הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

חשבתי שאני חסינה לאקסטרים. אז חשבתי….

23/01/2016

רגע לפני שחזרנו מאילת, עצרנו ב”טופ 94″, שנמצא 6 דקות נסיעה צפונה מקיבוץ אילות (שחורת). מדובר בפארק אתגרי חדש ומושקע ואנחנו הרי חובבי אתגרים מושבעים, אז היינו חייבים לנסות.

IMG_7579

האמת היא שלא ציפיתי לאיזה אקסטרים מטורף (כי עד היום עוד לא נתקלתי בכזה בארץ), אבל הופתעתי והחווייה במתחם האקסטרים של הפארק היתה מפחידה ממש!

בפארק עצמו (מקורה כולו אגב) יש כל מיני מתחמים- מתחם קארטינג, מתחם ירי של חץ וקשת ושל אש חיה, מתחם לקטנטנים וכמובן- מתחם האקסטרים.באופן כללי, כל מי שבא משלם לפי “מסלול” שמותאם גם לגילו וגם למה שהוא אוהב.

IMG_7580

הדופק מתחיל לעלות כבר בכניסה לבניין, כשרואים את קיר הטיפוס הענקי שמוצב לו באמצע החלל (20 מטר, אם אתם שואלים) ואנשים אשכרה מטפסים עד הסוף. אנחנו היינו במסלול הצהוב, שכלל את מתחם האקסטרים ומתחם החץ וקשת (היום אני מצטערת על זה שלא הלכנו גם לקארטינג ושלא עשיתי גם מטווח חי אמיתי).

מתחם האקסטרים יכול לנחס לעצמו את התואר “אקסטירימי” בקלות. קודם כל, רוב הקירות בו הם קירות בונדינג (טיפוס על קיר ברמות שונות), עליהם יכול כל אחד לטפס. נרתמים לרתמה בכניסה, עוברים תדרוך קצר לגבי החיבור ומטפסים. אל דאגה- יש שם צוות מקסים של מדריכים שעוזרים ומעודדים כל מי שצריך.

IMG_7581

IMG_7586

אבל קירות הטיפוס הם ממש לא החלק העיקרי. בקצה המתחם, בגובה 19 מטר ממוקם לו פארק חבלים ריבועי במסלולו. עומר כמובן רץ לשם ואני אחריו. אחרי שהוא חבש את הקסדה, נרתם וצעד צעד אחד קדימה, הוא קצת חשש וחזר אחורה. אז אני, כמו אמא טובה, החלטתי לעשות את המסלול ולהוכיח לו שזה מפחיד קצת אבל אפשרי- OMG איזו טעות! פחד אלוהים!

IMG_7584

IMG_7607

קודם כל, כל מבט למטה ממחיש לך כמה גבוה אתה נמצא, ולמרות שאתה יודע שאתה מאובטח היטב, זה עדיין מפחיד. המסלול עצמו מגוון וכולל חלקים בהם יש לך איפה לתפוס, חלקים בהם עליך להטות את הגוף קצת אחורה, חלקים בהם המשטח שעליו אתה דורך בלתי יציבים בעליל וחלק אחד אחרון בו אין לך בכלל איפה להחזיק ואתה צריך לאחוז רק בחבל של עצמך. פחד מוות! שקשקתי מפחד וביני לבין עצמי קצת שמחתי שעומר לא עשה את זה (כי הייתי מתה מפחד עליו).

IMG_7589

IMG_7591

IMG_7593

IMG_7596

כשסיימתי את המסלול, עומר רצה שאני אעשה אותו שוב איתו, אבל לא הייתי מסוגלת וגם על זה אני קצת מצטערת עכשיו, כי קצת הפחדתי אותו ובגללי הוא לא עשה אותו בסוף :-(

חוץ מפארק החבלים יש את “המדרגות”- צינורות מדרגות שעליהן פשוט צריך לעבור עד שמגיעים למדרגה העליונה. נשמע קל, נכון? זה מפחיד (למרות שהיו שם ילדים אמיצים בני 5 שטיפסו עד הסוף). בגלל שהגליל צר, אתה חייב להסתכל למטה וזה הופך את זה למפחיד יותר. הפעם- עומר הצליח, אני לא ממש.

IMG_7597

IMG_7600

IMG_7601

אם הצלחת להגיע לשלב החמישי במדרגות (שזו בערך המדרגה השביעית), אתה יכול לעבור למתקן הקפיצה, שהוא די גולת הכותרת של המקום.
מדובר במתקן שמזכיר קצת את הטרפז בקרקס. עולים על סולם ולמעלה בוחרים צד- בצד שמאל צריכים לקפוץ לעבר טרפז מתנדנד, לאחוז בו ואז לקפוץ למטה.
בצד ימין, צריכים לקפוץ לעבר שק אגרוף שמתנדנד לו ופשוט להיתלות עליו.

IMG_7604

כן כן, מפחיד כמו שזה נשמע. גם את זה לא עשינו בסוף (יו, אנחנו חייבים לחזור לשם לעשות הכל, הפעם באמת).

כדי להירגע קצת מכל האנדרנלין, ירדנו למתחם של החץ וקשת (נפתח כל שעה עגולה). המתחם עצמו ענק ויש בו מסלולים עם מטרות.

IMG_7609

הקבוצה מקבלת הסבר ממדריך אדיב, שגם חילק אותנו למסלולים, נתן לכל אחד קשת ואשפה עם חיצים. בהישמע האות, התחלנו לירות במטרה לפגוע הכי קרוב שאפשר במטרה (יש גם בלונים על הקיר למאותגרי דיוק).

IMG_7610

עומר, שמאוד אוהב חץ וקשת, גילה כישורי צלפות ואפילו זכה בסוף במדליית ארד (מחולקות 3 מדליות לשלושה שהיו קרובים ביותר).

IMG_7611

IMG_7612

IMG_7614

בשלב הזה בערך הסתיים הביקור שלנו, שכאמור היה קצר מידי ולא ממצה לטעמי. בטוח שנחזור לשם בפעם הבאה שנהיה באזור, הפעם גם כדי לעשות הכל וגם בשביל הקארטינג והמטווח האמיתי (אני חייבת פעם אחת לעצמי).

בקיצור- אם אתם מחפשים ריגושים אקסטרימיים- נמצא המקום! מגניב ומפחיד! סוף סוף…

פארק אתגרים | טופ 94
השרברב 1, איזור התעשיה שחורת,
אילת
08-610-9009

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה