הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 557

החל מנובמבר 2010

אילתורים מאפשרים לילדים לעוף עם הדמיון, לפתח את היצירתיות ועל הדרך ללמוד איך בונים סיפור- החוויות שלנו מהמופע “פנטסטורי- מכונת האגדות הקסומה”

02/05/2016

אם יש משהו שנחשב בעיניי לחוכמה אמיתית, הרי שזוהי אמנות האלתור- גם בחיים ובטח על הבמה!

מופע האנסמבל לילדים, “פנטסטורי- מכונת האגדות הקסומה” הוא בעיניי, ההגדרה המדוייקת והחיה לאמנות האלתור הזו. כן כן- אמנות של ממש!

13090299_10208017711333666_1837675502_n

במופע משתתפים 4 שחקנים ופסנתרן, שעולים לבמה עם תפאורה מינימליסטית של ארגזי קרטן ריקים ומגבשים את העלילה והמופע בלייב, בהשתתפות של הקהל.

כחלק בלתי נפרד מהמופע, הם שואלים במהלכו את הקהל שאלות מנחות כמו מיקום העלילה, הבעיה המרכזית שיש לפתור ודרכים שונים לפתרון. בהתאם לתשובות הקהל (יש הצבעה אם יש כמה רעיונות), הם מביימים ומשחקים בלייב.

כך למשל, במופע שאנחנו היינו, התרחשה העלילה בעיר פתח תקווה, שורצת הנחשים :-)

אני משערת שחלק מהדברים ידועים להם מראש והם מחליפים את השמות והפרטים בהתאם, ובכל זאת- יכולת האלתור שנדרשת מהם היא עצומה, בטח אל מול קהל, בטח אל מול קהל של ילדים חסרי סבלנות.

האלתורים הופכים את המופע למשעשע, בלתי צפוי (גם עבורם) וליצירתי במיוחד. על הדרך, לומדים הילדים (בעיקר הבוגרים שבהם), איך כותבים סיפור ומהם האלמנטים החשובים שיהיו בו.

מקורי ומקסים!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה