הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא +קטן, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 510

עוקבים: 42

החל מנובמבר 2010

האם החיים הם רצף של אירועים שנועדו לקרוא, או שאולי אנחנו כל כך מפחדים משינויים, שאנחנו בוחרים לחיות אותם ככה?

02/01/2017

יש לי עוד 3 שנים עד גיל 40, אבל אני כל הזמן שומעת מסביבי על המשבר המדובר שמגיע בסביבות הגיל הזה וגורם לגברים ונשים כאחד, לעשות דברים קצת בלתי רצוניים, או נכון יותר- דברים רצוניים שנדחקו להם הצידה בגלל עול החיים. ואהבה? שאלה קשה.

האם אהבה אמיתית היא יציבות ובטחון, או שאולי ריגושים? ומה קורה כשהריגוש הופך לשגרה? האם אז צריך להישאר או להמשיך לנדוד ולחפש את האהבה האמיתית? יש בכלל דבר כזה אהבה אמיתית? ונניח שפתאום באמצע החיים נתקלתם בה- באותה אהבה שגורמת לכם להתרגש ומדירה מכם שינה בלילות, אבל מהסיבות הטובות? האם זה מספיק בשביל לפרק את הקרקע היציבה שיש לכם? איפה עובר הגבול בין ללכת אחרי הלב ללהתנהג כמו מבוגר אחראי?

את כל השאלות האלו (ועוד) מציף הספר המקסים של דריה מעוז- “לדעת אהבה” (הוצאת כנרת- זמורה, ביתן).

ladaat_front-254x396

טל, נשואה באושר (?) ואם לילד בגן, נתקלת באחד מהימים במודעת אבל של אבא של חבר ילדות שלה (יובל), שאיתו לא היתה בקשר כמעט 40 שנה. בהחלטה של רגע היא מחליטה ללכת לשבעה- החלטה שתשנה לחלוטין את החייה.

יובל (יובי), הוא גבר גרוש עם שתי בנות. אביו נפטר בנסיבות מעוררות מחשבה והוא מוצא את עצמו תוהה לאן הולכים חייו- עוד כמה נשים יצטרך לכבוש כדי להרגיש טוב עם עצמו והאם יש סוף למסע הזה בכלל.

המפגש בין יובל לטל מתחיל קצת מהוסס, אבל מתפתח למשהו שגדול מהם. אהבה? אולי!

העלילה מזכירה מצד אחד טלנובלה (מהז’אנר המוצלח), עם המון התפתחויות בעלילה ומצד שני, מספקת הצצה לחיים האמיתיים. אלו שלא קל לפרק רק כי מתחשק. עם הדילמות, ההחלטות, הקשיים והפחדים. פשוט נהניתי לקורא.

הכי ספר לימים גשומים!

 

 

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה