הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

רוצים לעודד את הילדים שלכם לחשוב מחוץ לקופסא? קחו אותם לצפות בהצגת הילדים החדשה “שרלוק הולמס- הנער הבלש”, של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער!

11/01/2016

מאז שהייתי ילדה קטנה אהבתי ספרי וסרטי בלשות. החל מגשש בלש בפעולה בבלי סודות, דרך ספרי השביעייה הסודית” ועד שרלוק הולמס- הבלש הגאון בכל הזמנים. האהבה הזו לא עברה לי ועד היום אני גומעת בשקיקה סדרות בילוש כמו “אלמנטרי”, שגיבורה הוא איך לא- שרלוק הולמס.
הצגת הילדים החדשה של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער- “שרלוק הולמס הנער הבלש”, הזכירה לי את האהבה הזו וגילתה לי שעומר, בדיוק כמוני בגילו, מתחבר לחידות בלשות שונות ומורכבות.

צילום: יוסי צבקר

צילום: יוסי צבקר

ההצגה מתמקדת בתקופת נערותו של שרלוק. נער מבית עשיר שהוריו הרבו להסתובב בעולם ולהשאיר אותו לבד, עם המשרת הנאמן. הוא לומד בפנימייה יוקרתית בלונדון ומתגלה כבעל יכולות פנומנליות לגילוי חידות בילוש מורכבות. יום אחד מגיע לפנימייה (ומשתכן בחדרו של שרלוק) ג’ון ווטסון- נער חדש וסקרן שלא מניח לשרלוק חסר הסבלנות ומתעקש “לעזור” לו בפתרון התעלומות.

צילום: יוסי צבקר

צילום: יוסי צבקר

בתחילה שרלוק דוחה אותו מעל פניו ומתעקש שהוא אינו זקוק לעזרה של אף אחד. רק בהמשך, לאחר שנגנב גביע זהב יקר מהפנימייה ונמצא בתוך תיקו של שרלוק, מגלה שרלוק שלפעמים עבודת צוות היא הכרחית ומשתלמת. “הדברים אינם תמיד כפי שהם נראים”, חוזר שרלוק ואומר בהקשרים שונים של פתירת התעלומות ותוך כדי השתלשלות העלילה, הוא לומד שהדברים אינם בדיוק כפי שהם נראים, גם בכל הקשור לחיים האמיתיים ולרגשות.

צילום: יוסי צבקר

צילום: יוסי צבקר

ההצגה מקסימה ומרתקת, הן מבחינת העלילה שלה, הן מבחינת הטקסטים והן מבחינת המסר.
היא משלבת בתוכה מתח, צחוק (קטעים שלמים שגרמו לקהל להתגלגל בצחוק), עצב, שמחה ומחשבה מחוץ לקופסא.
עומר יצא משם נפעם. גם אני…
מומלץ בחום!

ההצגה תועלה בבכורה בפסטיבל ירון שיתקיים בפורים במרכז סוזן דלל
בתאריך 23.3.16 בשעות : 10:30,12:00,16:00,17:30

לדף ההצגה

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

Thumbnail

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

Thumbnail

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים