הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

לא משנה בני כמה אתם- אל תפספסו את פעילות הלילה מהאגדות בגן הבוטני בירושלים (כי לאגדות אין גיל)

17/07/2016

אני מתה על סיפורי אגדות. הכי קיטשיות- כאלו עם פיות עדינות, גמדונים חרוצים וטובי לב, שדונים ערמומיים, מכשפות מרשעות וקסמים בכל פינה. אני לא חושבת שיש בן אדם שלא גדל על סיפורי אגדות עם פיות, גמדים ושדונים. סיפורי האגדות מלווים אותנו מגיל 0 בערך ואם לומר את האמת, יש להם בעיניי חלק גדול מפיתוח הדימיון, בהעברת מסרים ובעיקר- בתוספת של קסם ומסתורין לחיים.

אבל עד היום היו סיפורי האגדות נחלתם הכמעט בלעדית של ספרי הילדים והסרטים שמבוססים עליהם. כדי להיות חלק מעולם אגדות שכזה ולהסתובב ממש בתוך יערות קסומים, היה צורך להגיע אל אחד מפארקי השעשועים הגדולים (שזו חוויה קסומה ומומלצת בפני עצמה כמובן, אבל לא ממש ברת השגה).

אתמול (שבת 16.7) נפתחה פעילות לילה מופלאה בגן הבוטני בירושלים (עד סוף אוגוסט) שלגמרי עונה בדיוק על הפנטזיה להיות חלק מאגדה- לילה מהאגדות בשביל התגליות!

החל משעת בין הערביים (17:00) הופך הגן (המהמם גם ככה) לעולם קסום ומסתורי, עם המון דמויות מהאגדות כמו שדונים, פיות, אבירים וגמדים קטנים, שפוגשים את המבקרים, מספרים להם סיפורים על עולמם ומובילים אותם מתחנה לתחנה.

IMG_9046 IMG_9052 IMG_9069

IMG_9058 IMG_9084

 

המסלול עצמו מסודר בצורה מעגלית ונפתח עם אביר שמספר סיפור על יער קסום וגדול.

IMG_9048

כל מבקר מקבל כתב חידה שבנוי מחלק אחד שבו יש להשלים אותיות לפי הציורים וממעין תשבץ שאותו יש למלא. חלק מהאותיות נמצאות במקרא ואת היתר, צריך לגלות במהלך המסלול…

IMG_9051 IMG_9053

במסלול עצמו (לא מתאים לעגלות- יש הרבה מדרגות שצריך לעלות), יש המון תחנות פעילות שמאתגרות את הילדים (תחנת חיפוש הזה במכרה, היה הכי אטרקטיבית עבורנו), התאורה מהממת ממש והדמויות הופכות את הכל לקסום אפילו יותר.

IMG_9062 IMG_9074 IMG_9079 IMG_9081 IMG_9082 IMG_9047

לא משנה באיזה מצב רוח תכנסו לשם, מהר מאוד תתנתקו מכל מה שקורה בחוץ ותישאבו ליופי הזה (מילה שלי!)

IMG_9093

בתום המסלול, מחולקים פרסים קטנים לילדים שפתרו את כתב החידה, כך שיש להם תמריץ לסיים את כל המסלול ולעבור בכל התחנות. פשוט מהמם!

מחירים: 45 ₪ לאדם; מנויי הגן הבוטני ומחזיקי כרטיס תושב ירושלים בתוקף: 35 ₪; כרטיס משפחתי: 190 ₪ (זוג+3 ילדים) כרטיס משפחתי לתושבי ירושלים או מנויי הגן הבוטני 150 ₪ (זוג+3 ילדים) כל ילד נוסף מהמשפחה בתוספת של 30 ₪ .

לפרטים נוספיםhttp://www.botanic.co.il/

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה