הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

“אי המטמון”- ההצגה החדשה לילדים מבית אורנה פורת היא הצגה מקסימה ומרתקת, שמשלבת הפעם גם חדשנות טכנולוגית.

08/12/2015

ההצגה החדשה של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער- “אי המטמון” משלבת בין האיכות הבלתי מתפשרת של התיאטרון הזה, לבין חדשנות טכנולוגית.

853_br_pic

ההצגה, של אפרים סידון, מבוססת על ספרו הקלאסי והמוכר של רוברט לואיס סטיבנסון:
ג’ים, ג’ני וטוני הם שלושה חברים שמבלים הרבה בסביבת הפונדק השייך לאימו של ג’ים. יום אחד מגיע לפונדק “קפטן” קצת מוזר ומפחיד שמת באופן פתאומי ומשאיר אחריו תיבה, בה מגלים הילדים מפת אוצר.

הם מבינים שהאוצר הטמון יכול לגאול אותם מחיי העוני ולשמש לטיפול באימו החולה של ג’ים, ומחליטים לקחת את הסיכון ולצאת למסע המסוכן אל האוצר. הם משתפים בתוכניותיהם את רופא המשפחה הטוב, ד”ר ליפסי שבתחילה מתנגד ולבסוף משתכנע, וחוברים לרב החובל ג’ון סילבר וצוותו.

photo_by_Kfir_Bolotin_02

הכל מסתבך (כמובן) כשבלב ים מגלה החבורה כי ג’ון סילבר הוא פיראט תאב בצע וחסר מוסר, שכל מטרתו היא להגיע לאוצר, לקחת אותו לעצמו ולהשאיר אותם על האי. כל זאת, תוך שהוא מצליח לשטות בטוני ולשכנע אותו כי חבריו בוגדים בו.

photo_by_Kfir_Bolotin_16

את מה שקרה בסוף, תצטרכו לגלות בעצמכם…

החידוש הפעם היתה הטכנולוגיה שהתווספה לתפאורה. מעבר לתפאורה עצמה, נעשה שימוש בהקרנה של רקעים שונים, על גבי המסך האחורי (כמו גלי ים או ג’ונגל). השילוב של החלק המוקרן יחד עם התפאורה והשחקנים מתמזג באופן מושלם (עומר אפילו לא שם לב שהיה משהו שונה) ומעניק תלת מימדיות ועוצמתיות אחרת להצגה (שלא לדבר על חדשנות). אבל אני מודה שלי זה קצת פגם. יש משהו קסום כל כך בתיאטרון בכלל ובהצגות הבאמת איכותיות של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, שהשאיר את הטכנולוגיה בחוץ והכיר לילדים תיאטרון אוטנתי ואיכותי שעומד בזכות עצמו. משהו בכל הטכנולוגיה הזו קצת הרס (לי) את האותנטיות והפשטות שמאפיינת כל כך את התיאטרון. אבל זו רק דעתי האישית… הילדים כאמור, נהנו מכל רגע והיו מרותקים לאורך כל ההצגה.

לדף ההצגה עם כל הפרטים באתר אורנה פורת

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה