הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

מונפול ירושלים הוא אולי משחק, אבל דרך מצוינת ללמד (וללמוד) על התנהלות פיננסית נבונה, על מורשת ועל ירושלים…

21/02/2017

לכל אחד יש את היום בשנה שגורם לו לעשות חשבון נפש קטן.

אצלי זה יום המשפחה. תמיד כשמתקרב היום הזה מציפות אותי כל מיני מחשבות על המשפחה שלי, המשפחה שאני רוצה והזמן שאני מבלה עם המשפחה שלי, בעיקר עם עומר.

ממקום של ביקורת עצמית מוגזמת (במיוחד בתחום הזה), התוצאות שלי אף פעם לא מספקות ובכל פעם מחדש אני מבטיחה לעצמי שאשקיע יותר זמו, שתהיה לי יותר סבלנות ושזהו- מהיום אני מהאמהות שיושבות שעות עם הילדים על יצירות/ הכנת שיעורים/ משחקים ותשומת לב.

בפועל, נו… המציאות!

בתוך כל זה אני משתדלת להקדיש אחר צהריים אחד לזמן של ביחד. לא בהכרח פעילויות מושקעות, אבל יחד. לפעמים זו תוכנית טלויזיה שאנחנו צופים בה, לפעמים מכינים עוגיות ולפעמים (מודה שלעיתים רחוקות מידי) משחק משותף, שהוא קצת יותר ארוך מסיבוב של טאקי ;-)

לאחרונה הושק מונפול ירושלים החדש (של קודקוד) וזו היתה הזדמנות מצוינת מבחינתי לנצל את זה לזמן משחק, שהוא גם כיף, גם חינוכי וגם ערכי.

IMG_1879

המשחק דומה מאוד למונפול המוכר וכולל את כל האלמנטים האהובים, שמחנכים את הדור הצעיר (ולא רק) להתנהלות פיננסית נבונה- רכישת “קרקע”, בניית בתי, מלונות, דמי שכירות וכו’.

IMG_1897

אבל כאן, הדגש הוא על ירושלים- כל האתרים הם אתרים מוכרים בירושלים ולמשחק מצורפת חוברת ובה הסבר קטן על כל אחד מהם, שזה מקסים, כייפי ואפילו קצת מרגש בעיניי.

IMG_1883 IMG_1884

ככה, תוך כדי משחק הילדים לומדים דבר או שניים על המורשת שלנו, על ההיסטוריה ועל העיר שחוברה לה יחדיו.

הניצחון אגב, לא ממש משנה ומימלא אף פעם עוד לא הכרתי מישהו שאשכרה שיחק את המשחק עד הסוף…

 

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

Thumbnail

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

Thumbnail

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים