הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

המחזמר בילי אליוט הוא בדיוק מה שהמדינה הזו צריכה בימים מפולגים שכאלו…

14/07/2016

מאז שעומר נולד אני משתדלת לחנך אותו על טהרת “חייה ותן לחיות”- גם לגביו וגם לגבי אחרים. אני חושבת (ומקווה) שהוא יודע שמבחינתי לא משנה אם הוא יהיה הומו, דוס, כופר או נזיר בודהיסטי- כל עוד הוא לא יפגע באחרים ויהיה מאושר! לפעמים כשהוא אומר לי “אבל אמא, זה של בנות…” אני מתחלחלת, שואלת אותו “מי קבע?” ומנסה להסביר לו שזה בכלל לא משנה של מי זה ולמי זה ממוגדר- אם הוא אוהב את זה- שילך עם זה, גם אם זה נגד הזרם. לפעמים זה עובד ולפעמים לא, אבל אני בטוחה שזה מחלחל פנימה ויום יבוא והוא יגדל להיות אדם שפועל לפי המצפון הפנימי שלו ולא לפי המצפון המגדרי/ תרבותי של החברה.

צפיה במחזמר “בילי אליוט”, שמבוסס על הסרט הבלתי נשכח ועלה לאחרונה גם בישראל (בתרגום של אלי ביזוואי) היתה מבחינתי עוד אבן דרך במסרים האלו!

IMG_8859

העלילה עצמה (אם במקרה לא ראיתם את הסרט) מתרחשת באנגליה בשלהי שנות ה-80, בתקופת כהונתה של אשת הברזל, הלא היא מרגרט תאצ’ר, שהביאה לשביתת הכורים הגדולה (1984-1985).

בילי ( שון זילברשטיין) הוא בן למשפחת כורים בצפון אנגליה של אותן שנים. אימו מתה כשהיה צעיר יחסית והוא מתגורר בבית עם סבתו המבולבלת (דינה דורון), אביו  (אבי קושניר) ואחיו (אושרי כהן) הכורים.

על רקע השביתה, נחשף בילי במקרה לשיעורי הבלט של גברת וילקינס (דפנה דקל) ומוצא עצמו נמשך לריקוד. למורת רוחם של כל הסובבים אותו, הוא לומד בסתר ומתגלה כעילוי של ממש. המשבר מגיע כשהוא מתכונן ללכת להבחן לבית הספר המלכותי לבלט ונחסם על ידי אביו ואחיו. רק בסוף הם מבינים את החשיבות האמיתית של לעשות ולהיות מי שאתה חולם להיות, גם אם זה לא בהכרח מתכתב עם המציאות שאליה נולדת.

המחזה עצמו מהמם ופרט לכמה ביטויים בוטים מידי שהייתי מורידה (בכל זאת מדובר בצופים ילדים ולומר “שוטרים מזדיינים” לדוגמא, זה לא ממש הכרחי), התענגנו על כל רגע.

המשחק מהמם, המוסיקה מעולה, התפאורה משוכללת, התאורה והסאונד מדויקים והריקוד- וואו!! תוך כדי צפיה הצלחנו לעבור מנעד רחב של רגשות (שזו תמיד אינדיקציה בעיניי) ועומר, שדי בקיא במוסיקות קלאסיות, התלהב מזיהוי הקטעים המוסיקליים, ספג קצת רקע היסטורי חשוב ואמר לי בסוף: “איזה מזל שאבא שלו תמך בו בסוף והרשה לו להיות מי שהוא”… וזה יקיריי, היה שווה לי את הכל!

IMG_8857 IMG_8858

 

 

 

מתאים לדעתי החל מגיל 8…

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה