הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

המלצה על הסרט ספיידרמן ועל ההצגה אודיסאוס

23/07/2017

אם יש משהו שלצערי נעלם (אצל רוב האנשים) כשאנחנו מתבגרים זו היכולת לדמיין. תסתכלו רגע על הילדים ותזכרו איזה כיף זה לדמיין. להיות מי שאתם רוצים, איפה שאתם רוצים ועם מי שאתם רוצים – להציל את העולם, להילחם ברשעים, להיות רשעים (אין כמעט ילד שמדמיין את זה, אבל זה אפשרי…), לחזור בזמן, ללכת קדימה בזמן ו… טוב. הבנתם. כמבוגרים, אנחנו נסחפים על כנפי הדימיון בעיקר דרך ספרים, סרטים או הצגות ואולי בגלל זה אני כל כך אוהבת אותם. הפעם אני רוצה להמליץ לכם על סרט אחד והצגה אחת שישאו אתכם (ואת הילדים) על כנפי הדימיון ויעשו לכם כיף בלב (ומזגן. שזה תמיד טוב בחום הזה):

ספיידרמן – השיבה הביתה

SpidremanHomecoming_1SH-FINAL

לא ראיתי את הסרט הקודם, כך שלקח לי קצת זמן בהתחלה אבל מהר מאוד הבנתי את הלך הרוח ונהניתי מהסרט גם כעומד בפני עצמו.

פיטר פארקר הוא ספיידרמן החדש והצעיר שנקרע בין הרצוי לחיות את חייו כנער מתבגר ותלמיד מחונן בבית הספר ובין הרצון להוכיח לממונים עליו שהוא יכול לעמוד במשימות “הגדולות” ולתפקד כספיידרמן מקצועי. בתחילה הוא מחפש אחר מקרים לטפל בהם, כמו שודדים וחתולים שנתקעו על העץ, אבל זה לא זה והוא מרגיש שהוא יכול (ורוצה) יותר. הכל משתנה כשהוא מגלה את הנשק הקטלני שמאיים להשמיד את העולם ומחליט להוכיח לממונים עליו (ובעיקר לעצמו) שהוא ראוי להיות חלק מהנוקמים – למורת רוחו של המנטור שנבחר לפקח עליו.

יש בסרט הזה את כל מה שאני כל כך אוהבת בעלילות מארוול השונות, אבל יש בו גם סיפור נעורים על חיפוש עצמי, אומץ, משמעת ובעיקר – ההבנה שלפעמים יש דברים שגדולים עלינו ואנחנו חייבים לבקש עזרה…

מסעדות אודיסאוס – תיאטרון גשר

מסעות אודיסאוס 1 - גדול (Large)

הצגה מקסימה שמנגישה את המיתולוגיה היוונית לילדים, בצורה סוחפת ומעניינת.

אודי אבא של טל נאלץ לנסוע לנסיעת עבודה בת 10 ימים וכשאודי מוחה על הנסיעה, משאיר לו אביו ספר הרפתקאות ומבטיח לו שאם יקרא בו – הזמן יחלוף ביעף.

כשטל מתחיל לקרוא בספר, הוא נסחף לתוכו ומוצא את עצמו כעד וכחלק מהעלילה שבה אביו הוא המלך אודיסאוס ששב הביתה מהמלחמה בטרויה. בדרך עוברים השניים הרפתקאות מסוכנות שקשורות כולן בדמויות המיתולוגיות ובכוחות שלהן, כמו קיקלופ חד העין והסירנות הזמרות המהפנטות.

מסעות אודיסאוס- 2 (Large)

השילוב בין ההוה לעבר, בין המציאות לדמיון ובין ההגיון למיתולוגיה מועבר בצורה מקסימה, ברורה ומרתקת (שעשתה לעומר שלי חשק לחזור הביתה ולקרוא את סיפורי המיתולוגיה השונים).

מקסים בעיניי (מומלץ לילדים מגיל 8, שלא פוחדים מידי). ההצגה הבאה היא ב 26.8, כך שכדאי לכם לשריין כרטיסים

 

תהנו!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה