה” וברגעים שגלגלו אותנו מצחוק, לצד רגעים מרגשים.

בשתי הסדרות נאלצים האחים וההורים להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות בכלל – משפחתיות, אישיות וחברתיות, שמתחילות בכעס ותסכול (בעיקר של האח הגדול) וסביר להניח שיסתיימו בתובנה הבלתי נמנעת שאחים הם אחים הם אחים!!

“אחותי קפצה כיתה” משודרת בימים א’-ד’, בשעה 14:50 בערוץ yes KIDZ ובחינם ב-yesVOD

“שלדון הצעיר” משודרת בימי שבת, בשעה 19:30, ב-yesComedy

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה