הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 555

החל מנובמבר 2010

איך מחליטים אם הגיע הזמן שהילד יחזור לבד מבית הספר הביתה? עצות מועילות של דיאנה אידלמן, יועצת הורית משפחתית וזוגית במרכז Medikids

24/08/2015

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה.
מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל’ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו לבד מבית הספר, גם מבחינת הדרך וגם מבחינת ההישארות לבד בבית.

images

דיאנה אידלמן, יועצת הורית משפחתית וזוגית ממרכז מומחים לרפואת ילדים Medikids בהרצליה פיתוח, מעניקה מספר טיפים חשובים בנושא שלגמרי כדאי לכם לקרוא אם גם אתם עוד מתלבטים בנושא:

“ההחלטה שילד יהיה ילד מפתח היא החלטה משמעותית ויש לה יתרונות וחסרונות. הילד יכול לפתח המון עצמאות ותחושה של מסוגלות , אבל מצד שני גם עלול לחוות פחדים ובדידות. הגיל הוא מאוד אינדיווידואלי ותלוי ביכולת של הילד לפתור בעיות.

ההחלטה אם ילד יהיה ילד מפתח היא החלטה משותפת. ילד מפתח הוא ילד שמקבל עליו אחריות- על עצמו, על הבית, על המפתח, על מי שנכנס הביתה ומה שהוא עושה בבית. לכן, ההחלטה על נתינת מפתח צריכה להיות תהליך משותף בין הורים לילדים.
צריך לדבר עם הילדים גם על זה שסומכים עליהם ולתת להם להעלות פחדים שיכולים להיות להם סביב האחריות הזו.

“אנחנו רוצים שהילד יחווה הצלחה, וגם עבורנו תחושת ביטחון שלא נהיה מודאגים. בתור הכנה, כדאי בשיחה משותפת לתת לילד להעלות תרחישים שמדאיגים אותו וגם להורים ולהציע יחד פתרונות לתרחישים אלה.
לדוגמא: למי תתקשר בבניין במידה ותצטרך מבוגר באופן מיידי.
כמו כן כדאי להחליט ולקבוע מראש האם הילד מתקשר להודיע שהגיע הביתה ומתי או ההורה לילד”.

“חשוב שההורים לא ישדרו רגשי אשם. אם מחליטים על האצלת האחריות על הילד, אז לשדר שלמות וגאווה ולא אמביוולנטיות ופחדים, כי זה לא עוזר לילד כלל. יחד עם זאת, דיון על תרחישים אפשריים ופתרונות באווירה נעימה, איננו סותר את הנ”ל”.

או בקיצור- שתפו את הילד בלטים שלכם, הקשיבו לו וזרמו עם מה שמרגיש לכם נכון.

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אל תפנו גב לסרטן השד

יש נטיה לנשים, בעיקר אמהות, להזניח את עצמן. נכון שזה הולך ופוחת עם השנים, אבל עדיין. אני לא מדברת על קוסמטיקה וטיפוח, שם המצב הרבה יותר טוב, אלא על הבריאות. יש לנו נטייה לדחות "מה שלא דחוף" ו'את בדיקת הממגורפיה נעשה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה