הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

המלצה על ההצגה זהבה ושלושת הדובים של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

04/05/2015

כולנו גדלנו על סיפור הילדים “זהבה ושלושת הדובים”. אני מודה שכילדה הסיפור הזה קצת הלחיץ אותי. לא הצלחתי להבין את זהבה שמטיילת לה לבד ביער (איזה פחד..), את העובדה שהיא מרשה לעצמה להכנס לבית זר בלי רשות (איזו חוצפה) ואת העובדה שהיא הצליחה להרדם שם על המיטה והתעוררה רק למשמע הדובים המופתעים לראותה. לא יודעת.. משהו בסיפור הזה לא החליק לי טוב.
אבל, כשיש לך ילדים יש לך גם הזדמנות לסגור מעגלים ולחוות חוויות מתקנות וכך בדיוק היה עם הסיפור הזה.
הלכנו לצפות בהצגה החדשה של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער- “זהבה ושלושת הדובים” ולפתע הבנתי הכל ואפילו פיתחתי סימפתיה כלפני זהבה וכלפי משפחת הדובים באותה מידה.

ההצגה היא עיבוד משעשע ומודרני לאגדה המוכרת שמשלבת בתוכה גם המון שירי ילדות נוסטלגיים ועל זמניים שהופכים אותה למקסימה ומקבלים גם הם משמעות אחרת..
את הסיפור עצמו הכניס המחזאי גיל צרנוביץ לתוך סיפור מסגרת, שכנראה היה זה שחיבר הכל ואפשר להזדהות עם הדמויות.
זהבה היא ילדתו של שומר היער שמתוקף תפקידו מתגורר בפאתי היער. בדיוק נולד לה אח קטן והיא מרגישה שכל היחס מופנה אליו (מוכר?). כולם אומרים לה שהיא הגדולה עכשיו אבל היא בכלל לא רוצה לגדול. היא רוצה להשאר הילדה הקטנה של הבית..

630x260_781_show_pics_2

מנגד במשפחת הדובים הדובון הקטן הוא בן יחיד שנמאס לו להיות הקטן ועוד יותר נמאס לו שמתייחסים אליו ככה והוא כבר ממש רוצה להיות גדול.

630x260_781_show_pics_8

הקונפליקט הפרטי של כל אחד מהם, בתוספת הפרטים המקוריים מהסיפור הם שמחברים בין השניים ומלמדים אותם שיעור או שניים על החיים..

הצגה מקסימה שאמנם מיועדת בהגדרתה לילדים בגילאי 3-6, אבל גם הגדולים יותר יהנו ואם נולד לכם ילד/ה קטן/ה בבית או אם אתם חושבים על אחד- ההצגה הזו תעזור לכם להקל על הילדים.

מחזה: גיל צרנוביץ
בימוי וכוריאוגרפיה: עופר שפריר
משתתפים: נוי הלפרין, הראל מורד/תומר הלדשטיין, תום אנטופולסקי, אביתר בר-דוד ואלעד רביב.

פרטים נוספים באתר של תיאטרון אורנה פורת

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה