הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

המון המלצות על משחקים חדשים שגם יהוו מתנה ראויה לחג או לאפיקומן וגם (או בעיקר) יעסיקו את הילדים בחופש

21/04/2016

מנהג חיפוש האפיקומן קצת נעלם בשנים האחרונות וחבל, זו חוויה כייפית שאני זוכרת אותה כילדה- החיפוש ובטח המתנה שמגיעה אחריו. עכשיו, כשהכל אצלכם כבר בטח מוכן לחג, זה הזמן לגשת לחנות הצעצועים הקרובה ולבחור משחק לילדים, אם כמתנת חג משמחת ואם כמתנת אפיקומן. ואם כבר משחק, אז שיהיה כזה שגם מעניק להם ערך ובעיקר כזה שיעסיק אותם זמן רב, בכל זאת החופש עוד ארוך…

“פיקסל הובי”, של ‘פלדע’

IMG_8286

משחק יצירה ובו מכינים פסיפסים קטנים וצבעוניים, באמצעות ריבועי גומי קטנים.

בערכה יש לוחות פלסטיק ייעודיים קטנים (מזכירים בגודלם לוח של מחזיק מפתחות) ולוחות של ריבועי גומי בכל מיני צבעים. בחוברת המצורפת יש כל מיני דוגמאות לבחירה, וכל מה שהילדים צריכים לעשות זה לנעוץ לפי הסדר את ריבועי הגומי עד שמתקבלת להם תמונה, או כמובן ליצור תמונה בעצמם.

IMG_8287 IMG_8288

זה מגניב, דורש מוטורוקה עדינה ומעסיק אותם שעות. אבל שעות! ההתמכרות החדשה של עומר!

 ”Rush Hour Shift“ של ‘Think Fun’

IMG_8570

גרסה משודרגת למשחק ה- Rush Hour המוכר, שבו המטרה היא לחלץ את המכונית מפקק התנועה.

בגרסה החדשה, המשחק מיועד לשני שחקניים וכולל גם קלפי הנחייה, שמכתיבים למעשה את אפשרויות התנועה של כל אחד מהשחקנים, כך שבמקביל להתקדמות אל עבר המוצא מהפקק, צריך גם לחשוב כל הזמן על איך לחסום את היריב.

IMG_8576 IMG_8577

כייפי, מאתגר ומהנה.

“משוך בגזר”, של ‘קודקוד’

IMG_8586

משחק מתוק ומשעשע שהזכיר לי קצת את הרעיון של משחק הלבנים שיש להוציא מהמגדל.

כאן, מרכז המשחק הוא ארנב פלסטיק מתוק שממוקם בתוך גבעה וסביבו גזרים. כל אחד בתורו, מסובב את החוגה על לוח המשחק הקטן וצריך להוציא/ להחזיר גזרים לגבעה, בהתאם למה שיצא לו. בשלב מסוים השפן קופץ בהפתעה מתוך הגבעה ומי שתופס אותו ראשון הוא המנצח.

IMG_8596 IMG_8592

המשחק דורש ריכוז ומהירות תגובה והילדים (טוב, גם אני) נהנו ממנו מאוד.

“ממלכת הזמן”, של ‘קודקוד’ בשיתוף מוזיאון הילדים בחולון

IMG_8597

משחק מקסים, מאתגר ומהנה, אבל בעיקר משחק חינוכי שמלמד את הילדים על המחזוריות בטבע.

IMG_8602

המשחק כולל לוח מעגלי ועליו תמונות של דברים שונים בטבע- בעלי חיים, צמחים ואפילו ירח. במרכז הלוח, מניחים את קלפי המשחק כשהם הפוכים. כל שחקן עונד על אצבעו טבעת ואקום ובתורו, בהתאם למה שיצא לו בקוביה, צריך להפוך את קלפי המשחק, למצוא את חלקי המחזוריות של המקום עליו הוא עומד ולסדר אותם לפי הסדר הנכון. כל זאת כשברקע הופכים שעון חול קטן והזמן קצוב.

IMG_8599

האתגר של המציאה, הואקום ולחץ הזמן מטריף את הילדים ובלי שהם שמים לב, הם לומדים על המחזוריות- חינוכי, מקסים וכייפי.

“פאזל בית המקדש 3D”, של רשת ‘ואהבת’

IMG_8581

פאזל מעץ, שהוא למעשה דגם של בית המקדש, אותו על הילדים להרכיב.

IMG_8583

יש המון חלקים קטנים וההרכבה קצת מסובכת, אבל הילדים (הגדולים יותר) נהנים מההרכבה ובמיוחד- מהדגם שמתקבל.

IMG_8584 IMG_8582

יש תרשימים מפורטים, אבל קצת קשים להבנה עבור ילדים לבד ולא כל החלקים תואמים בדיוק את הגודל. לפחות הילדים כאן, ביקשו את עזרתי, אבל מדובר במשחק מאתגר, חינוכי ולוקח הרבההה זמן ;-)

“Archeogiocando” זוהרת, שנמכרת ברשת ‘הפיראט האדום’

IMG_8468

דגם של דינוזאור זוהר בחושך, שכדי לחלץ את החלקים שלו, יש לחצוב בסלע הקטנה המצורפת, באמצעות איזמל ופטיש. החציבה הופכת את המשחק להנאה צרופה (ומלכלכת) וההרכבה פשוטה וכייפית.

IMG_8467

“מכוניות משחק RMZ City” של ‘טופ פליי ישראל’

download

מכוניות משחק דומים באופן מדהים לדגמים המקוריים ומוקטנים בקטנה מידה של 1:34 ו-1:64, וביניהם דגמים של מכוניות כמו הונדה, לנד רובר, BMW וכו’. הדמיון והדיוק, הופכים את המכוניות האלה לאטרקטיביות גם עבור הילדים הגדולים יותר ואם יש כמה ילדים, עם כמה דגמים- תקבלו שעות של משחקי דמיון באמצעותם.

המלצה שלי: נצלו את המשחק ללימוד על חוקי הכביש וזהירות בדרכים.

ועוד המלצה קטנה לסיום- שחקו עם הילדים. נכון, לא כולם בחופש ולא תמיד יש לנו זמן, אבל חלק מאווירת החג זה המשחק והבילוי המשפחתי. תקדישו לכך שעות וחינכו איתם את המשחקים החדשים- הם יזכרו את זה זמן רב, וגם אתם :-)

חג שמח!!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

Thumbnail

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

Thumbnail

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים