הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

המופע המוזיקלי “עין בוכה עין צוחקת” מסדרת מופעי “צלילי קסם” של ניצה שאול, הוא הומאז’ מקסים ושובה לב על חייו של צ’רלי צ’פלין האחד והיחיד..

30/06/2015

תמיד כששואלים אותי עם מי הייתי רוצה להפגש לכוס קפה אני עונה צ’רלי צ’פלין.
כשלמדתי קולנוע היה לנו קורס שהוקדש כולו ליוצר הגאון הזה ומאז רק התעצמה הערכתי אליו. ראיתי כבר עשרות פעמים את כל הסרטים שלו ובכל פעם הם מצליחים להצחיק אותי מחדש.
אבל לצערי לא ממש יצא לי לצפות עם עומר בסרטים והוא מכיר את צ’פלין בעיקר ממה שאני מספרת לו (YES- לטיפולכם שידור כל הסרטים), ואז הגיעה ניצה שאול עם המופע “עין בוכה ועין צוחקת” מתוך סדרת המופעים “צלילי קסם”.
המופע מגולל את סיפור חייו של צ’רלי צ’פלין ומשלב בין שירה, מחול ותאטרון.

IMG_4488

ניצה המקסימה היא זו שמובילה את הסיפור עם כזו אהבה בעיניים שלא היה ילד שיצא משם כשהוא לא אוהב ומכיר טוב בהרבה את האיש והאגדה. ממש כמו שקרה במציאות, גם במופע, מסופר סיפור הילדות שלו ומייד מוצג קטע מתוך אחד הסרטים שנעשה בהשראת אותו סיפור ילדות.

ניצה, בחכמה רבה, ידעה לבחור את הקטעים המוכרים והזכורים ביותר כמו אכילת הנעליים, ריקוד הלחמניות וכמובן- ריקוד המכונה. כל הקטעים מומחשים באמצעות ריקוד מדהים עם תלבושות מהממות שעל הכוריאוגרפיה שלהם אחראי דימיטרי ברכוב ועל עיצוב התלבושות והתפאורה עינב רייכנר.

ואיך אפשר בלי צ’רלי צ’פלין עצמו? את דמות הנווד המצחיק-עצוב מגלם בכשרון רב ניצן זיצר, שאיכשהו דומה לו ממש..

פרט לסידור הישיבה (הילדים יושבים על מחצלת מקדימה וההורים על כסאות מאחורה), המופע הזה הוא פשוט חוויה של תרבות, צחוק, רגש והנאה צרופה.

“צלילי קסם” של ניצה שאול, בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב, 03-6927777

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה