הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 561

החל מנובמבר 2010

אתגר הנהיגה של רנו קליאו וחברת ProDrive של ראם סמואל האגדי – היא הרבה מעבר לחוויה אקסטרימית, אלא שיעור של ממש לחיים

07/08/2017

אחד הדברים שאהבתי לעשות כשהייתי תיכוניסטית היה להישאר בבית ולצפות בערוץ הספורט – בעיקר באתלטיקה, התעמלות קרקע ומירוצי מכוניות. אבל בעוד אתלטיקה והתעמלות הפעימו אותי, מירוצי מכוניות תמיד הפחידו אותי מאוד – המהירות, הסכנה האורבת מעבר לסיבוב, הקרבה לכביש ואינסוף ההתהפכויות קיטלגו אותם בז’אנר המותחן המשובח.

בערך בגיל הזה גם נחשפתי לראשונה לראם סמואל – אז צעיר כבן 20 שזכה פעמיים באליפות צרפת במירוץ מכוניות. הוא היה בעיניי אגדה – ישראלי, חולה סוכרת נעורים שארז תיק, נסע להגשים חלום וגם הצליח בענק! במשך שנים עקבתי אחריו בסתר והלב שלי נשבר כשהוא התהפך ונפצע באחת התחרויות. חשבתי שזה הסוף אבל ראם, כמו ראם החלים, קם והמשיך לנסות. אפילו לאליפות העולם הוא הגיע ולמרות שלא ניצח בה, הוא היה בעיניי גיבור.

עם ראם - האיש וההשראה

עם ראם – האיש וההשראה

כשהפכתי לאמא וככל שבגרתי, נהיגה מהירה על הכביש נראתה לי יותר ויותר מפחידה. מספר תאונות הדרכים ההולך וגדל והפחד הזה לאבד שליטה על הכביש גרמו לי להוריד את הרגל מהגז, אבל לא העלימו את הרצון להיות במסלול מירוצים או לנהוג באחד כזה. לכן, כששמעתי על CLIO Challenge – אתגר הנהיגה של מותג הרכב רנו יחד עם חברת ProDrive של ראם סמואל (כן. אותה אגדה) ידעתי שאני חייבת לנסות. להגשים חלום בקטן זה לפעמים כל מה שצריך :-)

מה זה אתגר הנהיגה ולמה אני כל כך מתלהבת?

אתגר הנהיגה זה בעצם טעימה קטנה ממסלול מירוצי המכוניות. חברת ProDrive (בבעלות ראם סמואל וגידי קרונין, אלוף תורכיה) מעניקה כבר שנים שיעורים בנהיגת מירוצים, קורסים בבטיחות נהיגה ולברי המזל (או הממון) גם מגשימה חלומות נהיגה של ממש בחו”ל.

האתגר המשותף עם רנו הופך את הכל להרבה יותר תחרותי ומוחשי. באתגר הזה כל מי שמגיע מתנסה בנהיגה על דמי מסלול מירוצים, כשהוא נוהג ברנו קליאו טורבו.

IMG_3445

בשלב הראשון עושים 3 סיבובים עם מדריך נהיגה (גם כדי לקבל הנחיות על הנהיגה עצמה וגם כדי לקבל הכוונה על המסלול) ובשלב הבא – כל אחד נוהג לגמרי לבד ועושה 3 סיבובים, כאשר הזמן שלהם נמדד (בצורה ממוחשבת). הנהגים המהירים ביותר מכל מקצה (מכל מכונית) עולים לחצי הגמר ומשם לגמר שיתקיים בסביבות דצמבר.

IMG_3452

הזוכה המהיר אגב, זוכה ברנו קליאו טורבו!! שזה לכשעצמו שווה!

איך היה לי?

וואו! אחרי ההסבר של המדריך, שכלל גם הסבר על צורת הישיבה הנכונה ברכב, עשינו היכרות ראשונה עם המסלול – אני נהגתי ואז טל המדריך עשה לי סיבוב כשהוא הנהג – זה כבר היה ממש ממש אקסטרימי. הרגשתי שאני עפה ועם זאת, הרגשתי בטוחה מאוד.

אחר כך הגיע שלב האתגר שבו חייבים להקפיד על כניסה נכונה לסיבובים, האצה ובלימה בזמן, מבט רחוק ועצירה בדיוק על קו הסיום – לא ס”מ אחד לפני או אחרי. התחושה הזו שאת יושבת בכסא הנהג ומישהו לידך מדרבן אותך ללחוץ על דוושת הגז היא פשוט מדהימה! אין מילים לתאר. כל הגוף אנדרנלין ולמרות שלא הייתי קרובה לנצח, נהניתי מכל שנייה (או שבריר שנייה במקרה הזה).

הנה סרטון של הנהיגה שלי, ומתוך האוטו זה מרגיש הרבה יותר מהיר!

embedded by Embedded Video

אני חייבת להודות שלפני שהגעתי חששתי שאתגרים מהסוג הזה ידרבנו צעירים מופרעים לנהוג במהירות מטורפת על הכביש. אבל תוך כדי ההסברים של המדריכים (הממש ממש מקסימים) הבנתי פתאום שזה בדיוק ליהפך – אותם צעירים (לרוב מלאי טסטוסטרון) שמגיעים כדי לחרוך את הכביש, לא שמים לב בכלל אבל מקבלים גם מידה הגונה של שיעור בטיחות בנהיגה ולומדים שקרוב לאספלט הדברים קצת שונים יותר.

אפקט החלומות

אני מאמינה גדולה בזה שאם יש לך חלום שנמשך מספיק זמן, בסוף הוא איכשהו יקרה. תקראו לזה “הסוד”, תקראו לזה “הרשימה” (של יובל אברמוביץ’), או שתקראו לזה קארמה. זה לא משנה. בחיים שלי זה הוכיח את עצמו שוב ושוב ושוב.

IMG_3441

עובדה – חוץ מלהיות נהגת מירוצים לכמה שעות, זכיתי לפגוש את ראם ואפילו לנהל איתו שיחה של אחד על אחד. גיליתי שהאדם שבצעירותי שימש לי מודל לחיקוי, הוא אפילו נעים ומעורר השראה גדולה יותר במציאות.

שמעתי ממנו על החיים – על איך בגיל 12 גילו אצלו סוכרת נעורים. על איך הרגיש שזה סוף העולם וכמעט ויתר על הכל. על ההחלטה שגמלה בליבו להילחם. על אמא שלו שנתנה לו את ההזדמנות להוכיח את עצמו. על החלום שלו להיות טייס קרב (חלום שהתנפץ בגלל הסוכרת) ועל ההחלטה הכה אמיצה לסגור כאן הכל ולנסוע להיות נהג מירוצים בצרפת – מה שבלתי אפשרי לחולי סוכרת.

אבל ראם לא ויתר ולחץ עד שהרשו לו. את כל חסכונותיו הוא הוציא על מכונית מירוץ ועל אימונים, אבל משהו לא עבד. ואז הוא הבין שהכל בראש ושאתה צריך לשחרר את השליטה (המדומה) בחיים שלך כדי לעוף גבוה. אז עם הרבה עבודה עצמית הוא עשה זאת וכאמור – זכה פעמיים במקום הראשון באליפות צרפת. הוא היה על גג העולם ואז באה ההתהפכות – התהפכות מצוק בגובה של 12 מט’, כולל מכונית שרופה ומסוק שהבהיל אותו לבית החולים. שוב הוא חשב שהכל נגמר, עד שאמא שלו אמרה לו “אתה תקום ותנסה שוב”. וזה כנראה כל מה שצריך לשמוע לפעמים, לא כך?

אז הוא קם. ניסה שוב והצליח. הוא אפילו הגיע לאליפות העולם, אבל לא נשאר שם מספיק זמן כדי לזכות בגלל ענייני תקציב. והיום? היום הוא מגשים חלומות נהיגה של אנשים ועל הדרך מלמד אותם דבר או שניים על חלומות ועל החיים.

לקחתי המון דברים מהביקור הקצר שם. המשמעותי ביותר עבורי היו דבריו של ראם (מול הקבוצה) שאמר שהדבר היחיד שמרחיק בני אדם מלהגשים את החלומות שלהם – זו העובדה שהם מסתכלים על סוף הדרך ומתחילים לחשוב ראציונלית איך להגיע לשם (מה שבדרך כלל גורר את ההבנה שזה לא אפשרי), במקום להבין שלא חייבים להגיע לסוף כדי להגשים חלום. לפעמים (בדרך כלל) מספיק להתחיל ללכת ועצם המעשה כבר גורמת סיפוק. חוץ מזה שאי אפשר לדעת לאן יוביל הצעד (מי אמר אפקט הפרפר?).

סקופ!

אם נשארתם עד כאן, ודאי תשמחו לשמוע שבעוד כחצי שנה מתכוון ראם לפתוח מסלול מירוצים אמיתי כאן בישראל (בבקעה או בערד). בימים אלו ממש הוא מתחיל לייבא מכוניות מירוץ, כך שמי שירצה להגשים חלום לא יאלץ לרכוש מכונית (כמו שקורה בחו”ל), אלא יוכל פשוט להגיע, להתאמן ולהתחרות. שווה! אני כבר מחכה ליריית הפתיחה!

ממליצה לכם בחום של אספלט חרוך.

כל הפרטים כאן

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה