הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 553

החל מנובמבר 2010

ספרים ללימוד אנגלית לילדים

27/11/2015

מקצוע האנגלית זה אחד המקצועות שבעניי, יותר קשה ללמד. אולי בגלל שרוב הלימוד מושתת פשוט על חזרה ותרגול (וזה כידוע משהו שלא ממש אפשר ללמד מישהו לעשות, בטח לא ביסודי…). זו גם הסיבה העיקרית שבגללה רוב הילדים זקוקים לעזרה באנגלית. אז נכון, אתם יכולים לטוס איתם לתקופה ממושכת בארה”ב (הלוואי!), להביא להם מורה פרטית (בין 100-150 ש”ח לשעה), או לשנס מותניים ולשבת ללמד אותם בעצמכם.
איך עושים את זה? יש המון שיטות וגישות ושכל אחד ימצא מה שטוב עבורו. אצלנו בבית הוקדשו לצורך העניין 2 חצאי שעות (הוא בחר מתי, וגם רשם את זה בפתק על המקרר) ובהם אנחנו בעיקר קוראים (תרגול, כבר אמרתי…).
יש היום המון ספרים ללימוד אנגלית ויש משהו בקריאה שמכניס את החומר למוח. רוב הספרים מאויירים (גישת הקישור בין תמונה למילה/צליל, שאני אישית מאוד מאמינה בה) ואתם יכולים גם סתם לקחת ספר פשוט מהספרייה העירונית ולקרוא אותו איתם, כל פעם קצת, בקצב שלהם.

הנה המלצה על כמה ספרים שמשמשים אותנו:

“קסם האיי-בי-סי”, מאת סטפני קרמן, הוצאת ‘סטימצקי’

download

ספר בסיס ללימוד אותיות ה-ABC שלגמרי מתאים מגילאים ממש קטנים. הלימוד בספר מבוסס על זכרון צילומי ושמעיתי- כל אות מלווה בציור (חלק מהציור) ובסיפור קטן רלוונטי בחרוזים.

download (1)

“עברינגליש”, מאת יעל רוטנברג, הוצאת ‘דני ספרים’

download (2)

ספר לרכישת אוצר מילים. הוא מחולק לנושאים כמו עץ משפחה, רגשות, שאלות, ימות השבוע, במטבח, בבית הספר, צדדים, הפכים, כלי נגינה וכו’.
בכל נושא יש בו המון המון מילים, כשכל מילה כתובה בעברית, אנגלית ו”עברינגליש” (אנגלית עברית). הוא מעוטר באיורים וכיף לפתוח אותו בעמוד אקראי וללמוד כל פעם כמה מילים אחרות.

download (3)

“First Stories”, מאת רות זימרג, הוצאת ‘עופרים’

download (4)

סדרת ספרים עם סיפורים קצרים המחולקים לפי כיתות ושלבים. השפה קלה, האיורים מתוקים ובתחתית כל עמוד יש תרגום למילים נבחרות. לנו למשל יש את “The Animal Snack Bar”, שזה סיפור על חיות שמגיעות לפאב. כל עמוד מוקדש לחיה והמון מהמשפטים חוזרים על עצמם בעמודים הבאים (שזו שיטת שינון נוספת מצויינת).

תהנו (עם הזמן תגלו שזו אחלה זמן איכות…)

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה