הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

פעמים אנחנו פוחדים מדברים שאנחנו לא מכירים, ואפילו לא מוכנים לנסות ולא מוכנים לשמוע, אבל אם במקרה נפגוש או נגלה את המציאות האמיתית – נראה שהפחד שלנו בכלל היה סתם המצאה, ואפילו אפשר להיות חבר עם מי שפחדתי ממנו.

16/02/2016

אחרי שבסרט “אבוללה” המשובח, גילו הילדים שלפעמים הדבר שאתה הכי פוחד ממנו יכול להיות החבר הכי טוב שלך, מגיע מופע האופרה לילדים “איתמר פוגש ארנב” של האנסמבל הקולי הישראלי בניהולו המוסיקלי של יובל בן עוזר ומחזקת את המסר הזה עוד קצת, תוך כדי המחשתו במשהו יומיומי ומוחשי יותר.

מתוך הספר "איתמר פוגש ארנב"

מתוך הספר “איתמר פוגש ארנב”

המופע מבוסס על ספר הילדים הכה אהוב של דויד גרוסמן, שהוא גם המספר במופע (בכבודו ובעצמו)- איתמר פוחד מהארנב, בדיוק כמו שהארנב פוחד ממנו. הפחד אחד מהשני מרחיק אותם זה מזה ומונע מהם להכיר באמת, וכשזה קורה- מתגלה חברות אמיתית וקסומה.

הסיפור מקסים ומשעשע ועם מסר כל כך אנושי ונכון, שמצליח לעבור בלי להיות דידקטי או מורתי- לפעמים אנחנו פוחדים מדברים שאנחנו לא מכירים, ואפילו לא מוכנים לנסות ולא מוכנים לשמוע, אבל אם במקרה נפגוש או נגלה את המציאות האמיתית – נראה שהפחד שלנו בכלל היה סתם המצאה, ואפילו אפשר להיות חבר עם מי שפחדתי ממנו.

צילום: דורון עובד

צילום: דורון עובד

במופע יש המון הומור חכם ורגיש, לצד הומור פשוט לילדים (למשל משחקי מילים כמו “פיק בפופיק”) וגם המינון טוב – זה לא סטנד אפ, אבל מסתכלים ומחייכים. זה לא מתיילד, השפה עשירה – ממש רואים שמותר לתת לילדים חומר איכותי בלי תלבושות צבעוניות מקושקשות, בלי מוזיקה רעשנית, בלי להוריד את הרמה – והם אשכרה נהנים מזה.
לגבי ההפקה עצמה – היו ארבעה זמרים מעולים ששרו לכל אורך ההצגה, ובלי יותר מדי אביזרים ותלבושות הוסיפו המון עניין.
יש את המספר – דוד גרוסמן בכבודו ובעצמו, ויש כמובן את שני השחקנים הראשיים שהיו מעולים. הם שרו מקסים ולמרות ששני מבוגרים משחקים ילד וארנב – זה יצא כל כך חינני ומתאים.
את כל ההצגה ליוותה פסנתרנית, והמוזיקה הייתה נפלאה – כך שמכל היבט שהוא זה היה עשוי מצוין.

צילום: דורון עובד

צילום: דורון עובד

בקיצור – גם מסר חיובי, גם עשוי טוב, גם מצחיק, גם אורך טוב (לא ארוך מדי, הילדים מצליחים לשמור על עניין גם כשזו הצגה “אמיתית”), גם מתאים להורים שלא משתעממים… בקיצור – מעולה :-)

כרטיסים: 70 ₪, קופת המוזיאון 03-6077020, קופת בראבו *3221
הכרטיסים כמעט ואזלו. לאור דרישת הקהל מופעים נוספים במהלך השנה- עקבו אחר הפרסומים.
האנסמבל הקולי הישראליwww.nive.co.il 074-701-2112

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה